5měsíční dcera se přestala otáčet

danndula
19. črc 2017

Dobrý den maminky,
moje malá se mi přestala otáčet 17 jí bylo 5M a ze dne na den jak když utne a i když ji chci pomoct tak se jí nechce...Ani hračky ji nemotivuji jsem z toho zoufalá co mám dělat? Je to normální? Má to co dělat s vývojem či růstem zoubků o který nevím...Nebo mám jít rovnou za pediatrickou?
Děkuji za rady 🙂

g_m
19. črc 2017

@danndula A jinak se hýbe normálně - mává ručičkama, kope nožičkama, sleduje hračku apod?

lucifux
19. črc 2017

Ahoj, náš Víťa měl ten samý problém. Trvalo mu to asi měsíc nebo dva, než ho to začalo zase bavit, teď ho pro změnu nemůžu udržet aby chvíli ležel na zádech, když přebaluji či oblékám. Takže nemusíš se bát se... Ona na to přijde, že je to vlastně zábava 😉

danndula
autor
19. črc 2017

Jo normálně si hraje a když ji otočím na bok tak leží jak lazar 🙄 objevila nedávno nožičky myslíte že to může být tim? Že se teď soustředí na ně a otáčení ji nezajímá ?

g_m
19. črc 2017

@danndula Pokud si dál normálně hraje, tak bych to neřešila a počkala. Až kdyby byla moc apatická a nejevila o nic zájem, tak by to mohl být problém.

terkaz
19. črc 2017

Neni po ockovani? My jsme totiz meli po ockovani ten samy problem...

ujka1
19. črc 2017

Malá se taky přestala přetáčet cca na 2 týdny, pak zase začala, stejně tak začala chodit až v 18 měsících, a zase přestala, teď má 20 měsíců a už zase chodí, motorický vývoj máme opožděný, však ona na to zase přijde

danndula
autor
19. črc 2017

@terkaz nene po očkování má už měsíc 🙂
@g_m dobře počkám a uvidím pak kdyztak začnu řešit 🙂 děkuji
No já doufám že se zase dá do kupy ono ji možná i rostou zuby protože je pořád nevrla a špatně i spinká myslíte že to může být taky tim? 🙂

normalnimatka
19. črc 2017

no očkování má bohužel inkubační dobu na různý hezkosti až půl roku...

danndula
autor
19. črc 2017

@normalnimatka fakt jo? Ach bože 😕 já jen doufam, že to je jen chvilková záležitost 🙂

alikoaliko
19. črc 2017

Mně se třeba malá poprvé otočila, když měla 3 měsíce a 10 dní. Dělala to dva dny pořád dokola. Pak na to úplně zapomněla, ale tím, že to bylo brzy, tak jsem to neřešila... měla čas. Nijak jsem ji ani nemotivovala a znovu otáčení objevila pár dní po 4. měsíci. Mezi tím si taky hodně hrála s nožičkama, postupně objevila kolínka, kotníky, palečky.

eeevee
19. črc 2017

Vůbec není důvod se tím stresovat, pokud není apatická. Když si otevřete jakoukoliv odbornou publikaci o psychomotorickém vývoji dětí, tak se dozvíte, že je naprosto běžné a normální, že dítě nějakou dovednost na chvíli zapomene, protože se třeba učí něco jiného a pak třeba za měsíc si opět 'vzpomene'. Náš malý se přestal otáčet, trvalo to asi týden, dva a pak začal žvatlat. Teď se otáčí a u toho žvatlá :D

ai30
19. črc 2017

Vubec se nestresujte, to je klasicky pripad 'nezadoucich ucinku po ockovani', kterym se mamy strasi.
Nema s ockovanim nic spolecneho, jak pise @eeevee , je to uplne normalni soucast psychomotorickeho vyvoje. Mala se chysta na novou dovednost, tak proste na cas potlacila tu, kterou uz zvladla. Nas prcek to mel stejne, otacel se jako profik a ze dne na den ani tuk. Otocil se zase az cca za tri tydny, jako by se nechumelilo a to uz se zacal otacet na obe strany. ;)

plea
19. črc 2017

@ai30 ja nie som žiaden zarytý neočkovač, ale ten váš príspevok ma zdvihol zo stoličky. Ako možete niečo takéto vobec napísať? Možete mi prosím napísať, aké máte vzdelanie v tomto smere, alebo z akých štúdií vychádzate? Ja nemám ani medicínske vzdelanie, ani nepracujem s deťmi, ale tým že sa nám dvojčatá narodili predčasne, bola som zo začiatku v úzkom kontakte s rehabilitačnými sestrami a jedna z najvychýrenejších v celej ČR o týchto podľa vás bájnych nežiadúcich účinkoch očkovania otvorene hovorila. Prechádzajú jej rukami stovky detí, je odborníčkou na psychomotorický vývoj a myslím že to, že nastal u dieťaťa regres dokáže vysledovať veľmi spoľahlivo. Kamarátky sa po 5 minútach práce s jej dcérou (dochádzali tam pravidelne) spýtala, či boli na očkovaní - malá sa vývojovo vrátila o mesiac späť. Samozrejme boli...

normalnimatka
19. črc 2017

@danndula taky doufám. držim palce. a vždycky je lepší očkování MINIMÁLNĚ odložit, resp. ani to není odklad, protože ty lhůty, kdy se zpravidla očkuje je nejdřív možnej termín, kdy to stát umožňuje. ale můžeš naočkovat až mnohem dýl a pořád je to v rámci vyhlášky v pohodě. hexa stačí začít tušim v 10 měsících. a kvůli školce se dá dát ještě dýl, aby se to stihlo. výrobce vakcín umožńuje očkovat to do 3 let.... jen pro příklad;)

přesně...spousta fyzioterapeutů to i přiznává, byť jsou ze zdravotnickýho prostředí, že se po očkování tyhle věci dějou poměrně často.

danndula
autor
19. črc 2017

@normalnimatka ale my máme měsíc po očkování to je normální jo? 🙂 No tedkom nejdeme a až v půl roce malá má rozdělaný ekzém tak máme odloženo 🙂 každopádně že by nějak nevnímala to ne jen je podrážděná, spí mizerně (hodně se budi což u ní není normální) a pořád má hroznej hlad ( kojim) je to šílený někdo mi ji vyměnil :( 😢

plea
19. črc 2017

@danndula može a nemusí to byť po očkovaní, keď sa u niekoho v mojom okolí objavili NÚpo Hexe, bolo to vždy skor ako po mesiaci, takže osobne by som si tipla, že to bude skor niečím iným. Ale je to len moj názor vychádzajúci z mojich skúseností, takže ma možno niekto opraví... Deti mávajú rozne obdobia, každé je v niečom lepšie, v niečom horšie. S najväčšou pravdepodobnosťou budú tieo problémy za pár týždňov preč a vystriedajú ich iné strasti a slasti. Držím palce nech je to čo najskor za vami! 🙂

normalnimatka
19. črc 2017

@danndula je pravda, že to je teď docela přelomový období, kdy začínaj růst zuby, motorika dělá velký skoky atd... takže též doufám, že to je něčím jiným.
ale ekzematici obecně snášej očkování hůř. je to pro ně větší zátěž. ekzém nám říká, že v těle něco výrazně nefunguje, jak má. problém je, že západní medicína řeší jen to, aby potlačila následky a ještě do člověka nacpe další jedy a per se, tělíčko.

no ale nemusí bejt nějak jako v letargii, aby se poznalo, že to je očkováním. ono úplně stačí, že je to dítě podrážděný a blbě spí, nebo se změní totálně stravovací režim, třeba se někdo odstaví apod. prostě to očkování působí na nervovou soustavu, tak se to někdy projeví, no...

plea
19. črc 2017

@normalnimatka presne tak, u mojich dcér druhá dávka Prevenaru sposobila totálny rozvrat spánkového režimu a odoznievalo to niekoľko dlhých týždňov. A to som ešte vlastne rada, že to odoznelo... Verdikt pediatry - no vietééé, deti majú obdobia, je to náhoda. Naproti tomu doktorka v očkovacom centre bez námietok a teoretizovania situáciu zapísala do dokumentácie, aby to bolo oficiálne zaznamenané a po ďalšej dávke bola prvá otázka, či bolo tentokrát všetko ok. Nerozporovala ani neutíšiteľný plač jednej z dcér, zapísala a povedala, že ak sa to ešte vyskytne, treba dať liek proti bolesti, pretože z očkovania može dieťa neznesiteľne bolieť hlava...

makky1310
19. črc 2017

Vubec se nestresuj, to je naprosto normalni... momentalne se mozek soustredi na jinou dovednost a pretaceni nekde zasunul do pozadi. Ona se k tomu casem vrati...🙂

normalnimatka
19. črc 2017

@plea nechci rejt, ale dost se divim, že jsi vůbec další dávku dala. ono nejde jen o bolest hlavy. vůbec nevíš, co to v tom tělíčku způsobí... a když ti to tělo dá najevo, že to opravdu dobře nesneslo...

danndula
autor
19. črc 2017

@normalnimatka ano to máte pravdu vše snáší hure snažím se na to jít přes homeopatika jsou výborná ale jak slinta tak to na rozdělané pod krčkem :( každopádně děkuji za poznatky a za podporu snad se to hodí do normálu 🙂 jinak mě trefí už kvůli tomu, že vypadám jak zombie 😂
@makky1310 i vám děkuji 🙂 uklidňující tečka na závěr 👍 doufám že to tak je 🙂 je fakt že ji ty nožičky dost zaměstnávají a snaží se už na kolínka tak třeba začne lézt 🙂 uvidíme 🙂

normalnimatka
19. črc 2017

@danndula a zkoušela jsi homeopatika pro lepší snášení očkování?
nevim teda, jestli to funguje, ale tak knížka praví, tak snad...:D

plea
19. črc 2017

@normalnimatka verte mi, že som zvažovala pre a proti, prečítala kvantá materiálov, bavila sa s mnohými ľuďmi, ktorí o tom niečo vedia. Poviem to takto, ak by sa mi narodilo donosené zdravé dieťa, o Prevenar by som ani nezavadila. Keďže sa mi narodili deti dva mesiace predčasne, jedno z nich prešlo pneumotoraxom, následnou infekciou a celkovo tým pádom pľúca nie sú úplne fit a akékoľvek ďalšie komplikácie, ktoré by u iných detí boli banálne by pre ňu mohli mať omnoho závažnejšie dosledky (v skratke), rozhodla som sa prikloniť sa k názoru doktorky z očko centra a očkovať aj nepovinný Prevenar. Bola som ale rozhodnutá, že ak by nastali komplikácie aj po tretej dávke, tak končíme. Prebehlo to ale hladko. Inak očkujeme s odkladom, namiesto hexy hib + monovakcíny, Rotarix sme neočkovali, mmr dáme až pred školkou ;)

normalnimatka
19. črc 2017

@plea jasně, chápu...
i když já se pořád klonim k tomu, že vakcíny obecně spíš bráněj tělu si se vším dobře poradit🙂
tak doufám, že ty další očko snášely děti dobře. lze to vždycky i podpořit nějakou alternativou, tak je to dneska docela fajn🙂

makky1310
19. črc 2017

@danndula neni za co 😉 my meli doma to samy, najednou se prestal otacet tak jsem zkoumala co se deje a docetla se ze se uci neco noveho. Potom jsem si vsimla ze zacal povidat bababa. Kdyz se dosyta "dobaboval" tak se vratil k pretaceni. A trvalo to ne-li mesic.

ladyhacek
19. črc 2017

někdy děti objeví něoc nového a starou dovednost zapomenou.
Mě se syn brzo 3,5m (jen na jednu stranu) ale pak asi za 14dní zase přestal a pak šup zase začal asi na tom 5m. a to už obě strany
Jinak u nás to je pořád jendou řeken nové slovo my nadšený co umí nového ale on jen ukázal ž eumí a 3m utelki a to slovo zatím ještě nepoužil 😀

ai30
20. črc 2017

@plea Ja netvrdim, ze ockovani nemuze mit nezadouci ucinky, ani ze jednim z nich nemuze byt regres.
Ale to, ze dite na cas potlaci nejakou dovednost, kdyz se chysta na zvladnuti dalsi, je opravdu normalni. A jak nekdo vyse psal, ze NU po ockovani mohou byt az po pul roce, tak pak je to jednoduche, protoze se na ockovani da svest uplne vse, viz autismus po mmr a dalsi.
Nemam proste rada to straseni ockovanim, kdyz se v drtive vetsine pripadu odehraje bez jakychkoliv problemu. A mnoho NU po ockovani s nim nemaji nic spolecneho, ale jen se jim mamy strasi, ze zdravotni problemy svych deti zavinily samy, protoze je nechaly naockovat. (viz tento pripad, ktery ani neni zdravotnim problemem!)