Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  sayast
  27. únor 2021    Čtené 60x

  Naše testováni mlíčka Colvia

  Na úvod velmi děkuji Modrému koníkovi a týmu Colvia, že mně a synovi umožnili testování umělého mléka Colvia 6-12 měsíců. Musím říct, že mě to moc potěšilo a v této nelehké době upřímně zvedlo náladu a přivedlo na jiné myšlenky.

  Nejdřív si napíšeme základní informace o něm. 

  Velmi mě nadchlo jeho složení

  • bovinní (kravské) kolostrum - kravské mateřské mléko, které se svým složením i vlastnostmi podobá mateřskému mléku lidskému 
  • sušené odtučněné mléko v prášku
  • sušená syrovátka (z mléka)
  • mléčný tuk
  • vitamíny (kyselina L-askorbová, DL-α−tokoferyl acetát, thiamin monodusičnan, riboflavin, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, pyridoxin hydrochlorid, D-biotin, kyselina listová, kyanokobalamin, cholekalciferol, fylochinon, retinylacetát , dvojninan cholinu, inositol )
  • minerály (chlorid draselný, fosforečnan vápenatý, oxid hořečnatý,  chlorid sodný, glukonan železnatý, jodid draselný, selenan sodný, síran manganatý, glukonan zinečnatý, síran měďnatý )

  Bez obsahu palmového oleje!

  • Cenově vychází 900 g na 370 Kč.

  Má recenze:

  Když jsem mléko vybalila z krabice, tak první co mě nadchlo, byla velikost dózy. Pokud to jde, tak věci ráda recykluji a to tady s dózou půjde. Při otevření jsem se vrátila do dětství, protože vůně i vzhled mi okamžitě připomnělo staré klasické výborné sušené mléko, které jsme jako děti jedly po lžících.

   Vpravo je v dávkovači mléko Colvia, nalevo konkurenční mléko. Je tam krásně vidět rozdíl barvy a hutnosti

  Večer jsme šli zkoušet a tady většina mého velkého nadšení opadla. Nenašla jsem odměrku. Vzala jsem si na pomoc i lžíci a hledala vevnitř celé dózy a nic. Což nevím co bych dělala, kdybych mléko koupila jako první variantu a žádnou jinou odměrku doma neměla...Našla jsem jí, až když jsem odebrala podstatnou část mléka a k mému překvapení byla barevně sladěná s barvou mléka, tak je možné že jsem ji prve přehlídla. Díky chybějící dírce se mléko špatně vyklepávalo, díky hutnosti zas zarovnávalo.

  Mléko se hodně špatně rozpouštělo a ucpávalo dudlík. Podle návodu se má rozpouštět ve vyšší teplotě, ale to se mi příčilo. Navíc ho náš mlsný synátor nechtěl. Ačkoliv chuťové je výborné a sladké. Nakonec ho úspěšné zdělávám do kaší Nominal, kde je díky sladké chuti opravdu výborné.

  Závěr:

  To, že synovi mléko nechutnalo určitě není problém mléka Colvia, ale rozmlsaným jazýčkem našeho synátora, není to první mléko u kterého se nám to stalo. Za sebe bych ho doporučila. 

  Klady:

  • Složení 
  • praktická dóza
  • velikost versus cena

  Zápory:

  • horší rozpustnost
  • určitě odměrka!
  • sama za sebe nemám ráda, když jediná možnost nákupu je pouze přes internet

  Kojení je nejpřirozenější a nejlepší způsob výživy dítěte a mělo by probíhat tak dlouho, jak je to možné.

  Děkuji za možnost testování!

  Sandra a Mareček

  #zkusenosti_colvia

  #test_colvia
  Máme za sebou pár dnů s mlékem Colvia. Pořádně nevím čím začít, protože jsem trochu rozpačitá.
  ➡️ mléko po prvním otevření pro mě moc hezky vonělo a hned mi připomnělo starou klasickou sušenou Tatru (s častějším otvíráním jsem to již necítila)
  ➡️ Mléko je chuťově hodně sladké
  ➡️Nenašla jsem nikde vevnitř odměrku, mít mlíko jako první, tak mě to dost rozčaruje
  ➡️ Špatně se rozpouští
  ➡️ Dóza je moc hezká a určitě si ji nechám a využiji dál

  Shrnutí je pro nás zatím takové, že synovi nechutná, pije Bebivitu a ta není tak sladká. Ale mléko Colvia je moc dobré v kaších, prcek ji kaše Nominal a Colvia jim dává výbornou nasládlou chuť. Budeme zkoušet a podávat info i dál 😊

  sayast
  Zpráva byla změněna    8. únor 2021    

  Ráno nam dorazila umělá výživa Colvia co jsem vyhrála v testování 😍. Když opominu jakou radost mi to v této době, kdy se ve mně pere deprese, udělalo, tak jsem mile překvapena velikosti (900 g). Plechovku určitě využijeme i po vypotřebování. S colostrem mám výborně zkušenosti od nejstaršího dítěte, tak to beru jako opravdu velkou poctu. Moc děkuji za tuto možnost, už se těším až večer vyzkoušíme 😊.
  #test_colvia

  (2 fotky)

  Tuhle zprávu během zitra smažu, ale hrozně nutné si potřebují popovídat. Možná virtuálně proplesknout,možná cítit že na tom stejně nejsem sama. Jsem hrozně vyčerpaná, psychicky,i fyzicky. Neví. Jestli za to víc můžou 3 děti (spíš ne podle mě) nebo covidova doba, ale absolutně nezvladam naší nejstarší. Samozřejmě ji tato doba absolutně nepomohla. Ani nevím kam by se člověk mohl obrátit o pomoc. Možná jen správně navést. Možná je chyba u mě, ale začínám to těžce nezvládat. Jsem máma kvočna, ale 8 měsíců jen zavřená s nima, bez pomoci a moct jít někam,kamkoliv.... Asi mám depresi jako hrom..

  sayast
  Zpráva byla změněna    3. pro 2020    

  Testování sice již dávno skončilo, ale stejně mě to ještě donutilo se ozvat. Zapomněla jsem ohrivacku na chalupě a protože si člověk na dobré věci rychle a snadno zvykne,půjčila si dočasně konkurenční značky od švagrové. A v tu chvíli, hned po první noci, jsem pochopila jak moc dobrá ohrivacka od TrueLife je. Protože než co mam půjčenou, tak radši žádnou, jsem úplně hotová. Jakmile jsem klimbla a nechala tam láhev dýl, tak okamžitě byla voda horka a ja zas musela chladit. To nemluvím o tom, že se tam nevešli všechny flašky. Takže s díky vrátím a nemůžu se dočkat mého Pomocníka s velkým P 😍..
  #test_truelife2 a #recenze

  sayast
  16. lis 2020    Čtené 133x

  Jak jsem testovala ohřívačku TrueLife 🙂

  Když jsem se úplně poprvé v životě zapojila do soutěže o testování, tak mě nikdy nenapadlo, že bych mohla být vybrána. O to větší šok jsem zažila, když mi přišla zpráva, že se na mě usmálo štěstí 🙂. Jen jsem se musela až smát, já se více hlásila na videochůvičku a nakonec byla vybrána na ohřívačku a my zrovna s manželem par dnů před tím koupili novou termoregulační rychlovarnou konvici, abychom si ušetřili práci s přípravou mlíčka pro našeho nejmenšího 😀. No, tomu se ale říká výzva!

  Hned jak balíček dorazil, tak jsem ho celá netrpělivá rozbalila a nemohla se dočkat až vyzkouším. Vzhledem k tomu, že syn pije mlíčko již jen večer a v noci, tak jsem musela počkat do večera. 

  Vzhledově je ohřívačka moc pěkná a vzhledem k mé nepraktičnosti jsem ocenila jednoduché ovládání. Nastal večer a já celá dychtivá šla ohřívačku vyzkoušet. Musím podotknout, že sice mám 3 děti, ale s žádnou ohřívačkou jsem nikdy nepřišla do styku, tak jsem vůbec nevěděla co mám očekávat. Čekala jsem, že tam dám vodu ve flašce a po zhasnutí kontrolky bude voda teplá. O to větší bylo moje zklamání, když se tak nestalo. No nic, použila jsem naší novou termoregulační konvici jako předchozích pár dnů a šla hledat informace na internet, jak vlastně má (jakákoliv ohřívačka) fungovat, ale nic nenašla 😀. 

  Další den ráno jsem si řekla, že to musím v klidu pořádně prozkoumat. Dala do ohřívačky vodu dle návodu (do půlky úrovně vody ve flašce), zapnula a čekala, zkoumala. Jaké bylo moje překvapení, že ohřívačka udržela vodu ve flašce teplou min. 10 hodin. 

  Tak jsem si na noc připravila 2 flašky s vodou, dávkovač mléka a zkusila její výhody přes noc. Musím ještě podotknout, že máme patrový barák, ložnici nahoře, kuchyni dole a syn pije v noci mléko 2 - 3x. Aby nevzbudil barák, tak mléko dělá manžel. Jaké bylo jeho překvapení a pro mě velká radost, když manžel ráno z práce psal, jak se hezky vyspal 🙂. Od té noci je ohřívačka můj nejlepší přítel na noc 😀.

  Zkoušela jsem i na příkrmy, ale opět vzhledem k dlouhé době ohřátí, tak je to fajn jen když mi ho nesnědl a chtěla jsem ho uchovat teplý, aby si ho dal o chvíli déle. 

  Kvůli covidové době jsem neměla příležitost vyzkoušet v autě, což mě velmi mrzelo, protože jinak jsme zvyklí hodně cestovat, i mimo ČR a určitě by své uplatnění našla. Tak aspoň takto. Do zásuvky šla pěkně, hladce, fungovala bez problému. Na fotce je za řadící pákou, ale při delší cestě bych jí měla nejspíš u nohou spolujezdce nebo co máme zásuvku v kufru. Ale to bych musela vše vyzkoušet v akci, abych mohla věrohodně a poctivě posoudit. 

  Jak bych mé testování shrnula? Asi kdybych neměla možnost vyzkoušet, tak bych jí nebrala jako úplně důležitou věc a nejspíš nepořizovala. Ale možnost jsem dostala a musím říct, že určitě bude své stálé místo mít a ještě dlouho jí využiji. I na ohřívání čajíku, přeci jen, kdo ho má rád studený 😀. Zvlášť ten, komu se dítě v noci často budí na mléko, tak určitě ocení. Jako mínus beru to, že ohřátí trvá tak dlouho.

  Velmi děkuji za možnost testování se zúčastnit 🙂.

  #test_truelife2   #recenze #zkusenosti_truelife

  #test_truelife2
  Ohrivacku testují víc než týden a myslím, že už si můj pravidelný večerní rituál přípravy na noc neumím bez ohrivacky ani představit 😁. Kdo má patrový barák a dítě, které vyžaduje um několikrát za noc, určitě chápe 😊

  #test_truelife2
  Tak máme za sebou první noc s ohrivackou od truelife, nejdřív jsem zkoušela nanečisto jen s vodou, abych věděla jak reaguje, vydrží, zda si mohu dovolit ji nechat bez dohledu celou noc v zásuvce a teda bomba. Ač jsem k tomu přistupovala trochu rozpačitě, tak myslím, že máme velkého pomocníka. Teda hlavně manžel, protože ten chodil v noci dělat mlíko dolů do kuchyně 😁😁😁. Hned mi ráno z práce psal, jak se hezky vyspal. Což je po 8 měsících našeho nespani úplný luxus 😍

  Dneska mi dorazil balíček, moje první testování 😍. Ihned jsem ji musela rozbalit a protože syn byl již po obědě,tak tam dát flašku aspoň zkusmo. No, nejsem blonďatá, ale po 8mi měsících (ne)spánku a dvou probdelych nocích,s dětma za zády to nebyl dobrý nápad 😁. Jinak by mě asi automaticky napadlo zelený "kroužek" z košíku sundat a ne googlit, proč se mi tam nevejde ani Avent, ani Mam 😁😅🙈. Těším se na první zkoušku na ostro 😍. #test_truelife2

  (2 fotky)

  prohlidka v roce-11,73 kg a 74 cm 🙂