Hodněkrát zvracela, prý z hlenů. Jak byste postupovaly?

andykov
2. led 2010

Ahoj holky... Prosím o radu co byste dělaly Vy? Kiki je od pondělí nemocná, hodně zahleněná, nijak extra se to nelepší ☹ Možná o něco. Od čtvrtka má atb kapičky na rýmu. Dnes po odpolko spánku dostala 100g ovoce a za hodinu začla fňukat, nevěděli jsme čím to je, ale pak to začlo. Vyzvracela se,po 5min. znova za chvíli ještě 2x a pak už nebylo co 😔 Volala jsem na pohotovost, řekli mi, že to má z hlenů. Radili mi přijet jen kdyby to neustávalo. Zatím dobrý, akorát vypila asi 10ml čaje a zase ho ze sebe vyzvracela a to byla v sedě 😖 Teď už spinká ve své postýlce, dost ve vyvýšené poloze. Setra ještě říkala, že mlíko nejlíp až ráno a jen čaj. Jak byste postupovaly Vy, abyste neublížily. Myslím ohledně jídla a čaje, když už to bude dobrý? Ráno teda mlíčko a pak co dál..? Už normálně jíst nebo něco omezit a tak?

ria80
2. led 2010

Ahoj.No taky bych řekla,že to bude od hlenů.Zvláš pokud se jí po vyzvracení viditělně ulavilo a začla líp dýchat.
Dáváš jí něco na hleny?Třeba Mucosolvan?ten jsem dávala já,a fakt to bylo znát.A hodně odsávat,několikrát denně.
S jídlem a pitím opatrněji,nepřecpávat.Ale jestli to bylo od těch hlenů,tak to asi na to nebude mít velký vliv.

pettru
2. led 2010

Ahojky, zkus si sehnat nejakej rehydratacni napoj pro prcky a davat ji po lzickach, aspon trosku...my mame Kuliska. Davala sem ho maly, kdyz mi zvracela...a jestli kojis, tak koj a jestli davas UM, tak s tim radsi pauzu a prikrmy taky radsi moc ne... tak mi to rikala dr...at to malou brzo prejde 😉

andykov
autor
2. led 2010

Holky, dík.. Je na um už. Mucosolvan dávám, ale teď večer jsem jí ho nedala, asi by ho nezpracovala a šlo to ven. Ulevilo se jí, to teda jo. Ale je vidět, že má to bříško podrážděný. Tak, co jí ted můžu dát k jídlu jako první? Budu se snažit až ráno. Ach jo, není to vůbec žádnej jedlík a teď tohle ☹ Už se mi zdá, že to trvá nějak dlouho. Rýmu už má pořtvrtý z toho teď podruhý úplně šílenou. Jinak odsávám, odsávám, řve jako tygr u toho 😖

pettru
2. led 2010

Mne mala takhle zvracela po zloutku...takze pak sem ji davala na piti toho kuliska a na dva dny sem pro jistotu prestala se vsema prikrmama.ja jeste kojim, takze ty dva dny byla jen na MM a pak sem zacla davat prikrmy...ale zas tak jako ze zacatku, jenom mrkev nebo jenom brambora a pomalinku...a s um taky pomalinku, aby ji to jeste vic nezahlenilo

ria80
2. led 2010

No ano,jen pomalinku,nedráždivý věci a radši mín.Toho kulíška nebo ORS můžeš dávat,ale když zvracela jen jednou,tak to není tak nutné.Ono je dobré,že zvrací,děti ještě neumí odkašlávat a pořádně smrkat a toto je jediný způsob,jak se tělo zbavuje těch hlenů.Je to známka,že všechno funguje dobře,takže žádný strach.

andykov
autor
3. led 2010

Holky, děkuju za rady, Kikča už je naštěstí dobrá. Stejně moc nechtěla dnes jíst, ale dávala jsem jí jen mlíčko, ne moc a k obídku rýži a mrkev a k večeři kašičku. Hleny asi opavdu vyblinkala hodně, je dnes o dost lepší 🙂