Jak nosit a chovat půlroční miminko

pajapajinka
25. lis 2018

Ahoj maminky,můžete prosím poradit,jak nosit těžší mimčo?☺Od mala jsem ho hodně chovala na předloktí a pak ve svislé poloze,kdy jsem ho jednou rukou držela pod zadečkem a druhou podpírala hlavičku.Jak jsem pozdě zjistila,nebylo to dobře kvůli páteři,ale malý hrozně blinkal a tohle mu bylo nejpříjemnější.Jinak řval.Žadne cvičení ani rehabilitace nám dr.nedoporučil,jak poznám, jestli jsem mu tím držením nějak neublížila?A poradíte prosím,jak nejlépe nosit mimčo teď?Je mu přes 6 měsíců a 10 kg☺ Děk

miba10
25. lis 2018

@pajapajinka my malou také nosili svisle. Nevěděli jsme že se to nemá. Ale zadicka má v pořádku.
Pravdou je, že jsme to nijak neřešili. Jinak viděla jsem obrázek jak se má prcek nosit, tak pokud ho najdu, tak ho sem hodím

miba10
25. lis 2018

@pajapajinka tak jsem našla tenhle článek. Snad pomůže. Obrázek nemůžu dohledat
https://motherclub.cz/jak-spravne-drzet-miminko/

jupiter2013
25. lis 2018

Když jsem byla prvorodička tak mi hodně pomohla tahle knika https://www.alza.cz/media/nezna-naruc-rodicu-mo...

Autorka má pak i knížku Rozvíjej se děťátko o psychomotorickém vývinu.

a neboj tvoje děťátko bude v pořádku. Kdybys měla náhodou pochyby, tak si můžeš zavolat někam na rehabilitaci, ať se ti na něj podívají a vyšetří.

jupiter2013
25. lis 2018

Ty knihy jsou docela drahé, ale můžeš si je koupit levnější i zde na bazaru.

bayt
25. lis 2018

@pajapajinka Já jsem nosívala v klubíčku, nožičky jakoby nahoře. Svisle jsem začala nosit až nějak v sedmi měsících, to už se ale malej postavoval u nábytku.

cuuza
25. lis 2018

Důležité je mimčo nosit symetricky a střídat strany. Brzy se začne plazit a lézt a tam všechny svaly posílí. Hlavně neposazovat dokud nesedí sám a mělo by to být v pořádku.

pettfanni
27. lis 2018

Knihy od paní Keidroňové ,viz.výše, můžu také vřele doporučit (na bazárku je to ok 🙂 ), díky správné manipulaci a chování se nám náš malej pěkně zklidnil a už na něm není poznat, že byl hypertonicky dráždivý kvůli velmi předčasnému porodu... klubíčko the best 🙂 my máme v 6 měsících korigo zatím 6 kg, tak mi klubíčko nebo tygřík či klokánek vyhovují.. uvidím jak pak v 10 kg.. to už je, chápu, přeci jen tíha. Věřte, že jste mu neublížila, všecko je ve vývinu a tvárný 🙂 ale už jen správně manipulovat ;) ale pro váš klid zajdětě za odborníkem (každá dětská tomu nerozumí), na fyzioterapii vám poradí nejlépe. Držím palce.🙂

verca987
28. lis 2018

Nám od tří měsíců fyzioterapeut "nařídil" správný bonding jedině svisle zády k sobě, jednu ruku pod prdelku, druhou na hrudník..a malá ma hezky rozhled a už si na to teda tak zvykla, že nechce jinak i teď v sedmi měsících 💪😊

xkalisto
28. lis 2018

Já třeba věděla že se svisle nosit "nemá". A pak jsem zjistila že je to blbost. Fyzioterapeutka v porodnici na Podoli mi vysvětlovala, že se tak nosí i nedonošeňatka. Jinak jsem dost urputně hledala na zahraničnch webech a "snuggle hold" je úplná norma a i na zdravotních webech ukazují svislou polohu rodičům. Takže bych se nebála že bys tak malému ublížila.

urtica
28. lis 2018

Chodili jsme na rehabky a dle instrukcí nosili převážně tak, jak popisuje @verca987