Rychlé moučníky, koláče, bábovky. Poraďte nové recepty!
Holky kuchařinky,mám mlsné děti a pořád musím péct.Ráda bych uvítala nějaké nové recepty!Tak pište,předem dík! 😝 😝 😝
Stručné shrnutí
- Na fóru se sdílejí desítky jednoduchých receptů na rychlé moučníky: hrnkové koláče, muffiny, hrnčkové perníky, pudinkové bábovky, nepečené piškotové dezerty a rychlé řezy.
- V receptech se často používají instantní pudinky a krémové prášky (Zlatý klas, Dr.Otker pudinky), rostlinné tuky jako Hera nebo Palmarin a šlehačka z kelímku (např. Rajo smotana na šľahanie) pro zrychlení přípravy.
- Pro zavařování dětských přesnídávek účastnice uvádějí použití Zlatého klasu jako zahušťovadla/pudingu a uvádějí sterilizaci sklenic přibližně 20 minut při 80–85 °C.
Nejčastější otázky
Q: Jak rychle upéct muffiny pro 12 ks?
A: Recept "Muffiny od Omy": 1 vejce, 1/16 l oleje, 10 dkg cukru krystal, 1 sáček vanilkového cukru, 1/8 l mléka, 22 dkg mouky (polovina hladká + polovina polohrubá), 2 kávové lžičky prášku do pečiva, cca 1/4 l drobného ovoce; naplnit papírové košíčky do 2/3 a péct při 180 °C cca 30–40 minut.
Q: Co je Zlatý klas a jak ho použít v dezertech a přesnídávkách?
A: Zlatý klas je krémový prášok na prípravu vanilkových krémov a plník, zložený z kukuričného škrobu, vanilkovej arómy a farbív; v receptech sa používa ako pudingová náplň; pri zaváraní domácich přesnídávok autorka uvádza sterilizáciu 20 min pri 80 °C (iný zdroj v diskuzi uvádí 20 min pri 85 °C).
Q: Lze udělat tiramisu bez mascarpone?
A: Ano — v diskuzi je recept s 500 g sýru Ricotta nebo nízkotučného tvarohu, 1 kelímek smetany na šlehání, 200 g dětských piškotů, 100 ml silné kávy, 2 kávové lžičky rumu, cukr a kakao; poznámka: jiní diskutující považují za "pravé" tiramisu mascarpone, amaretto a tmavé kakao (sporné).
Q: Jak upéct pudinkovou bábovku podle sdíleného receptu?
A: Pudinková bábovka (variant z diskuse): 2 balíčky pudinku s vanilkovou příchutí, 5 vajec, 1 hrnek pískového cukru, půl hrnku oleje, 1 hrnek solamylu, půl balíčku prášku do pečiva, špetka nastrouhané citrónové kůry, 1 balíček vanilkového cukru; žloutky utřít s cukrem a olejem, vmíchat suché suroviny, nakonec vmíchat sníh z 5 bílků a péct cca 45 minut.
Q: Jak sterilizovat a uchovat domácí ovocné přesnídávky?
A: Jeden praktický postup z diskuse: plnit skleničky horkou ovocnou směsí (např. jablečná dužina + Zlatý klas), sklenice zavřít a sterilizovat vo vodní lázni 20 minut při ~80 °C (jiný zdroj v diskuzi uvádí 85 °C), po vychladnutí skladovat v chladu; autorka uvádí, že takto připravené přesnídávky skladovala až rok.
Q: Jak připravit rychlý nepečený dezert s piškoty a ovocem?
A: Jednoduchý nepečený dezert (variant z diskuse): 2 kelímky smotany, 2 vanilkové pudinky (pripravené), okrúhle piškoty, kompotované marhule nebo jahody; vrstvit piškoty a pudinkovou/smetanovou směs do formy, nechat v ledničce ztuhnout cca 2 hodiny.
Závěry z diskuze
Shoda
- Sdílejí se převážně jednoduché a rychlé recepty vhodné pro rodiny s dětmi (hrnkové recepty, muffiny, rychlé řezy).
- Instantní pudinky/Zlatý klas a hotová šlehačka (kelímek) se běžně používají jako zrychlení přípravy krémů.
- Margaríny typu Hera/Palmarin a běžné suroviny (vejce, polohrubá mouka, cukr, kakao) jsou základ pro většinu receptů.
Sporné názory
- Tiramisu: jedna strana doporučuje mascarpone + amaretto + tmavé kakao jako "pravé" tiramisu; druhá uvádí variantu s Ricottou nebo nízkotučným tvarohem a rumem jako chutnou náhražku.
- Cukr v těstech/na posyp: někteří preferují práškový cukr pro krémy a posypky, jiní běžně používají krystalový (dotaz o výměně práškového/krystalového cukru zůstává jako volba).
Otevřené otázky
- Jaká je optimální doporučená teplota pro sterilizaci domácích přesnídávek (v diskuzi se objevují hodnoty 80 °C a 85 °C)?
- Která varianta tiramisu (mascarpone vs. ricotta/tvaroh) je "nejlepší" z hlediska chuti a stravitelnosti pro malé děti?
- Jak standardizovat pojmy jako "mierne vyhriata rúra" mezi různými troubami a recepty?
Zmíněné značky a firmy
Rajo, Dr.Otker, Granko, Zlatý klas, Hera, Palmarin, Margot, Tescoma, Omega, Solamyl, Ricotta, Lučina, Kinder
Zmíněné produkty a metody
hrnkový/hrnčekový recept, muffiny, hrnkový perník, pudinková bábovka, Zlatý klas (pudingový prášek), Dr.Otker pudinky, Margot tyčinky, Ricotta, Mascarpone, Lučina, Hera, Palmarin, solamyl, Granko, amaretto, griotka, piskoty, šlehačka z kelímku (Rajo), stužovač, drobenka, mramorování těsta, sterilizace sklenic 20 min při ~80–85 °C, pečení při 180 °C, pečení při 200 °C
Místa a osoby
Budapešť, Vídeň, Marie Antoinette, Nabilina cukrárna Must, Tescoma
ja neviem či poznáte tento:
piškoty1-2 bal., 3 kysle smotany (môže byť aj ov. jogurt-hustejší),3 vanilkové cukre, prípadne ovosie a želatinu.
Piškoty sa poukladajú do tort. formy a potrieme smotanou do ktorej sme zamiešali van. cukor. Opakujeme až po vrch(musíme končiť smotanou) poukladáme ovocie (jahody, maliny...) a zalejeme želatinou. Dame do ladničky zchladiť! Dobru chuť! 🙂
Ahojky,jdu přihodit taky jeden receptík. Řekla bych, že je rychlý, ale hrozně rychle u nás zmizí 😠
Je to čokoládové brownies.
180g másla a nalámanou čokoládu na vaření(200g) rozpustíme v misce ve vodní lázni, kterou potom necháme vychladnout. Mezitím si nakrájíme na jemné kousky 50g bílé a 50g mléčné čokolády. Troubu zapneme na 180 stupňů. Dno pekáčku vyložíme pečícím papírem, stěny vymastíme. Vejce 3 ks s cukrem 270g přírodního cukru(používám i obyč), vyšleháme do pěny, lehce vmícháme čokoládovou směs, prosátou hladkou(80g) mouku, 40g kvalitního kakaa a nakonec oba druhy čokolády. Vlijeme těsto do formy a stěrkou uhladíme. Pečeme 25 až 30 min- hotový dezert se odtahuje od stěn formy. V prostředku by měl být ještě malinko nedopečený(je to ještě potom lepší chuť). Nechte vychladnout v pekáčku a studený nakrájíme(dávám do ledničky). Nejlepší je rozleželý- v lednici vydrží až 14 dní a v mrazáku měsíc.
Snad bude chutnat.
necitala som celu temu, ale mne sup-sup kolac chuti tento:
Hrncekovy kolac s kompotom
1 hrncek /250ml/ mlieka
2 hrnceky polohrubej muky
1 hrncek oleja
1 hrncek krystaloveho cukru
1 kypriaci prasok
2 vajcia
1 Zlaty klas
1 velky pohar kompotu /broskyne, marhule, ceresne.../
Postup:
- v mlieku rozslahame vajcia, postupne pridame olej, cukor a muku s kypriacim praskom. Cesto dokladne vymiesame a vylejeme na vymasteny a posypany plech.
- kompot scedime, ovocie nechame odkvapkat a poukladame ho na cesto. Plech dame do vyhriatej rury /180stupnov/ asi na 30 min. Kolac nechame vychladnut.
- stavu z kompotu dolejeme vodou do 400ml, zohrejeme a ked zacne vriet, vlejeme do nej Zlaty klas rozmiesany v 100ml vody. Za staleho miesania varime do zhustnutia. Mierne vychladnutym kremom polejeme cely kolac.
anamor,dakujem velmi pekne za receptik,taketo kolašiky milujem,vcera som robila visnovy,mnaammmmm 😝
Tak sa aj ja pridávam:
Rýchly jablkový koláč
400g hrubej múky
400g kryštálového cukru
2dcl oleja
3 celé vajcia
600g nastrúhaných jabĺk aj so šťavou
1 kavova lyžička mletej škorice
1 a pol lyžičky sódy
1 lekvár
strúhaný kokos
Cukor,vajcia a olej spolu vymiešame,postupne pridávame múku so škoricou a sódou,a jablká.Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech,pečieme vo vyhriatej rúre pri 200 stupňoch 20-30 minut.Vychladnuty kolač potrieme hrubšou vrstvou lekváru a posypeme kokosom.
Je to naozaj rychle a velmi dobre!Jablka skaramelizuju takze cesto bude tmavšie ale tak to ma byt...
Pipkine palacinky : 20 dkg hladkej muky, 3 dcl mlieka, 2 dcl vody, 1 dcl oleja, 2 cele vajcia, podla chuti cukor a stipku soli, rozhabarkovat a naberackou vylievat na suchu panvicu, na miernom ohni piect a obratit, natriet a papat
ahoj, nemáte někdo recept na nějaké móóóc dobré sušenky? Nejlépe čokoládové 😎 jedny jsem teď nedávno dělala, ale jsou trochu moc sladké.
cauko baby mam super recept na medovy kremes je super ajmojmu muzovy chuti a on neje kolace
MEDOVÝ KRÉMEŠ
CESTO:
25 dkg hl. múky
10 dkg práš. Cukru
1 vajce
1 žĺtok
1 lyžica medu
1 lyžička sódy bikarbóny
5 dkg palmarínu
Vypracovať cesto rozdeliť na 2 diely upiecť
Krém:
1 L mlieka
3 zlaté klasy
15 dkg kryš. Cukru
20 dkg palmarínu
Uvariť kašu, nechať vychladnúť a potom vmiešať palmarín
2 Dr. oetrer šľahačky v prášku
Cesto
Šľahačka
Krém
Cesto
Ahoj holky, rychlý, vynikající
PERNÍK:
3 hrnky polohrubé mouky
2 hrnky krystal. cukru
3/4 hrnku oleje
2 vejce
2 lžíce kakaa(nesladkého)
1/2 prášku do pečiva
1 prášek do perníku
Vše zamíchat a dát zhruba na 45 minut péct na 150 stupňů.
jestli máte víc času, můžete dát navrch čokoládu, nebo jíst namazaný marmeladou a posypaný kokosem, ale je výborný a vláčný i samotný.
zdenicka, tady je recept na rebarborový koláč:
Koláč se žloutkovým krémem:
Ingredience:
Na těsto:
125 g másla 90 g krupicového cukru 1 velké vejce 250 g hladké mouky
Na krém:
6 žloutků, prošlehaných 180 g krupicového cukru 150 ml smetany ke šlehání 200 ml rebarborové šťávy stonek rebarbory, pokrájený
--------------------------------------------------------------------------------
Doba přípravy: 30
Pečení: 55 minut
Příprava jídla:
1. Máslo a cukr prošlehejte v robotu. Přidejte vejce a šlehejte deset vteřin. Přisypte mouku a šlehejte, až se směs začne spojovat. Krátce propracujte a zakryté fólií dejte na 15 minut chladit.
2. Troubu předehřejte na 200 stupňů.
Vyválené těsto přesuňte do koláčové formy o průměru 20 cm. Vyložte pečicím papírem, zatižte suchými fazolemi a 12–15 minut předpečte. Sejměte papír a zapečte ještě pět minut. Vyjměte z trouby a teplotu snižte na 150 stupňů.
3. Žloutky prošlehejte s cukrem a přilijte smetanu. K hladké směsi přidejte rebarborovou šťávu. Vlijte na korpus a poklaďte stonky rebarbory. Formu postavte na plech a pečte 35 minut.
Ahoj my najradšej pečieme jednoduchú bábovku, po upečení sa dá poliať čokoládou, alebo posypať práškovým cukrom. Nakrájaná je dobrá aj potretá marhuľovým džemom
250g polohrubej alebo hladkej múky
250g cukru kryštál
3 vajcia
1dl vody
1dl oleja
1 ks vanilínový cukor
1 ks kypriaci prášok do pečiva
trocha kakaa
všetko sa zmieša dohromady najlepšie v robote, polovicu cesta vylejeme do múkou vysypanej formy, do druhej polovice vmiešame jednu - dve lyžice kakaa a dolejeme cestom formu. Formu prikryjeme alobalom a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov asi na hodiku
no nazdar. som vedela ze do tejto temy nemam nazerat 🙄 neviem ktorym receptom mam zacat 😀
Ahojte,
mohla by som niektoru poprosit o recept na ten margot.kolac ktory by bol v gramoch, s hrncekmi som trocha na noze, ja radsej vsetko vazim.
Dakujem
sova32 já mám tenhle, je sice na odsypávání, ale to zvládneš, půllitr má doma každý 😀
Margot řezy
1/2 l polohrubé mouky
1/4 l cukru krystal nebo krupice
1 prášek do pečiva
2 celá vejce
1 Margotka natrouhaná
1 smetana ke šlehání 33%
2 polévkové lžíce oleje
Všechno to smícháš a upečeš. Nedá se to zkazit 😀 😀 😀
Po upečení ozdobně pocákáme čokoládou, můžeme polít a posypat kokosem.
ok, takže potřebuješ:
4 žloutky
16 dkg másla nebo Hery
20 dkg cukru, já dávám o něco míň plus přidávám domácí vanilkový
1,5 dcl mléka
27 dkg polohrubé mouky, prosáté a smíchané s 1/2 prášku do peč.
10 dkg margotky - jemně nastrouhané
sníh ze 4 bílků
Postup:
žloutky, cukr a máslo se našlehá, pak se postupně přidává mouka a mléko, margotka. Nakonec se jemně vmíchá sníh z bílků. Peče se zhruba 50 min. Letos jsem ji dělala po úpravdě množství i do velikonočního beránka. Nahoru pocukrovat, super!
Obměna: místo margotky se dá 10 dkg jemně strouhaného kokosu, výborná je taky varianta 10 dkg strouhané hořké čokolády a strouhaných ořechů, nejlépe vlašských.
Je vláčná, jemná, fakt dobrá 🙂

Rýchly, chutný koláč
Koláč lenivej ženy
2 Š /šialka/ polohr. múky, 2 Š kryšt. cukru (ja som dala 1 a 3/4 a stačilo bohato), 1 a 1/2 Š mlieka, 1 Š oleja (ja som dala 3/4), 1 Š celý mak, 3 celé vajcia, 1 prášok do pečiva, 1 vanikový cukor
Všetko dobre zmiešať a piecť. Keď sa upečie, potrieť džemom a potom čokopolevou. (ja som ho nechala taký suchý vzhľadom na kalórie...)
Koláč je fajnový, vláčny, mak chrumká medzi zubami... mňamka...
😝