12měsíční dítě nedělá pokroky ani po cvičení Vojtovy metody. Zkušenosti?

atomovekotatko
26. črc 2019

Holky jsem zoufala.
Moje dcera ma za par dni rok a umi se jenom pretacet na bricho,zpatky na zada,druhe vzprimeni a vali sudy. Byli jsme na neurologii a vsechno je v poradku. Od 8m cvicime vojtivku, ale zadne pokroky se nekonaji. Neplazi se, nejde na ctyri. Proste nic.
Uz z toho zacinam byt fakt zoufala. Mel to prisim taky nekdo? Rozhybe se nekdy? ☹ ja uz ztracim nadeji, ze je zdrava ☹

atomovekotatko
autor
26. črc 2019

Nikdo? ☹

zelenaesmolda
26. črc 2019

@atomovekotatko
moje mala ma 15m a nechodi,byli jsme na fyzioterapii a pani nam rekla,ze by mozna staly za uvahu lazne,ze bysme na ne meli mit narok ale ze se musi k pediatrovi,ten napise zadanku na neurologii a neurolog pak doporuci,treba by to slo i u vas?
JInak kdyby zdrava nebyla tak uz by ti to rekli ne?

bayt
26. črc 2019

@zelenaesmolda Tak ale že nechodí v 15m je celkem normální, ne? Na co lázně?

martiina_k
26. črc 2019

@atomovekotatko jestli poctivě cvičíte a dál stimulujete (přirozeně) dcerku k pohybu, tak ono to přijde. Chce to ale vytrvat.

zelenaesmolda
26. črc 2019

@bayt
jenze ona se ani nestavi,leze rozcapla jako zaba a nema dost silne ani zada ani nohy 🙂

g_m
26. črc 2019

@atomovekotatko A co třeba cvičení pro děti nebo i plavání? Aby posílila svaly víc a jinak?

bayt
26. črc 2019

@zelenaesmolda Tak uvidíš, ale myslím si, že má ještě pořád čas. Znám chlapečka, co se jeden týden postavil v 16m a za měsíc chodil.

zelenaesmolda
26. črc 2019

@bayt
jj uvidime,zatim s ni budeme cvicit,kdyz se to nezlepsi tak to budeme nejak resit,rikala fyzio,ze zdrava je.

ange_de_la_morte
26. črc 2019

je dobře že jste byli na neurologii a že cvičíte, pokud se lékařům nezdá nic špatně, je to super .... osobní zkušenost nemám, ale můžu napsat jak to bylo s mojí ségrou - do roka se ani neplazila, nic, chodit začla skoro ve 2 letech, do 3,5 roků nemluvila ... mamka s ní lítala po všech doktorech a bůhví kde, dneska je ségře 26, má vystudovanou vysokou školu, je pohybově nadaná, má úžasný hudební talent a je naprosto normální, jen prostě těžký flegmatik 🙂