• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

1. prosince 2013 
lucenek, díky za info ....
já nejspíš půjdu do varianty č. 1, protože jsem hysterická, úzkostlivá matka a čekat než jí bude rok, to by mě brzy kleplo
... no ještě se poradíme s naší dr.
20. lis 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, že jsi to tu napsala, určitě to pomůže v rozhodování!! :wink:
20. lis 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucenek: díky moc za info, takže já si počkám, protože tolik peněz fakt dát nemůžu.
21. lis 2008 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se přidám do diskuze...Pro malého jsem chtěla skoro všechna očkování,prt. hodně cestujeme. Po dohodě s mudr. nás zařadili do studie, kdy nám najednou naočkují Hexavakcínu,Prevenar a meningokoka B. Vše zadarmo a za účast ve studii, častější návštěvou lékaře atd. nám po ukončení dají cca 4500,- Nedělám to kvůli penězům, přijde mi fajn mít to vše rychle za sebou a když se vyskytla tato možnost,byla jsem ráda. Stačí,že pak budeme mít ještě žloutenky, klíšťata...No, je toho dost. O všech vakcínách jsem toho hodně četla a pracuji ve zdravotnictví, tak jsem to konzultovala i s více dr., kteří měli také pozitivní názory. A Prevenar je dobře, pokud je pravda, že bude opravdu hrazený státem! Během prvních 5-ti let života na onemocnění dých. cest způsobených pneumokoky umírá přibližně 5 miliónů dětí po celém světě!
21. lis 2008 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co meningokok???
21. lis 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meninkokok je virové onemocnění, způsobující zápal (zánět) mozkových blan.
21. lis 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesněji - meningitida je ten zánět a meningokok jej způsobuje...
21. lis 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
meningitida může být i bakteriální před tou je ochrnana očkování prevenarem a peumem, ta virová je jen klíšťáty přenosná
21. lis 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucenek, jak si na to přišla, že to bude jen pro děti narozené po novém roce? Někdo tu psal, že to bude pro děti do jednoho roku a někdo zas, že pro děti narozené letos v říjnu...tak kdo se v tom má vyznat? :pensive:
21. lis 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
rezetko: to, že pro děti do jednoho roku, jsem slyšela už několikrát v televizi. Julínek o tom mluvil. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
21. lis 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ách jo...to mám čekat až se mi dítě nakazí? Mám z toho strach...
21. lis 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rez: mě doktorka říkala, že zdarma to bude po novém roce pro ty děti, které se po novém roce narodí :sweat_smile:
21. lis 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, nejlepší asi bude když si počkáme až to schválí a pak se uvidí.
21. lis 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
noše MUDra očkuje 1 dávku prevenaru s 2 dávkou hexy - tak jsem do toho šla. Příští týden jdeme na 3 hexu a 2 prevenar a v prosinci 3 prevenar a máme to z krku. Bojím se, aby se něco nestalo. Je to jako s autosedačkou - teď jsme vybírali a nakonec zvloili nejbezpečnější za cca 8 tisíc - když se nic nestane tak si třeba řeknem, že jsou to vyhozené peníze, ale kdyby se něco stalo a my koupily levný šmejd, do smrti by mě to mučilo. Takhle vím, že dělám maximum :slight_smile:
Naše mudra si bere 2050,- za prevenar, což je hodně, ale co už.
Jinak synovec měl do 3 let několikrát zánět ucha a tak dostal prevenar zadara od pojišťovny.

A pak budu chtít ještě očkování meningokoka a klíšťata.

Holky, nevíte, jestli, když teď dám prevenar, můžu ho nechat potom přeočkovat tím pneumokokem 23?
21. lis 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
rezetko mám to od pediatra, ono ne vše co řekne šulínek Julínek je oravda prozatím ta fáze schválení preb¨venaru je na tého bázi...ono kdyby nebyla tak by pak každý mohl chtít prevenar i 5 let nazpět
ygreen pneumo23 se očkujue od 2 let....takže až ve věku 2 let
21. lis 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pracuju ve zdravotnictví takže mám celkem hot info
21. lis 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdy se očkuje meningokok když chci i prevenar??? Nějak najednou???
21. lis 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
evikuu, to ti řekne přímo doktorka podle toho jaký máte očkovací plán.
21. lis 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi myslíš klíšťovou encefalitidu? to na jaře kdy ješt klíšťata nejsou a když už jsou je v těle nejvyšší obsah protilátek
21. lis 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
prevenar zadara pro děti narozené do 1.1 2009..takže pro ty naše bude jen v případě, že za rok prodělají 2 nebo 3 ted přesně nevím zánětlivé onemocnění středního ucha
21. lis 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
očkování na klíštovou encefalitidu je něco jiného než meningokok,ten se může očkovat až od roku dítěte a stojí asi kolem 800kč.najednou se meningokok a prevenar nedoporučuje očkovat.
21. lis 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja take dostala stejnou nabidku jako Barusha-uz pred dvema mesici-zdarma hexu,pneumokoka a menigokoka B-jakoze studie,ale odmitla jsem to.Bavila jsem se o tom s jednim profesorem a par jinymi lekari a shodli jsme se na tom,ze to je pro tak male mimco zbytecna zatez-jeden mi dokonce vypocital,kolikrat je pravdepodobnejsi,ze budeme mit autohavarii.Je to pravda,znate kazdy nekoho,kdo onemocnel pneumokokem?Ale vsadim botky,ze kazdy znate nekoho,kdo mel nejakou havarku :unamused: Jinak studie je studie,takze vedlejsi ucinky jsou jeste vic pravdepodobnejsi nez u tech ozkousenych,kde stejne existuji.
21. lis 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
radu i klíštovou encefalitidu způsobí menigokok :wink:
21. lis 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme byli na první dávce prevenaru včera a vakcínu jsme si koupili v lékárně za 1750Kč a dr. si za píchnutí nevzala nic :wink:
21. lis 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je důkaz že ceny nejsou všude stejný chjo...to je ale bordel že? :frowning2:
21. lis 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek, já to tu právě četla, tak jsem byla připravená, že si za to vezme penízky, ale nakonec jsme neplatili vůbec nic, na další dávku jdem po novým roce a pak až někdy v těch 2 letech, tak uvidíme pak...
21. lis 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj je tp fakt ale dobrá cena tady v ov stojí 1900Kč ale jak kde všechny lékárny jsem neobletěla že
21. lis 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek, nám tu lékárnu doporučila přímo dr., ptali jsme se ještě asi ve dvou v budějcích a tam měli v jedný tu samou cenu a ve druhý dražší... tady v krumlově jsme byli ještě ve dvou lékárnách a jedna byla za 1900 a druhá přes 2000 :unamused:
22. lis 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky měly vaše děti po očkování prevenarem červenej flek kolem vpichu? díky
25. lis 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
dzej zrovna řeším něco podobného. Jájoušek má červený flek kolem vpichu a ještě tak cm od vpichu červenou bouličku, volala jsem dr., prý se to může stát. Dávat studené obklady.
25. lis 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek