Od kdy sladké dětem?

2. pro 2020

Od kdy jste dávali dětem sladké? Ať už domácí, či kupované??

puhelin
2. pro 2020

@tynka9 Moje deti jsou zatim jedina vnoucata, takze nemame nikdo srovnani, co je a co neni brzo. Od babicek vim, ze by obe deti najednou na hlidani nechtely a my je zase nechceme rozdelovat, ze jeden nekam pojede a druhy bude doma, protoze jsou spolu moc radi. Jezdime k nim casto i na cely vikend (letos to bohuzel moc nevychazi), na vylety jezdime spolu.
K tomu sladkemu jen dodam svuj pohled a zkusenost - doma sladkosti temer nemame, neujizdime na tom. Tak to deti od nas nevidi. Jsem pokazde moc rada, ze u navstevy starsi radeji sahne po ovoci, nez po sladkosti. Mladsiho to zatim ucim, ale verim, ze to bude podobne. Deti ucime, ze sladkosti nejsou nicim uzitecne, ze jim muzou zkazit zuby a ze je vzdycky lepsi snist neco zdravejsiho. Pokud jim to budu jen zakazovat, ale nedam duvod, proc to jist nemaji, verim, ze diky tomu vysvetleni utrzeni ze retezu nebudou. Pomale davkovani sladkeho vede ke stale vetsi a vetsi potrebe a od te se potom spatne ustupuje.

tynka9
3. pro 2020

@puhelin naše děti jsou spolu taky moc rádi a tak když mám jen mladší, tak se jí to snažím nějak vynahradit a jedeme spolu třeba na návštěvu za kamarády a podobně. Jinak tchýně je schopná si vzít přes noc 2 neteře a ještě našeho staršího. A já jsem zase ráda, že si to děti spolu užijou a vyblbnou se i spolu. Víkend s tchýní si úplně představit neumím, bydlela jsem u nich s manželem rok a půl ještě bez dětí a zatím jsem teda ve stavu, že vztahy se nám lepší, ale spát tam nepotřebuju. Ale zase máme je 5 min autem, takže kdyby se cokoliv s dětmi dělo, tak se to dá hned a rychle řešit. U mých rodičů zase nemáme takové zázemí, takže je pro nás jednodušší večer těch 20 minut domů dojet.

My je sice doma máme, ale rozhodně bych neřekla, že na nich ujíždíme. Občas vytáhnu nějaké sušenky, když jsou tu na kafi babičky, dědečci a nemám zrovna buchtu. Rádi si ke kafi něco takového dají, čokoládu kupujeme max na vaření... a pak tu máme, co dostaneme (bonboniéry, a nějaké blbiny, ale ty tolik často nejíme, spíš pošleme dál). Taky si radši zobnu ovoce ať už čerstvého nebo sušeného. Ale občas si něco sladkého dám a občas to mají i mé děti. Myslím, že obě dvě to děláme dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a ani jedna z nás to špatně nedělá... A co nám s dětí vyroste, to stejně uvidíme nejdřív za několik let 🙂

konidana
3. pro 2020

Starsi mela prvni zmrzlinu nebo lizatko asi v 1.5 roce. Mladsi si sam v nestrezene chvili ukradl kus perniku/buchty v 6 mesicich jako úplně prvni jidlo krom mm😅🤣. Kolem tech 2 az 3 let uz bezne, ale ne denne.

ejmate
3. pro 2020

@tynka9 Tak to je na každém. U nás to bude tím, že sama žeru kvanta čokolády, tak ochutnat jsem ji dala 😁 Jinak fakt dostane max. lízátko za ten nákup. I když teď na Mikuláše samozřejmě nějaký sladkosti dostane 🙉
Ale co se týče tchýně, na ni musí manžel. Teda aspoň u nás to tak je. Když mám s něčím problém co se jí týká, řeknu to příteli a ten to s ní vyřídí. Když jsem to udělala sama, vždycky z toho bylo strašný halo, že jsem si dovolila ji něco říct atd., takže už vše těším přes přítele.
Jinak též souhlasím s tím "utržením že řetězu", jak je psáno výše. Všeho moc škodí 🙂

lida9
5. pro 2020

moje dite jeste ve 2.5 letech hlasilo, ze maminka papa tu palivou pomazanku ( cokoladova 😀 )... u nas je spis problem s babickami - stale nechapou, ze existuje kvalitni sladke pro deti a pak ty sajrajty za par korun, protoze oni to prece kupovali i nam, tak proc by cetli nejake slozeni??