7měsíční dcera od narození vystrkuje pořád jazýček

lennisek1
4. dub 2017

Holky, prosím o vaše zkušenosti.. dcerka bude mít 18.4. osm měsíců a od narození vystrkuje pořád jazýček. Nevím jestli je to díky tomu, ale nepije z flašky, nechce dudlík, s kojením naštěstí není problém.. Začala jsem to hledat na netu a trochu mě vyděsilo, že to může znamenat i postižení, včetně autismu. Dcerka je hodně aktivní, hodně napřed, v 6 měsících lezla, teď už stojí a začíná chodit okolo nábytku, ale neukazuje ani nedělá sama třeba paci, paci i když to s ní dělám od malička. Často si povídá, zejména mezi dětmi, má je ráda. Jediný problé má zatím s usínáním, všeobecně málo spí a taky je na mě hrozně fixovaná, neustále mě musí vidět, nechce být s nikým jiným, až teď pokud má dobrou náladu, tak vzala na milost manžela a sem tam babičku, ovšem když jsem s nima. Máte s tím jazýčkem nějaké zkušenosti? Snad mě uklidníte...😔

listopadka1
4. dub 2017

No moje malá měla takový období, kdy taky pořád vyplazovala jazyk, pak se naučila jiný blbosti a přestala. Ale nedělala bych si starosti s autismem,to, že nedělá paci paci mi přijde normální, mojí dcerce je 9 měsíců a na povel zatím nedělá nic, i když to s ní trénuju. Někde jsem četla, že u takhle malých dětí se autismus projevuje tím, že se nenechají mazlit, nemají rádi společnost a nekoukají se do očí, tak jestli je ráda mezi jinýma dětma, tak bych se asi moc nebála. Že je na vás fixovaná je úplně normální fáze vývoje, moje se taky může zbláznit, když odejdu z místnosti, leze za mnou i na záchod. Jinak dudlík taky nechce, flašku dává, ale taky chvilku trvalo, než se to naučila. Jestli vám to dělá starosti, tak se zeptejte doktorky, ale při hledání na internetu člověk narazí na tolik tragických scénářů, že se tím akorát vynervuje.

jezz13
4. dub 2017

Já prý jako dítě plazila jazyk a ještě jsem se kývala - typické příznaky postižení, naši se mnou byli i na neurologii. A hele, jsem normální a mám vystudovanou VŠ 😉
Kamarádky dítě s lehkým postižením autistického spektra na ní naopak v tomhle věku moc nereagovalo, vydrželo jí klidně hodinu brečet v náručí. Takže závislost mi jako projev autismu taky moc nesedí, takhle závislou dceru měla i moje sestra (ta švagra totálně zazdívala) a holka je normálně zdravá.

3blumicky
4. dub 2017

Má, možná mimomísu, troška do mlýna...

Kdysi jsem četla o obličejové józe a některých assánách, při kterých se vyplazoval jazyk.
V článku bylo uvedeno, že malé děti mají přirozenou aktivitu jak regulovat stres a to vyplazováním jazyka, protože tento pohyb uvolňuje další svaly v obličeji a tím také mysl (věříme-li tomu, jak funguje joga 🙂 Je to dětský přirozený vynález a my, blbý dospělí, se to pak musíme zase učit, když nevíme co jinýho dělat když nám není dobře... 🙂

Pokud by se ti tahle teorie líbila, možná se bojíš toho, že má miminko stres. Laťka stresu je u každého jiná, nabrala bych to jako že mu neni dobře... prostě je jen chytré a umí si pomoci k dobrému rozpoložení.

BTW moje dcera to dělala taky, v různých obdobích a intenzitě... 🙂