• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svislá poloha při nošení miminka. Je v pořádku?

25. března 2017 
holky, teď jsem četla, že byl nějakej výzkum a matky, co nosí děti na pravé straně mají větší sklon k depresi :wink: jinak leny, bez problémů jsme možná vyrostli, ale možná jen tak jako na oko. mně nikdy žádnej doktor neřekl, že mám něco se zádama a přitom, když mi píchali epidurál, tak mudra měla docela problém, protože prý mám skoliózu jako prase a je vyloučeno, že by to byla záležitost posledních pár let. tak se to třeba dřív jen tolik nekontrolovalo.
10. zář 2007 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Haaaa, tak já malou nosím z 90% na levé ruce a můj sklon k depresem je čím dál tím větší :grinning: :grinning: - Kačka zas dnes byla protivná a kňíkala. Za celý den naspala tak hoďku. Ale neuvěřitelné - večer usla asi po pěti minutách, což je náš rekord!
Ale jinak to nošení si fakt hlídám, zkouším tygříka na pravé ruce ( vůbec mi to nesedí :fearful: ) a holky, prodávám klokanku...nemáte zájem :grinning: :grinning: :grinning: . To byl vtip, ale od té doby, co se rozjela tahle diskuze mi leží ve skříni, super investice na radu doktorů!
10. zář 2007 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, že se vracím k téhle diskuzi, ale furt mi to leží v hlavě! Švagrová mi půjčila knížku "Něžná náruč rodičů" a tam jsou ukázané způsoby nošení a zvedání miminka a já s naprostým zděšením zjistila, že jsme malou 3 měsíce nosili naprosto špatně! Takže teď mám plnou hlavu toho, jestli jsme jí nějak neublížili, nepokřivili páteř atd. :frowning2: Sice u nás byla paní, co nás učila plavat ve velké vaně a té jsem to říkala, tak mě uklidňovala, že jak jsem malou držela, že jak jsem se hýbala, že se hýbala se mnou i ona a že se nemám ničeho bát, ale úplně mě to kolikrát v noci i vzbudí :frowning2:
1. říj 2007 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenycko neblazni skoro vsetci rodicia ktory necitaju knizky a nechodia k fyzioterapeutovi nosia deticky asi nie vzdy spravne.a nasi rodicia nemali ziadne knizky a nosili jak chceli.urcite si malej nijak velmi neublizila.netrap sa. :sunglasses:
1. říj 2007 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme jí právě hodně nosili ve svislé poloze, pak třeba zádíčkama k sobě a podpírali jsme jí zadek, jsem myslela, že je jí to pohodlné! No já vím, že na to nesmím myslet, ale víš jak bych si to vyčítala? Já jsem tady už předtím psala, že naši rodiče taky neměli kdovíjaké příručky a taky jsme vyrostli... tak uvidíme :confused:
1. říj 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
co znamena hodne?to je relativne.aj my sme nosili vo zvislej polohe a nosime stale proste na to prelozenie z miesta na miesto je to lepsie.
1. říj 2007 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě ne jen na to přenášení z místa na místo, no :frowning2: ale tak nenosili jsem jí tak hodiny vkuse, to ne! Nevíš, kdy by se tak dalo poznat, jestli jsme jí tím něco nezpůsobili?
1. říj 2007 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ked ste ju nenosili tak hodiny v kuse tak ste jej urcite neublizili.neboj.a netusim ako a kedy by sa to dalo poznat.
1. říj 2007 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná Vám může pomoci tohle video, mimo jiné i o správném nošení dětí;)
https://www.youtube.com/watch?v=qOgCM6CXFyk

Edukativní video do čekáren gynekologických ordinací od Majky Staňkové, autorky jedinečného online kurzu Porod bez obav. Více informací o Majce, kurzu a také ukázkové lekce zdarma na http://goo.gl/uuX38o
20. čer 2016 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, poradite mi jestli muzu 3,5 mesicni dceru nosit v Manduce? Ti co ste nosili pred par rokmi v zvisle poloze ma Vase dite pater v poradku? Nekde pisu tak jinde inak tak nevim co je v poradku.. bojim se aby jej noseni neposkodilo :frowning2:
20. srp 2016 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slivocka4 jasně, že je to v pořádku, jak na kyčle, tak na celkový rozvoj. Já nosila naše holky hned po narození...
20. srp 2016 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkně prosím, já důsledně dodržovala, neb se to nesmí a sprdly mě na tři doby pediatryně, neuroložka a fyzioterapeutka, když jsem v devíti měsících přišla s plackou stále jen pasoucí koně. Začala jsem občas držet v náručí svisle a v roce se plazí, leze, stojí s drža a šikmo sedí s drža, takže žádná doporučení raději nebrat moc důsledně ;)
25. bře ve 20:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek