Oleandr, je nutné se ho kvůli dítěti zbavit?

kklarag
5. dub 2017

Ahoj maminky, ráda bych slyšela Váš názor, nebo zkušenost. Za chvilku budu rodit a zabývám se tím jak naložit s oleandrem. Mám na zahradě jeden větší a všude píší jak je jedovatý a dospělého člověka zabijí dva listy pokud je sní a dítě jeden. Máte některá zkušenost s tím, že by se dítě nedalo uhlídat a nebo samo od sebe pojídalo listy oleandru? Nechci zbytečně hysterčit a ráda bych slyšela i názor někoho jiného. V cizině (Itálie, Chorvatsko) rostu oleandry běžně na ulici a tak si nejsem jistá zda je nutné se ho zbavovat. Děkuji

77moona
5. dub 2017

Byla bych v klidu a zařídila se až podle toho, jaké bude dítě. Naše nikdy nemělo snahu ojidat kytkam listí.

leki
5. dub 2017

Tez bych pockala, jake dite bude. Kamoska ma kvetinace na podlaze a jeji male jsou kytky uplne ukradene. Muj malej naopak jak vidi kytku, chce ji osahavat, otrhavat nebo aspon do ni necim pichat, rozhrabavat hlinu kolem..

sibara
5. dub 2017

Máme dva ve velkých květináčích u vstupních dveří - starší dcery (6,4) neměly nikdy tendence s nimi cokoliv podnikat, nechává je úplně chladnými, i když jinak kytičky na zahradě škubou furt v rámci různého "vaření", zdobení atd. Upozornili jsme je tedy, že je to kytka jedovatá, ale jak jsem psala, nezajímaly je nikdy. Ještě uvidíme, co nejmladší ratolest...ale taky bych rostlinu hned nelikvidovala, spíš bych počkala, jaké Vaše dítko bude a podle toho reagovala😉 Odstranit ji pak v případě nutnosti z dosahu je to nejmenší🙂 U nás bychom museli vykácet půl zahrady - máme tis, zlatý déšť, konvalinky, za plotem pámelník, dole v zahradě na stromech břečťan, vše je jedovaté...jinak pro starší děti pak doporučuju knížku od Daniely Krolupperové Zákeřné keře - našim holkám se moc líbí, je nádherně ilustrovaná a formou pohádky seznámí děti s nejčastějšími jedovatými rostlinami a keři😉

kklarag
autor
5. dub 2017

Moc Vám děkuji a uvidím tedy jaké mimčo bude. Mám oleandry moc ráda, protože jsou krásné, ale vzhledem k tomu, že všude píšou, že pro dítě je pozření jednoho listu smrtící, tak jsem se bála. Děkuji 😉