Může být matka hospitalizovaná s dítětem na infek. odd.?

olcab
4. led 2012

Holky může být matka hospitalizovaná se svým dítětem na infenčním oddělení při léčbě rotavirové gastroenteritidy?Podotýkám že holčičce jsou 2roky a 3měsíce?Ptám se pro kámočku,pediatr jí řekl že ne!Díky

moudivlacek
4. led 2012

ty jo to vazne netusim, ale na infekcnim asi ne, tak doktorka by mela vedet a volala kamoska do ty nemocnice? tam by ji to rekli na 100% 😉

cherub
4. led 2012

ahoj, naše malá měla rotavirovou infekci v roce a půl a manžel tam s ní byl naprosto bez problémů 🙂 chtěli sice mě, ale chytla jsem to taky... ale neměli s tím opravdu nejmenší problém!

olcab
autor
4. led 2012

@moudivlacek no právě že doktorce volalal večer,že je malá už dos slabá tak jí řekl a že u nás Benešově infekční není že by musela do Prahy nebo do Příbramy,ale že tak s malou nemůže,chuděra to už má od 25.prosince ☹

moudivlacek
4. led 2012

@olcab ale to volala detsky doktorce ne? ja myslela,zavolat si na to infekcni primo do nemocnice,tam ji podaji nejlepsi informaci

olcab
autor
4. led 2012

@moudivlacek jojo napsala jsem jí to,ať si zavolá a zeptá se na infekčním,tak uvidíme

elu
4. led 2012

já jsem s malou byla...bylo jí ale 9 měsíců a kojili jsme...kojim pořád...pro případ hospitalizace, aby mě nemohli odmítnout je nám 18 měsíců...nevidím v tom problém, proč by tam s ní nemohla být...jen prostě nebude moc opustit pokoj...a navíc i pro ty sestřičky je to lepší...já jsem dělala všechno za ně a neměli s náma žádnou práci a taky nepřišli do kontaktu s infekčním odpadem od malé

cherub
4. led 2012

@olcab každopádně rotavirovou infekci určitě nemůže mít od 25.12... to je záležitost na pár dní a je tak agresivní, že se to většinou bez nemocnice neobejde. Buď je slabší kmen a dá se to zvládnout doma a nebo dítě skončí v nemocnici, tak jako tak ale určitě netrvá déle než pár dní...

obávám se, jestli kamarádčina malá nemá spíš salmonelézu nebo tak podobně 😒 nicméně pobyt na infekčním je asi možný zase jak kde 😝 🙄

olcab
autor
4. led 2012

@cherub nevím,chodí na výtěry snad každý den,prej má rotavirovou infekci 2.stupně,malá nejí,nepije ,co vypije vyzvrací,teploty kolem 38.st.

paolin
4. led 2012

já byla s malým v nemocnici s podezřením na rotaviry. měl 15 měsíců a směla jsem být s ním na pokoji. rodič měl možnost být s dítětem do jeho dvou let. potom nabízeli ubytování jinde. ale chce si to zjistit přímo v nemocnici, jaké tam mají podmínky.

cherub
4. led 2012

@olcab 😨 😨 😨 😨 zdá se mi to divný, ale to je fuk, na tom nesejde... asi jediná rada je taková, že kdyby ji nechtěli pobyt umožnit, tak se musí za to "rvát", že dítě neopustí, i za cenu že nebude moci vylézat z pokoje, přijímat logicky návštěvy... sama na sebe vezme riziko nákazy, ale kdo by tohle neudělal že 😉 každopádně holčička do nemocnice prostě musí 😖

olcab
autor
4. led 2012

@paolin díky já si právě myslím totéž

ladybugie
4. led 2012

mě chtěli položit na infekční kvůli borelioze v současném těhu. Když jsem se ptala na pobyt tehdy 15m dcery se mnou, tak mi dr řekla, že v žádném případě, protože by mohla něco chytit. Výjimku by prý udělali, kdybych kojila. To by se prý pak nějak vyřešit muselo.

Pokud by hospitalizovaná byla dcera a já šla jako doprovod, tak bych šla v každém případě, i kdybych tam hysterickou scénu měla udělat. Dítě tuším do 6 let má právo být hospitalizováno společně s matkou, ať leží kdekoliv.

olcab
autor
4. led 2012

No to jsem jí taky říkala že má právo tam být,tak uvidíme zítra

olcab
autor
4. led 2012

Holky zatím díky,zítra uvidíme jak to dopadne

jajina.c
4. led 2012

Holky, já byla s malým v nemocnici před rokem, bylo mu rok a půl a chytil to v nemocnici, když jsme tam byli s průduškama, pak jsme byli dva dni doma a jeli tam zpět právě s rotavirama. My jsme byli ve Strakonicích, ale nebyli jsme na infekčním, ale normálně na dětským a bylo tam hodně dětí. Mohla jsem tam s ním být, ale vše jsem si zaplatila - jako kdybych tam ležela já. Ale jedna sestřička mi tam řekla, že pokud by bylo plno, tak bych tam s ním mohla být, ale dali by mi max. židli k postýlce, ale jako matka mám právo tam být ( ale jaki jsem psala nebyli jsme na infekčním ), takže se nenechte nikdo odbýt. Jinak náš průběh byl ošklivý - přijímali nás na JIP, kvůli kapačkám, jenže se malýho nepodařilo po několika pokusech napíchnout, tak mi ho tam nechali 4 dni o lžičkách čaje, takže malý přestal chodit, jen ležel a prospal celý dni, ani hlavičku už na mě neotočil. Pak jsem si nechala zavolat doktory a žádala je, aby ho zkusili znovu napíchnout, jinak, že ho nechám převézt, naštěstí se to nějaké mladé paní doktorce podařilo a malý dostal kapačku po 4 dnech! Šíleně jsem si oddychla a za tři dni jsme šli domů, akorát na silvestra 🙂 .

lojzina
4. led 2012

@olcab ma na to pravo,bez diskuze,i za cenu ze by tam maminka sedela na zidli,bez luzka,bez vseho,byt tam MUZE!

olcab
autor
4. led 2012

@jajina.c díky,mám právě obavy aby taky takhle nedopadla,říkala mi že už je malá slabá a hotová 😒

hamma
4. led 2012

@olcab lojzina má pravdu. Rodičům nemůže nikdo zakázat být s dítětem na jakémkoli oddělení (je to dokonce v ústavě - dítě smí být odděleno od rodičů (bez jejich souhlasu) pouze na základě soudního rozhodnutí).
Může se stát, že ji budou chtít z oddělení vyhodit, ale ona je nemusí poslechnout. Pokud by měla nějaké pochyby, odkaž ji na nadaci Klíček (www.klicek.org), ti se tomu věnují dlouho a můžou jí poradit (i telefonicky). Nebo mi napiš do IP a já ti dám kontakt na sebe a s kamarádkou to proberu a zkusím já taky poradit, jak na ně.)
Ale ať tam rozhodně nenechává holčičkou samotnou!

lojzina
5. led 2012

@olcab pokud nemoc.argumentuje tim,ze na to nejsou zarizeni,coz pripoustim muze byt pravda,musi te tam pak necchat na jiz zminene zidli,basta.tak to je.

mjanca
5. led 2012

v Pribrami uz infekcni nebere, ale na detskem ano a muzes tam byt s ni 🙂. MM tam byl ted s nasi starsi dcerou, 3,5 let 😉

mjanca
5. led 2012

a to mela taky rotaviry @olcab

olcab
autor
5. led 2012

@mjanca jů díky moc,hned jí to jdu napsat 😵