20měsíční syn zvrací při viróze. Co pomohlo?

jenni4
18. pro 2017

Ahoj, syn (20 měsíců) dnes celou noc prozvracel. Pravděpodobně chytil ode mě nějakou střevní virózu, mně bylo špatně přes víkend. Průjem nemá, ale zvracel asi 8x za noc. Chci poprosit o radu, co vašim dětem pomohlo a co jim ulevilo? Mám strach, aby ho to zase nechytlo. Nerada bych opakovala dnešní noční zážitek, bylo mně ho tak líto! Dopoledne vypil roztok Kulíška, od té doby nezvracel. Sice už trochu skotačí, ale ještě není ve své kůži. Ráda bych mu nějak pomohla, budu ráda za každou vaši zkušenost, co vašim dětem v takovém stavu pomohlo? Jídlo jsem mu zatím nedávala, jen chtěl jednou nakojit. Sama jsem celý víkend na jídlo neměla ani pomyšlení. Manžel by mu nejradši namazal rohlík s máslem, ale to jsem mu zatrhla 🙂

gnozka
18. pro 2017

S dcerou uz jsme di přišly 2x . Ma ted dva roky . Dávejte hermankovy caj a piškoty treba ! Nebo kus rohlíku nebo banán . Pokud bude chtít . Alemookud ano tak dejte . Me v lete takhle dcera po prozvraceny noci druhy den skotačila a vypadala v pohode ale mela jen trošičku rohlíku . A den na to jsme skončily v nemocnici :( mela málo cukru takže mela hypoglykemicky šok . Takže zacala byt apaticka . Takže pokud bude mít chut dejte klidne ty piškoty a banán

jenni4
autor
18. pro 2017

@gnozka děkuji za reakci. Právě dopoledne vypil toho Kulíška (roztok proti dehydrataci, na doplnění iontů po tom zvracení) a dostal 2x trochu nakojit, tak zatím se hypoglykemie nebojím. A to vám malá další noc zvracela znovu nebo to se probudila po prospané noci s tím šokem? To je hrozný, že "z ničeho nic" to dopadne až takto ☹

lilulilu
18. pro 2017

Ledova colacola (ne light) po lzickach. Zklidňuje zaludek a doda i cukr, syna to vzdy "postavilo" na nohy. Oslazeny cerny caj, Kulíšek, magnesia a cocacola. Vse studene a po lzickach.

gnozka
18. pro 2017

@jenni4 no prave druhou noc spala úplne celou a v podstate jsem ji musela druhy den budit kolem 10 hod . Což uu mi přišlo divne . Chvili byla ok . Po rohlíku si zase parkrat ublinkla a najednou zacala byt úplne jak Hadrova panenka :( tak jsme hned jeli . Dostala kapacky a dost se ji ulevilo . Pak uz bxla dobra . Také jsem dávala kuliska. Ale to kojeni je super To my uz nemame .

gnozka
18. pro 2017

@lilulilu na tu Colu opatrné :/ vim ze se doporučuje ale ona vlastne zároveň dehydruje takže u deti bych radsi vynechala .

dominikacifkova
18. pro 2017

Taky jsme si tím už 2x prošli. Stačí aby mimčo hodně pilo. Hodně skadká studená šťáva ( nejlépe jahodová ) a pokud není tak klidně voda s cukrem v poměru 1:1, stačí cca 200 ml. Do tuhého jídla zásadně nenutit! Poté co vypije cukrovou vodu už nabízet k pití jen na to co je zvyklé. Pozor na Cocacolu, tu NE !!! Ta jen bude znova dráždit žaludek. Držím palečky, ať jste brzy fit. Pokud by se přidala teplota, neschopnost přijmout tekutiny, apatie, okamžitě do nemocnice. Jak řikala doktorka na dětské pohotovosti, lepší přijet 10x zbytečně než aby pak bylo pozdě 😉

jenni4
autor
18. pro 2017

Děkuji všem za reakce. No nakonec se to vyřešilo tak, že jsem v podstatě celý den jen kojila. Od rána už nezvracel, ale nechtěl nic pevného ani piškoty v čaji, ani rohlík, ani oblíbenou hrušku (to mu chtěl dát manžel jen kousnout). Ale hlavně, že chce prso a chodil si sám 🙂 já jsem o víkendu neměla chuť ani na pití, takže jsem ráda aspoň za to kojení. Tak snad se přes noc vyspí a zítra už bude mít víc chuti k jídlu.
Jinak tu Colu sama nemusím na žaludek. Vím, že se někdy doporučuje, ale není v ní nic dobrýho. Ten cukr se dá dodat i jinak.

@gnozka to musel být hroznej šok, že byla najednou v takovým stavu. Hlavně, že už to máte za sebou.

@dominikacifkova děkuji za podporu. Já jsem zdr.sestra, ale tohle bych si doma léčit sama netroufla, to je hodně zrádné, takový stavy u malých dětí. Pevně doufám, že pohotovost nebude potřeba. Lepší 10x přijít zbytečně než 1x pozdě znám moc dobře z práce 😉

gnozka
18. pro 2017

@jenni4 no nebyl to hezky pohled . Normálně dite torpédo a najednou mate hadrovou panenku :( navíc jsme nebyly doma ale z chalupy z Krkonoš kde jsme byly s ženskýma na dovoleny jsme musely jet do Ústí místo na Moravu kde ted žijeme . V Ústí jsiu my rodiče kteří toi dobou ale byli prave na Moravě . Super situace . Ja nebyla schopna řídit protoze jsem to mela taky . A do toho jsem těhotná 🙂 no proste pecka zážitek 🙂 ale vse dobre dopadlo . Dcera jim zacala druhy den v nemocnici demolovat co se dalo tak nas pustili domu ze je v poradku 🙂)

gnozka
18. pro 2017

@jenni4 a Vam přeji at jste brzy fit !!! Tyhle virozy jsou peklo :/

jenni4
autor
18. pro 2017

@gnozka no to je opravdu zážitek. Ono zpětně člověk zavzpomíná, ale v té chvíli to je fakt šílený.
Děkuji, snad už bude dobře. Já už dnes o ničem nevím, že mi něco bylo, tak snad to u něho taky proběhne podobně. Mimochodem, taky mám dítě torpédo 😀

vega5
2. únor 2018

@jenni4 Doufám, že jste už dávno zdraví.. Osobně používám Heřmánkový čaj. A trošku černého uhlí..