Operace skafocefalie

jenovefa
7. kvě 2009

Dobrý den, maminky, chtěla bych Vás poprosit o radu – za 10 dní nastupuji se skoro 3 měsíčním miminkem na operaci hlavičky (skafocefalie - má srostlý sagitální šev) do Motola. Obvyklá doba hospitalizace je prý 14 dní. Nemáte některá zkušenosti s pooeračním stavem tak malého miminka? Řeším i praktické věci – oblečky plínky, atd. a samozřejmě i kojení – jak zvládnout pauzu – a jak dlouhá asi bude…?
Díky moc za Vaše příspěvky.

elitera
7. kvě 2009

Zkušenosti nemám, ale moc držím palce, aby bylo všechno v pořádku! 😵

schatje
8. črc 2009

Dobry den.Ja skusenosti mam.Moj syn teraz ma 18.mes.bol na operacii v Motole tiez so skafocefaliou.Mal presne 3.mesiace a kojila som ho.Pooprecii som ho hned zacala kojit,takze nebol ziadny problem a tiez nenastali ziadne komplikacie.Teraz chodime pravidelne na kontroly.Dufam,ze Vam operacia dopadla v poriadku a miminko pekne rastie.Prajem Vam vela stastia a malickemu miminku hodne zdravicka 🙂

jenovefa
autor
7. srp 2009

Dobrý den, Schatje,
škoda, že jstei na mou prosbu a dotaz nenarazila dříve... Syn už má operaci úspěsně za sebou, pořád krásně baští, v 5 měsíci (a 1 týdnu) měl 8650g. Hlavičku ale pořád pozoruji, případá mi na jedné straně vyboulená víc, přestože ho pečlivě polohuji. Obvodem je také opět mimo tabulky... Koncem srpna jdem na první kontrolu, dost se bojim.
Zdravím na Slovensko Vás i synka! 😵

Elitero, Vám také díky... Ale tenktrát mě to Vaše přání spíš mrzelo, třásla jsem se na reakci někoho se zkušeností. Ale díky! 🙂

sarlottka100
27. led 2013

Dobrý den, prosila bych o radu, za 14 dní na kontrolu s půl roční dcerkou na neurochirurgii do FNO Ostrava, nezdá se neurologům hlavička, prý pomaleji roste a možná bude potřeba povolení lebečních švů Nevíte některá zda se to operuje i práve ve Fakultní nemocnici Ostrava? Děkuji

candlemania
3. únor 2014

@sarlottka100 dobrý den, jak jste prosím dopadla? my máme 4,5 měsíce, máme zcela zatvrdlou fontanelku už od třetího měsíce, teď se hlavička stále hlídá, začíná nám připadat že se pomalu "deformuje" . měl ji krásně kulatou, ale teď začíná mít po stranách a vzadu boule. a jde nějak do špičata v zadu. už i dr. má tři vykřičníky že se to musí hlídat. tak se začínám zajímat co by nás v té nejhorší variantě čekalo. taky bychom případně šli do ovy. moc díky

sarlottka100
7. únor 2014

u nas na stesti k operaci dojit nemuselo,ani vysetreni MRuz jsme nepodstupovali.Fontanelku mela uzavrenouu temer ve 3 mesicich,krigovane 0,5mesice....ale hlavicka roste 🙂 pomaleji,ale roste....taak se to neresio

candlemania
7. únor 2014

@sarlottka100 moc děkuji za napsání, i když nevím teda ak to probíhá, vůbec nevadí, mám radost i tak, že jste nemusela s malou operaci podstupovat.

paracka
7. únor 2014

Dobry den. Syn ma velmi tezkou deformitku brachycefalii a resime to kranialni remodelacni ortezkou ve frydku mistku. Vice info na www.plagiocefalie.cz tam jsou vsechny informace

golymetr
22. únor 2015

@jenovefa chtěla bych se zeptat čeká nás operace skafocefalie v Motole co vše budu sebou potřebovat pro kojence?? mužu si sebou vzít i kočárek na oddělení neurochirurgie?

jenovefa
autor
22. únor 2015

@golymetr Ahoj, už sem nechodím... koukni do fora "skafocefalie a jí podobné" nebo tak nějak, založila to Hanka Zámečníková, pomůže Ti vše kolem.... Ideální - cinkni na sesternu, tam Ti vše řeknou (my už to máme dlouho za sebou - cca 6 let...)
Držím palce, ahoj.

jenovefa
autor
22. únor 2015

aha, už jsem si tam klikla, posílám Ti do IP cast korespondence s Hankou...

golymetr
23. únor 2015

@jenovefa děkuji moc za zprávu radši si pak zavolám na sesternu co si mužu vzít sebou 🙂