Rektální rourka se zaplnila, ale ven to nevyteklo

masty7
17. dub 2017

Holky malý mi už hodinu v kuse brečí, podle mě se nemůže vykadit, má zařazené prdíky... Už jsem byla zoufalá a zkusila jsem rektální rourku, strčila jsem do zadečku a hned se celá zaplnila, ale ven to nevyteklo, tak jsem zkusila druhou a to samé.. pláče pořád dál a dál a já nevím co dělat.. :(

masty7
autor
17. dub 2017

Tak jsme po půl hodině cvičení nožičkama a masírování bříška konečně vykaděný, no snad už to bude dobrý, pořád knoura, chudáček 🙂 ..Chtěla jsem fórum smazat, ale nevím zda to jde a jak tak dávám info 😀😀

nafuka
17. dub 2017

@masty7 ještě teplou koupel příště zkus kdyby bylo potřeba.Nevím jestli kojíš nebo je malý na UM.Po UM může být tužší stolice.

masty7
autor
17. dub 2017

@nafuka kojim plně. Zkusím děkuji 🙂

nafuka
17. dub 2017

s bříškem jsem si užila svoje.Polštářek s třešňovýma peckama taky dobrý na prdy a dávat na bříško, chovat v klubíčku.Hlavně nevzdávej kojení. Já jsem měla olejíček Saloos na bříško.

soyevita
17. dub 2017

@masty7 Rektální rourku užívej opravdu vyjímečně.
Taky mám bohaté zkušenosti-nahřívání bříška,masírování,pokládání na bříško,cvičení s nožičkama,nosit v klubíčku a na tygříka....
Tohle trápí mraky miminek,po 3m se to zlepší a kolem 5m už úplná pohoda🙂

ditta01
17. dub 2017

U nás skončili prdíky teprve v ukončeném 5 měsíci, a požívala jsem rektální rourku většinou tak 1 za 2 dny, byla to taková poslední záchrana jinak nic nepomáhala měli jsme kapky espumisan,infakol,biogaia polštářek s třešňovými pecky teplá voda masáž bříška pupíkem masáž s nožičkami a fakt nic...

kituska20
17. dub 2017

Taky jsme používali a hodně dlouho s první dcerkou. Pevné nervy jednou to přejde

sovice
17. dub 2017

já rourku používala u všech 3 dětí do 3 měsíce každý den večer před koupáním,bříško je nebolelo a byli spokojení 🙂

zmrzlinka
17. dub 2017

Ahoj.Nas trapili prdiky s dcerkou do 4 mesicu a zabrala jedine rektální rourka.Nekdy jsem musela rourkovat i několikrát za noc.Drzim palce a preji pevné nervy.

gnozka
17. dub 2017

Také jsme používali každy den . A jeste jsem rourku točila sem tam a malé se vždy krasne ulevilo. Kadit se krasne naučila sama i přes častém používání .

masty7
autor
17. dub 2017

Tyjo no tak tohle mít co den do 5. měsíce tak nevím co budu dělat :O :D ..Malej mi od 4 hodin spal sotva 15 minut a jinak pořád brečí, já už jsem opravdu zoufalá.. zkoušela jsem všechno! O.o :(

pavlinakm
17. dub 2017

@masty7 pokud plne kojis, tak mimi muze kakat 1x/tyden a konzistence je pak tuha. Musi pak vic tlacit aby sr vykakal. Proto kdyz se zavede rourka, hned se ucpe tuzssi stolici.Ja rorku proplachovala a zavedla znovu, prip. jen nechala zavedenou a lehce ji kroutila. Malou to pak nutilo tlacit do tech spravnych mist a vykakala se mi kolem te rourky. Jinak my bez rourky nebyli do 3,5mes a rozhodne ji to nepoznamenalo ;)

zmrzlinka
18. dub 2017

@masty7 a nema hlad?Nase takhle rvala když jsem prichazela o mliko 😔

pinkey
18. dub 2017

U nás nejvíce zabralo taky to co tady radí holky.Dávat na bříško,cvičit s nozickama a taky hodně pomohla probiotika.Kdyz bylo nejhůř tak rourka.

lucias18
19. dub 2017

Zkus Babycalm, to jsou přírodní kapky, před každým kojením, Biogaiu - probiotika, 1x denně, mazat bříško mastičkou Pupík, teplý polštářek na bříško (koupíš v DM). Dávám všechno a někdy když ho hodně bolí, tak dám znovu Babycalm mezi kojením 😉

fyii
22. dub 2017

@ditta01 meli jsme to same peklo🙂 nic nezabiralo. Az ted od 6 mesice je to celkem snesitelnejsi.. jak rika manzel kdyby jsme kupovali kaviar tak nas to vyslo podstatne lepe nez kapky na prdaky, ktere stejne nefunguji.. maji spis psychologicky efekt na rodice. Nahrivani pupiku kratkodobe funguje a kdyz nebylo zbyti tak rourka. Prcek plakal bolesti az se zajikal a jen proto, ze sam u kojeni hltal. Prdi jak dabel do dneska a nekdy u toho i place, ale pak je hned zase usmev jakmile to odezni.

fyii
22. dub 2017

@masty7 vydrz🙂 je to velmi narocne kdyz mimco cely den place. Ja kdyz pouzivala rourku tak jsem zjistila, ze musim rozbalit a nespechat..postourat a pockat az prcek zacne spolupracovat a tlacit a pak uz bylo po placi..osvedcila se mi ta oranzova je vice gumova nez ta pruhledna jednorazovka.pokazdy to varici vodou dukladne vymit a vycistit, coz nejde uplne lehce, ale po chvilce to jde..
Probiotika, prebiotika.. zkusili jsme ruzne a ja teda rozdil nepoznala jestli levnejsi nebo extra drahe.. maly rval porad stejne..

ditta01
22. dub 2017

@fyii ještě že ty rourky jsou, neustále jsem poslouchala od tchýně jak jí to nemáme dávat že se nebude umět vykakat atd... Přece ji nenecham trpět s nafouklym bříškem a bolestma ☺

fyii
22. dub 2017

@ditta01 to jsou jen reci. Kdyz uz mimco rve cely dny tak mu nejak pomoc musis a chces. Predpokladam, ze to clovek nedela z radosti, ale aby tomu drobeckovi proste ulevil kdyz to nejde samo. Taky jsem rady slysela, ale radi vetsinou ty, kterym dite neprobrecelo dny a noci. Me dokonce rekla detska doktorka, ze kdyz neni zbyti tak to proste opatrne pouzit...takze asi tak

fyii
22. dub 2017

@ditta01 bude se umet vykakat o tom zadna, jen mu musi zacit vice pracovat streva a jak se vic hybe a mrska sebou tak se to casem samo vyresi..ale u nas to fakt trvalo do 5.mesice uz jsem z toho byla fakt unavena porad plac..a ted naopak porad smich

fyii
22. dub 2017

Oprava ji🙂

odula
22. dub 2017

@ditta01 ja jsem u druhý holky používala rektální rourku ze začátku imrvere a žádnej problém s návykovostí nebyl. Prdět se naučila ukázově 😅

@masty7 už je líp? pozor na kapičky, naše krasava plakala i po babycalm a biogaia. Zkoušela jsi bezmlíčnou dietu? jinak co se tyce cviceni s břiskem tak nam se strašlivě osvědčilo něco co jsem našla tady na konikovi... aaaa nemuzu to najít. :( zkusim to tu ještě prohledat. ale mrkni na YT, tak je mraky videi, některý cvičení by mohlo pomoct. tak se držte a zmákněte to. 🙂

ditta01
22. dub 2017

@fyii u nás taky dcera je narozená v červenci a úplně přesně si pamatuji že naposledy jsme použili rourku na silvestra ☺ teď už je to dávno za mnou letos ji budou 3, další tyden se mi má narodit syn tak doufám že to nebudem absolvovat znova ☺

fyii
22. dub 2017

No tak to ti drzim palce. Me malinky plakal uz druhy den v porodnici celou noc, sestra s nim cvicila jak o zivot a nic. Tak to bylo nekolik noci za sebou. Az doma jsem zacla s rourkou a alespon nekdy jsem mu pomohla, kdyz to nezvladl sam. Mamka mi rikala sama, ze nepamatuje, ze my bychom takhle nekdy rvaly a to jsme ctyri.. no ted uz budes pripravena, ja se taky na to jeste jednou chystam. Clovek prezije vsechno za to stesti to stoji

ditta01
22. dub 2017

@fyii nám to začalo od těch 3 týdnu, taky mi moje mamka říkala že to vůbec nezná a to jsme 3, já vydlubavala i hrášek z vývaru jaká jsem byla pečlivá abych nic nadymaveho nejedlá☺ teď použiji zase pokud bude nutne, mám z toho fakt respekt aby se mimcu neublížilo ale nenechám ho trápit ☺

fyii
22. dub 2017

@ditta01 ja prisla na to, ze moji stravou to neni. Ze sam prcek tak u kojeni hlta, ze loka vzduch. Bohuzel hlta dodnes. Nektere noci se velmi budi a nez si prdne tak i place a hladem to moc neni. Je to proste dabel🙂 co kdyby mu to mlicko nekdo snedl.