Kolik dostanu přeplatek na dani při RP i práci?

curdibilka
13. kvě 2014

Ahojky, mám dotaz, se kterým si opravdu nevím rady, snad mi některá z vás tady poradí. 🙂 Pracuji už od srpna 2012, ale do září 2013 jsem pobírala i RP i pracovala a zajímalo by mě, kolik bych mohla dostat přeplatek na dani? Dělám v MŠ a stále mi nic nepřišlo, zítra to půjdu řešit s paní ředitelkou, která mě asi odvolá na paní účetní, ale dneska z toho snad nebudu ani spát, jak mi to vrtá hlavou. Za rok 2012 jsem měla přeplatek v řádech tisíců a teď nic nebo co? Nerozumím tomu, na výplatě jsem neměla ani o korunu víc než obvykle, a to mi nejde do hlavy. Všechny papíry, které po mně chtěla paní ředitelka potvrdit, jsem dodala nebo vypsala, vše by mělo být v pořádku...nerozumím tomu. Kdyby někdo byl v podobné situaci nebo měl nějaký názor, budu moc vděčná. Děkuji. 🙂

ninive211
14. kvě 2014

@chris_n V Praze na FÚ? To se dost divím...možná tak sociálka a VZP, tam se opravdu dělají kontroly co dva až tři roky, ale na pražských finančácích nestíhají přiznání zadávat, natož házet na kontrolu :-/ Ony ty různé podvodné firmy vědí,proč se stěhují do Prahy - FÚ na ně nemůže , nemá na ně čas. Já mám s pražskými FÚ zkušenosti takové- hlavně nás neuhánějte, máme toho moc, až budem mít čas, tak se na to podíváme (a to třeba už uběhla zákonná lhůta pro vyjádření...např.) Konkrétně jedna baba na Praze 3 byla dost laxní, to byl fat děs!