• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

1. prosince 2013 
ono se tím prý i "rozmazluje" tělíčko, že si nevytváří svojí obranu proti bacilům a tak, čeká že nějakou dostane.. tahle obhajoba mě tedy úplně nepřesvědčila, ale něco málo na tom asi taky bude.
22. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzankast - souhlasím, podle mě nemá smysl zatěžovat tělíčko zdravého dítěte zbytečným očkováním vzhledem k pravděpodobnosti onemocnění...
22. zář 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ockovat rozhodne necham. jako mala jsem prodelala nekolik zanetu stredniho ucha, mela tolikrat pichane usi, ze od te doby spatne slysim :frowning2:. takze za me rozhodne ano. dr. doporucila ockovat od 7. mesice, tak jdeme za mesic
22. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
i kdybych ji mela zmirnit jen 1 jediny prubeh zanetu str ucha nebo jine nemoci, tak mi to za to stoji :dizzy_face:

jen nevim jestli prevenar nebo synflorix...
22. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud vím, tak Prevenar proti zánětům středouší nechrání, Synflorix údajně ano... Tak se radši pořádně zeptej doktorky :wink:
22. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted prave pisou a rikaji ze uz chrani i prevenar, proto vaham :unamused:
22. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo? A nemyslí ten nový "vylepšený"? Ten snad ještě není na trhu... Ale fakt nevím, zajímala jsem se o to jen okrajově...
22. zář 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz to zacali nove rikat i v reklame v televizi. ale urcite se jeste poradim s dr :slight_smile:
22. zář 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
San to je fakt, manža jako malý trpěl dost na záněty :unamused: A prý nic moc :frowning2: Já když sem byla rozhodnutá pro očkování, chtěla sem Synflorix.
23. zář 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevite nekdo nahodou jak je to s hrazenim ockovani proti pneumokoku od VZP?
30. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

Syn dostal očkování prevenarem v roce, teď nás čeká přeočkování a švagrová mi říkala, že je teď nová vakcína prevenar 13. Nevíte zda se dá kombinovat s normálním prevenarem nebo bude potřeba (pokud bych dala ten prevenar 13) přeočkovat ještě jednou. Jen se ptám, zda to někdo neví.
5. dub 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala je narozena 27.4. 2009 a mame Prevenar ockovan 3.8.2009, pak 30.11.2009 a Prevenar13 ockovan 23.3.2010. takze kombinovat se asi da.
5. dub 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
moravanko díky za odpověď. Můžu se ještě zeptat, jaká je cena u toho prevenaru 13?
6. dub 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
my zijeme v zahranici, tak ti v tomto bohuzel nepomuzu. ale cenove priblizne stejne jak prevenar.
6. dub 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslím, že ta cena je kolem 1800,- plus mínus a normálního prevenaru asi 1300,-
6. dub 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
moravanko aha, tak to jo.

neu.sona díky za info :wink:
6. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shaulo diky..

Holky ted sem prisla od dr. - byla sem si nakonec vakcinu objednat. Ceny jsou mozna vsude jinak, mne napsala

Prevenar - 13 za 2083,- jedna vakcina [po roce ditete jsou treba dve davky]
Synflorix za 1350,-

Coz je dost rozdil kdyz vezmu dve vakciny :unamused:
tak nevim, pro co se rozhodnout :confused:
6. dub 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No on ten klasický prevenar a synflorix šel cenově dolů, kvůli tomu, že to teď hradí stát.
6. dub 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Tak mi dali očkovat Synflorix a to z toho důvodu, že má známá na Prevenar má špatnou zkušennost, a za druhé, mi to doporučila má doktorka, protože jsem malou nechávala očkovat až déle.(7a8měsíc, dřív to u nás nešlo, nehojilo se nám očkování proti TBC).
A se SNF jsmeneměli žádný problém, dokonce ani žádné zvýšené teplotky, prostě nic. :grinning: :grinning:
21. dub 2010 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme Prevenarem očkovaný a začaly jsme po 3. měsíci, jednou hexa za 14 dní prevenar a takhle dokola :wink:
21. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisynka tak ve vašem případě si myslím, že je zbytečné očkovat, pokud malý netrpí na záněty stř.ucha, to buďte rádi... očkování prý stejně funguje jen do věku 2-3 let a nejohroženější jsou právě malé děti do 1 roku (s vážnými následky nebo úmrtím). Takže pokud jste zdraví, zbytečně nezatěžujte tělíčko těmi vakcínami, stačí, že musíme dát povinnou hexavakcínu, ta je silná sama o sobě a podle mě taky zbytečná zátěž, např. co se týče záškrtu, který se tady už desítky let nevyskytuje, tbc byl donedávna taky zbytečný a stejně ho lékaři očkovali, přestože to věděli, zrušili to až letos v lednu. Pediatři vnucují vše, mají z toho peníze, V cizině jsou o krok napřed, v Itálii je např. Rotarix (očk. proti rotavirům) zakázaný a v Německu mají jen 4 povinná očkování, u nás 11 (proti 11 nemocem). A ještě jedna perlička: v zahraničí v příbalových letácích najdete vypsané všechny látky, co vakcína obsahuje, u nás ne, výrobce nemá povinnost všechny sajrajty uvádět, to je pěkný bordel!!! doporučuji přečíst např: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-poruchy-vyvoje-a-imunity-u-deti-1-cast/
26. únor 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, zjistila jsem, že VZP do konce roku 2013 přispívá na očkování pneumokoka. Využili jste nekterá tuto akci?
10. lis 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ano ano, já jsem to taky někde zahlídla. Chystám se očkovat synka a celkem mi 700 Kč odVZP bodne. Snad se to vyřídí v pohodě a do konce roku se to stihnu. Zatím jsme to teda neabsolvovali....
10. lis 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to bylo rychlejší, než jsem si myslela. Před očkováním je nutné zajít pro voucher na VZP a ten následně vyplněný od MUDr. donést zpět. Očkování už máme zdárně zasebou!
1. pro 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek