Zvýšená nemocnost po nástupu do školky. Co dělat?

karotky
26. říj 2009

Adámek nastoupil do školky(na dopoledne) začátkem října.Byl tam asi 3krát,pak začal smrkat,sedlo mu to na průdušky a ještě teď se z toho kurýrujeme(v pátek jdeme na kontrolu).Dr. na mě poslední kontrolu apelovala,ať ho do té školky nedávám,když ještě nemusím do práce(MD mi končí v dubnu 2010).Myslíte,že má pravdu nebo je lepší,aby si to dítě vytvořilo imunitu dřív,než začnu chodit do práce?
Zaznamenali jste u dětí větší výskyt viróz po nástupu do školky/školy a pak se s přibývajícími roky snižoval nebo zvyšoval?
Díky za odpovědi 🙂

jarus1
15. lis 2010

ahojte 🙂 aj ja zvažujem kúpu propolairu vzhľadom k opakovaným soplíkom od nástupu do jasličiek....pomôžete mi svojimi radami správne sa rozhodnúť?

laurelle
16. lis 2010

tiez sa pridavame odkedy sme nastupili do skolky kazde 2 tyzdne sme chori 😖 aj teraz akurat mame ist zajtra do nemocnice ked sa jej to nezlepsi .. na imunitu sme skusali vsetko a nezabera nic ☹ my to mame az v takom stadiu ze mala z nicoho-nic dostane teploty sopliky zle dycha a zvracia aj trosku vody a my neviemeco dalej ☹ doktorka jej da len lieky ked je chora minuly tyzden nam dala na imunitu a na druhy den ochorela ☹ ☹

existujem
17. lis 2010

Ako som písala, nám propolair pomáha. Máme 2 detičky - dvojročnú dcérku a 5 ročného syna a vždy keď syn začína nejako sopliť (donesie voľačo zo škôlky) tak im ho zapínam na celú noc. Osvečilo sa mi to tak, že Hanka (dcéra) sa nenakazý, no a synovi sa to soplenie akokeby zastavalilo - ešte ho má jeden dva dni, ale nedostane teplotu a prejde mu to. Takže ja ho odporúčam. Pred rokom, to sme boli každý druhý týždeň u lekárky, takže ten rozdiel je super 😅

tinka5
19. lis 2010

tak ako,niekto sa už rozhodol pre kúpu? Ja som rozhodnuta, že to kúpim, ale fakt sa neviem rozhodnút pre ktorý............pomôžte s názorom, kto môže...... ! 😉

existujem
19. lis 2010

Tak to máš tak - drevený je krajší ale aj drahší. Takže ak chceš mať zladenú izbu, tak je to dobrá voľba 😉 Ten náš je tiež pekný, ale hold drevo to nie je. Synovi sa ale páčia svetielka ako svieti 😅

katecameron
19. lis 2010

@existujem prosim ta a ako to objednat na tej emailovej adrese a ako sa plati ?dobierka alebo ako?

tinka5
20. lis 2010

@existujem -Ty máš ten biely?O vzhľad mi tak ani nejde, len aby nám pomohol...... 🙂

katecameron
20. lis 2010

napadla ma jedna vec ked je ten propolair fakt taky dobry mohli by to mat aj v skolke no nie? potom by tie decka neboli chore a keby prisli nahodou soplave tak by sa v skolke vyliecili no nie? super napad

tinka5
20. lis 2010

no minule ukazovali v teleráne, neviem, či to náhodou niekto nepozeral-v nejakom centre-škôlke dávajú deťom okolo krku také lampy v tvare lienky, každý deň na 1-2hod,-už nepamatám ako to bolo.......a učitel. to chválila,že detičky majú
zatiaľ zdravučké......... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

existujem
20. lis 2010

katecameron: ahoj, ja som si kúpila propolair na dobierku, napísala som tomu včelárovi: kondas@vcelnicapiatok.sk, no a on my to poslal. No a co sa týka škôlky - nápad to je super, ja som si teda predtým, ako som kúpila propolair robila prieskum na webe, aký to je výrobok a tak, no a taliani, ktorý to vyrábajú, dokonca aj nemci ho dávajú aj do školiek. No veď ale máme deti v škôlkach, že..... 😒 Teda ja nechcem povedať, že naša školka je zlá, ale bola by som veľmi príjemne prekvapená, ak by urobila riaditeľka niečo také, že ideme sa starať, aby boli detičky zdravé a nenakazili sa navzájom 😀
tinka: máme doma ten biely - s ionizátorom, sa my to zdalo lepšie🙂

zuzulienka28
20. lis 2010

ahojte dievcence. Aj ja sa chystam kupit si ten propolair. Moj syncek (4,5 r.) chodil do skolky uz minuly rok. V lete bol doma, kedze som na materskej a v septembri nastupil znova. Ja som sa tesila ze bude menej chory ako minuly rok. Vtedy bol casto chory, ale nastastie sme uzivali antibiotika max. 2x. No a teraz v septembri zacal soplit, kaslat, dva dni teplota, ale to bolo cele. Nuz ale v oktobri sa to zacalo. Najprv priedusky + antibiotika, potom mozno tyzden pokoj a zapal pluc + antibiotika a potom znova asi tyzden pokoj a znova priedusky + antibiotika a este stale nie je vylieceny. Vela kasle a piska alebo chrci, neviem ako to mam presne nazvat. V pondelok znova pojdem k doktorke a dam mu urobit nejake odbornejsie vysetrenie. Nasa doktorka nastastie nepredpisuje antibiotika len tak, takze teraz mam z celeho nervy a je mi luto hlavne synceka. Najhorsie na celom je ze si to zakazdym odnesie aj mladsi syncek (1,5). Ja som v detsve bola prieduskarka, takze je tu dost velka sanca ze aj syncek bude. Rozhodla som sa ze im kupim ten propolair a chcem vyskusat aj solnu jaskynu. Mame jednu v meste, tak dufam, ze bude dobra.

katecameron
20. lis 2010

@zuzulienka28 ja som to prave objednala moj maly je prvacik este je len november a uz 3krat chory mna ide vychytit ved to je hruza tohto roku od januara do juna bol v kuse chory do skolky chodil za toto obdobie 1tyzden v juni dostal taku sennu nadchu ze cely opuchol dr.mi povedala ze nech nechodi vonku no ja jej skoro vynadala ze nieje normalna ze uz pol roka som s nim vonku nebola len co po doktoroch sme behali a este aj v lete ma sediet doma? chudak no hruza ja uz by som aj zivot dala len aby boli deti zdrave tolerancia je max.4krat do roky chory viac neberiem ja ako dieta som bola max.4krat do roka chora aj to choroba trvala tyzden nie mesiac ako u mojch

katecameron
20. lis 2010

@existujem a do tej skolky treba navrhnut riaditelke taku moznost ja som to kamoske uz povedala ona vravela ze navrhne moj syn este nechodi do skolky ale az to tam budu mat tak ho dam okamzite mame uz 3,5roka ale koli chorobam nieje mozne aby bol v skolke zialbohu

tinka5
20. lis 2010

@existujem -do koľkých týždňov Ti do prišlo......? 😎

zuzulienka28
20. lis 2010

Chcela by som sa este spytat, len neviem ci to bolo spomenute v tejto teme. Niektora mamicka pisala o colostre, konkretne spominala tekute colostrum. Ja som zatial nasla len vo forme tabletiek. Bolo tam napisane ze je to pre deti od 3 rokov. Kedze to vobec nepoznam tak sa obavam ci to nie je zdraviu skodlive, teda ci to pri dlhodobejsom uzivani nemoze nejako poskodit nejake organy alebo ci nemozu z toho vzniknut nejake nasledky. Mozno je to blba otazka, ale radsej si to chcem overit u takej osoby ktora to uz dlhsie uziva. Chcela by som to pre syna, tak mi to nie je jedno. Urobila by som pre neho vsetko, len aby bol zdravy, ale zase ublizit by som mu nechcela. Na trhu je vela roznych liekov a vitaminov, ale nie vsetky su dobre a bezpecne, bohuzial. Napiste mi prosim osobne skusenosti s colostrom. Dakujem.

veronikapp
20. lis 2010

@zuzulienka28 my máme skúsenosť s týmto http://www.biocolostrum.sk/?2,bio-colostrum-tekute staršia dcéra ho brala už 2 krát. Inak imunoalergológ nám to odobril, že všetky tieto potravinové doplnky sú vhodné na podporu imunity. Je to prírodné, žiadna chémia, nemáš čím ublížiť a nám to pomohlo veľmi.

naomi23
21. lis 2010

@existujem Aj ja uvažujem o kúpe toho Propolairu. Mam dcérky 5 r. a 6 mes. a od nastupu do škôlky v septembri sme stále chorí. A nielen deti, aj my dospelí. Nakazujeme sa dookola stále navzájom. Preto si myslím, že prečistenie ovzdušia v byte je dôležité. A propolisu verím... Ale je ten prístroj tichý? V noci neruší?

existujem
21. lis 2010

@naomi23 uplne nehlucny, vlastne nevydava ziaden zvuk, iba pipanie napr. pri zapnuti a vypnuti a ked dojde napln v kapsuly.

existujem
21. lis 2010

@tinka5 prislo to za par dni, presne si uz nepamatam, ale urcite do jedneho tyzdna... 🙂

tinka5
21. lis 2010

@existujem -vďaka,už som tam napísala, tak uvidím, či sa niekto ozve 😉

naomi23
21. lis 2010

@existujem Ďakujem, tak to je super. Ešte sa chcem opýtať, či tento prístroj vzduch aj zvlhčuje... Lebo je to vlastne odparovač propolisu... Alebo tam ide iba tá kapsula? Ospravedlňujem sa, ale stále ešte hľadám informácie o tom a ty si zatiaľ jeden z mála zdrojov 🙂

ingrid16
21. lis 2010

ahojte. u nas v skolke je tiez strasne vela chorych deti. chcem sa opytat na vas nazor. moj syncek je momentalne celkom zdravy, len mu tecie z nosa. je to uplne priesvitne. ale aj tak sa citim hlupo, ze ho do tej skolky zajtra odvediem. { niektore matky tam nosia uplne chore deti, ktore tam kaslu,...} myslite, ze by mal zostat doma?

evi3
22. lis 2010

@ingrid16 je to vždy na uvážení rodiča, to že dieťa kašle, neznamená, že je "viac choré" ako to, čo má len sopeľ 😉 . Myslím, že mometálne sa smrká a kašle naprieč celou populáciou, len u tých drobcov si to viacej všímame.

leka323
22. lis 2010

Ahojte, pridávam sa, ja som snáď vyskúšala už všetko môžné na tú imunitu od hlivy, rakytníka, colostra, soĽných lámp a fajok, kúpele, v Lučivnej, už fakt neviem. Som na predlženej materskej, si neviem predstaviť ísť do roboty, moji sú v s kuse chorí + brali aj z alergológie na imunitu už viackrát niečo....stále výsledok rovnaký, tu v okolí susedove deti zdravé, sem-tak niečo cez nich "preletí" a je to v pohode. A my stále niečo. CHCela som skúsiť otužovanie, plávanie, no nemáme ani šancu začať, lebo stále dačo... Uvažujem nad tým Propolairom, je to dosť veľká položka pre nás..... či to vôbec pomôže,... keby aspoň trochu.. keĎže som doma raz s jedným raz s druhým, na more peniažky nemáme a myslím, že by raz nestačilo tam ísť....., že je potreba viackrát...

naomi23
22. lis 2010

@leka323 Veď práve, že je to dosť veľká investícia. Vychádza to na 160 eur spolu s jedným balením tých kapsúl. Ale tiež už sme vyskúšali všetko možné a nič výraznejšie nezabralo. Tak si hovorím, že skúsim ešte toto. Keby to nezabralo, aspoň sa to dá predať 😒

zuzulienka28
22. lis 2010

Ahojte, tak ja som si dnes rano objednala ten Propolair a pan Kondas mi odpisal ze mi ho posle zajtra. Pytala som sa ho, ci pouzivanie len v noci nemoze znizit ucinok kapsule, kedze sa bude zohrievat viackrat a neminie sa na jedno pouzitie. Odpisal mi ze to nema na kapsulu ziaden vplyv a ze keby bol pristroj v kuse zapnuty tak jedna kapsula vydrzi 120 hodin. Uz aby bol doma a dufam ze detickam pomoze.

leka323
22. lis 2010

@zuzulienka28 Ahoj. A nepýtala si sa toho pána, aké sú ohlasy na ten prístroj, fakt o ňom uvažujem... Aké má skúsenosti....

leka323
22. lis 2010

@naomi23 Ahoj. No manžel tiež súhlasí s tým, aby sme ho kúpili, tak rozmýšľam...

katecameron
22. lis 2010

aj mne odpisal ze posle najneskor v utorok tak ho hned vyskusam nakolko moj ma od dnes sople potom napisem ako pomohlo

peta.cz
22. lis 2010

O tom propolairu jsem se dozvěděla až z této diskuze, ale asi bych si nejdřív zjistila, jestli není dítě alergik - přeci jen je propolis silný alergen...(píšou to i na těch stránkách, kde to prodávají..). Ještě jsem to neviděla naživo, ale zní to zajímavě, i když narovinu, asi bych to použila spíš na veřejných prostorech než doma...ale tím mluvím za sebe - a ještě k tomu mám doma alergika, takže u nás by to stejně nešlo..

Co můžu z vlastní zkušenosti doporučit, je inhalátor - máme kompresový od Omronu, dělá to docela rámus, ale prckové si zvykli a nevadí jim to - jakmile začne rýma, tak inhalujeme vincentku a u toho si čteme nebo koukají na pohádky. Staršího dopuju od nástupu do školky Preventanem a máme s ním docela dobré zkušenosti, i když první 2 měsíce po nástupu opět střídavě rýma, kašel, ale teď už je měsíc ve školce v kuse, tak uvidíme na jak dlouho 😖