2m. syn má při chování namodralé nožičky, je to normální?

renata141
5. črc 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, máme 2.měsíčního chlapečka a poslední dobou když ho někdo chová (ve svislé poloze) má namodralé nožičky. Máte někdo takovou zkušenost??
Děkuji za odpovědi

smallinka
6. črc 2015

podle mě je to normální, pokud myslíte takové ty mramorky nafialovělé. miminka ještě nejsou tak prokrvená ......

jednazmaminek
6. črc 2015

a nemá u toho chování trošku přiškrcený nohy? 🙂 jinak takhle malý miminko by se mělo chovat ve vodorovné poloze, takhle se mu zbytečně přetěžuje páteř

xisett
6. črc 2015

Už se mi to taky stalo, ale zkontrolovala bych oblečení, zda někde neškrtí a nebo není mimču zima...a jinak ve vodorovné poloze být opravdu nemusí, ale ve svislé by být nemělo... taky to může být ještě nedostatečně vyvinutý žilní systém, který nedokáže v té poloze proti gravitaci pumpovat tak rychle aby se tam krev nemestnala....(to je jen domněnka)...

saja23
5. bře 2017

Ahoj maminky, obnovuji diskuzi. Jinou podobnou jsem nenašla. Mam 4 mesicni dceru. Kdyz ji mam ve svislé poloze, po chvilce ji zavnou modrat a fialovět nožky. Kdyz ji polozim, za chvíli se to zase spravi. Nemate některá zkušenost čím by to mohlo být? Zda se ji odkrvi nebo to muze byt způsobeno i necim vaznejsim? K doktorovi samozřejmě půjdu, jen chci prvně znát vaše názory ci zkušenosti. Moc dekuji

absintka19
5. bře 2017

@saja23 rozhodne svisle ne, je hodne malinka, telicko na to neni pripravene. Jinak kdyz tak zkontrolovat obleveni a plenu zda neni prilis tesna. Ale videl bych to na nevhodnou polohu, brzy do svisle. Jak pise pani nad nama:ale ve svislé by být nemělo... taky to může být ještě nedostatečně vyvinutý žilní systém, který nedokáže v té poloze proti gravitaci pumpovat tak rychle aby se tam krev nemestnala....(to je jen domněnka)...

saja23
5. bře 2017

@absintka19 dekuji. No já ji mam ve svislé poloze pouze na odrihnuti, jinak vubec. Jednou ji to trvalo dlouho nez si odrihla a ja si toho tak všimla. Plinecky i teplacky utahnute nemá. Tak nevim 😔 Snad to bude opravdu jak píšete a nebude to nic vazneho.

absintka19
5. bře 2017

@saja23 verim ze to bude dobre. Kdyz tak dejte prosim vedet ju? 🙂 at se to take hodi dalsim maminkam 🙂

saja23
6. bře 2017

@absintka19 určitě dam🙂

becicka
6. bře 2017

U nás taky po delší době nožičky zfialoví, v poloze na klokánka i při klubíčku, prostě jsou asi trošku "scvaklé" 🙂

saja23
21. bře 2017

Tak maminky, jsme objednání na kardiologii. Nožky ji modraji i kdyz je nahá a nemá ji tak co skrtit. Uvidíme jak dopadneme. Dáme vědět...

saja23
31. bře 2017

Včera jsme byli na té kardiologii. Dělali ji EKG, utz a srdíčko ma zdravé. Bude to prý nevyvinutým krevním systémem. Kontrola v prosinci. Pokud tohle miminkum dělá, melo by se zajit na kardiologii, muze byt spatne srdce. V našem pripade nastesti není. A dulezite pry je, aby obe nohy rostly současně a symetricky a aby neotékaly.

saja23
31. bře 2017

Omlouvám se * nedovyvinutým krevním systémem ( to je ta automatická oprava na mobilu)

alcar
31. bře 2017

@saja23 a kycliky ma taky v poradku?

saja23
31. bře 2017

@alcar ano, kyčle taky v pora🙂

baja30
16. črc 2019

@renata141 dobry den, mohu se zeptat zda modrani nozicek u syna preslo? Mam 3 mesicniho chlapecka a mame ten sami problem. A nikdo nevi proc se mu to deje a vyšetření ma vsechna v poradku. Moc by mi vase odpoved pomohla