3týdenní syn večer pravidelně hystericky pláče

katkasy
17. črc 2015

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat zda nemáte někdo podobnou zkušenost. Mám maličkého syna zítra mu budou 3 týdny. Již 4 dny za sebou máme večer úplně stejný, ať před tím zkoušíme dělat cokoli. Zhruba o kolo 4-5 se probouzí a zhruba do 7 je vzhůru kouká pozoruje a je v klidu občas podřímne nebo si brekne, že chce chodit a koukat po bytě nebo po zahradě. Zhruba kolem té 7 začneme kojit kojíme cca 30-40 min. u kojení prcek usne .. zhruba po 10 min. najednou začne hystericky křičet ( během dne a ostatních krmení tohle neprobíhá ) pláč je opravdu velký a intenzivní. Pomocí rekt. trubičky malému pomůžeme aby se vyprděl a vykakal. Poté se na chvilku uklidní .. Zhruba do 5 min nastupuje opět hysterický pláč nechce ani dudlík, který ho jinak bezpečně při všem uklidní. Rekt. trubička už je k ničemu nejde ani prdík nic .. jediné co ho uklidní je pití mléka .. jenže pak pije tak 10 min a poté už se přicucne chvilku pije začne brečet pustí se zase se přisaje pustí brečí takhle několikrát a pak už ho nenechám, protože už je to stejně o ničem.. Pak už jen pobrekává není to hysterické ( jen ještě připomenu, že při kojení je zavinutý v zavinovačce ) chvilku ho nosím po bytě a když už je klidný ukládám do postýlky tam pomalu usíná cca do 22hod. Kdy sedím u postýlky dokud neusne. Protože si dudulá dudlík a když mu náhodou vypadne začne se vrtět, probírat a pobrekávat. Takže jsem já nebo tatínek ve střehu u postýlky a hlídáme dudlík .. Když malej usne tvrdě dudlík pustí a už se nevrtí poté ho vyndáme. Nedokážu si vysvětli proč takhle pravidelně pravidelně a tak intenzivně pláče. ( před každým kojením dostává Espumizan ). Předem děkuji za Vaše reakce. Katka

fredericka
17. črc 2015

Mela jsem to s dcerou stejné. Vždy večer od sedmi do deseti brecela. Nejdřív jsem si říkala, ze ma koliky, ale ted mi spis přijde, ze to s tím vůbec nesouviselo. Prostě si tak asi zpracovávala cely den. Jako bylo to dost psycho, nesla ničím uklidnit, brecela dokud neusnula. Přešlo to samo od sebe cca ve třech měsících.

viridie
17. črc 2015

Ahoj holka..🙂 ...Tomu se říká večerní neklid a kojící manévry s tím spojené.Miminko prostě po celém dnu podnětů a zážitků potřebuje Tvoje prso jako zklidnění,konejšení...To co popisuješ je u nás naprosto stejné, mezi 18-22 hodinami vlastně jenom kojím.Když se při kojení hodně vzteká /večer je nejnižší hladina hormonů, mléko teče pomalu,tak proto/- podaří se mi někdy ošálit dudlíčkem a usne. Prostě to není jen o hladu,takhle malé mimi chce prostě hodně kontaktu..Výhodou u nás je,že Majda ve 22 hodin "odpadne" a pak spí třeba 5 hodin.Přečti si tento článek od @katyxq ,kde je to krásně popsáno...https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/divoke-prokojene-vecery-0wdjey/ ..🙂

laspalmas
17. črc 2015

Ahoj, malá taky večer plakala, byli jsme už zoufalí, zkoušeli všechno možný, nakonec pomohly rady z knížky Nejšťastnější děťátko v okolí od H. Karpa. Na youtube nebo na ulozto k tomu najdeš i videa, v angličtině (hledej pod hesly Karp, miminko). Fakt nám to moc pomohlo a fungovalo to. Teď už jsou malé 4 měsíce, asi ve 3,5 měsících jsme přestali zavinovat atd., už to nepotřebuje.

katkasy
autor
17. črc 2015

Moc děkuji všem 🙂 jsem ráda, že v tom nejsme samotní 😀 Vše doporučení si přečtu 🙂
Mišáček na štěstí taky ve 22 odpadne a spí třeba ty 4 hodinky v noci už je pak v pohodě napije se a usne. Tak uvidíme jestli nám něco pomůže 🙂 Díky bohu ten dudlíček ho taky celkem zklidní. Jen ho sem tam plive a to ho pak rozhodí takže ho hlídáme 😀 .. Škoda že není nějaký patent na to aby ho neplival 😀 😀

neikisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz