Vrácení daní za úvěr na mateřské

kulihrasekzeleny
7. únor 2018

Holky jak to ted funguje, kdyz jsem na materske. Vrati mi dane? Vubec tomu nerozumim. Kdyz jsem byla zamestnana vzdy mi vraceli dane, za placeni uveru co mam na byt. A ted to je jak? Mam si najit svoji uvetni? Nebo nemam narok na nic?

lenoulinkaa
7. únor 2018

@kulihrasekzeleny pokud si nepracovala - byla na mateřské, nemocenské nebo rodičovské, tak ti nemají co vrátit. Jestli si pracovala nějaký ten měsíc a třeba čerpala řádnou dovolenou po PPM a měla vyšší plat, odváděla si zálohovou daň, tak ti něco vrátí.

jipe
7. únor 2018

můžou ti vrátit max. to, co jsi na daních odvedla

linee
7. únor 2018

Treba rozlisovat materskou a rodicovskou.Pokud jsi na materske,tak to budes jeste delat danove a muzes si tam za 2017 uroky z hypoteky.A nebo se podivat,zda nebude u partnera vyhodnejsi,pokud jste oba zadatele.Pokud jsi ale na rodicovske,tak nemas co danit,protoze jsi statu nic nedanila (rodicovska se nepocita jako prijem),tak ti stat nema co vracet.Takto mi to minuly rok vysvetlovali na FU. A nebo si zavolej na svuj FU,ted je jeste klidneji,maji vice casu na dotazy

kulihrasekzeleny
autor
7. únor 2018

Ja to blbe napsala uz nejsem na materske. Pobiram rodicovskou. Maly ma 7.3 rok. Takze nedostanu nic? :( Nevim teda ani kam bych mela zajit

lenoulinkaa
7. únor 2018

@kulihrasekzeleny a čerpala si po mateřské dovolenou?

jipe
7. únor 2018

@kulihrasekzeleny já chodím k zaměstnavateli podepisovat ten růžový formulář se žádostí o provedení ročního zúčtování, nevím ted, jak přesně se to jmenuje. POkud jsi mezi MD a RD čerpala řádnou dovolenou, tak by ti něco málo vrátit měli

linee
7. únor 2018

@kulihrasekzeleny a jak to bylo v roce 2017?Cely rok jsi byla na rodicovske?Rodicovska se totiz do prijmu nepocita.Materska a nebo proplacena dovolena mezi PPM a RP ano,popr.jine vedlejsi prijmy. Zajit nebo zavolat si muzes na FU kam patris nebo podle miste bydliste.

banitram
8. únor 2018

@kulihrasekzeleny úvěr na byt je zbytečné odečítat, nebudete mít z čeho ... i pokud jste loni ještě dostala něco od zaměstnavatele za ŘD, tak to vám celé pokryje sleva na poplatníka. Jedná je o vrácení daní - tzn. že vám můžou vracet jen z toho, co jste za celý rok na daních odvedla. Pokud jste neodvedla nic, tak se taky nic nemůže vrátit.

jitka_cv
8. únor 2018

@linee mateřská se do daňového přiznání nepíše.Není to zdanitelný příjem,tudíž z toho nic nevrátí.

linee
8. únor 2018

@jitka_cv napsala jsem to asi blbe,jde o to,ze kdyz pobira PPM,vznika ji narok na dovolenou a pokud zamestnavatel proplati,tak se danove dela,ne?

eviknufik
8. únor 2018

Mám taky dotaz, od 12. 10. jsem na MD, tedy pobíram mateřskou. Do té doby jsem byla na RD. Předpokládám, že za rok 2017 se něco vrátí ( daně, odečet na manželku). Ale můj dotaz zní, vrátí se mi něco (odečet za manželku) i za rok 2018? MD mi bude končit někdy asi začátkem/ půlkou dubna a následovat bude RD

jitka_cv
8. únor 2018

@linee pokud chce vrátit daně za proplacenoz dovolenou tak ano,dělá.

jitka_cv
8. únor 2018

@eviknufik záleží kolik budeš mít mateřskou a zda po mateřské budeš čerpat dovolenou z práce.

kulihrasekzeleny
autor
14. únor 2018

@jitka_cv dovolenou jsem mela proplacenou. A ma to smysl resit nebude to jen par susnu? :D A kam bych mela zajit? Nejspis asi zavolam do zamestnani

kulihrasekzeleny
autor
14. únor 2018

@jitka_cv ja jsem uz na rodicaku spatne jsem to napsala. Minuly rok.jsem mela materskou a cerpala dovolenou

kulihrasekzeleny
autor
14. únor 2018
kulihrasekzeleny
autor
14. únor 2018

@banitram byla jsem minuly rok v lednu jeste na nemocenske v unoru zacla materska v breznu porod no a potom 24dni dovolene proplacene. Takze to nemam resit?

lenoulinkaa
15. únor 2018

@kulihrasekzeleny jestli chces RZD od zaměstnavatele, aby ti vrátil dane, tak dnes máš poslední den. Jinak si nech vystavit potvrzení o zdanitelnych příjmech a podej si sama danove priznani. Třeba si tam nějakou zalohovku odvedla

banitram
15. únor 2018

@kulihrasekzeleny ještě dne můžete požádat v práci o roční zúčtování (budete tam mít nárok na vratku z proplacené dovolené) ... pokud to dnes prošvihnete, můžete si do konce března podat daňové přiznání. Ale nemáte povinnost, je to jen na vás, jestli tu vratku daně oželíte

banitram
15. únor 2018

@eviknufik odečet na manželku je něco jiného a vašich daní se to netýká. To si odečítá manžel, pokud příjem manželky nepřesáhne 68000 Kč. Příjem z MD se do toho počítá, příjem z RD nepočítá. Zahrnuje se do toho i hrubý příjem od zaměstnavatele (většinou se to týká vyplacené řádné dovolené)

kulihrasekzeleny
autor
15. únor 2018

@banitram dekuji uz jsem volala a pani rikala ze musim dnes dorazit. Vrati mi neco kolem 2tisic 🙂