Afty u malých dětí. Co by pomohlo?

nazka
22. črc 2022

Prosím, nemáte osvědčené rady, co by pomohlo u dvouleté na afty? Má je třetí den. V noci pláče, nic nejí. Aspoň pije. Doktorka nám doporučila neocide gel. Ale nějaký zázrak se podle ne nekoná 🙈 děkuji za každou radu.

jjasmina
22. črc 2022

@nazka nám dr napsala recept na propolisovou tinkturu, do pár dní klid

petramana
22. črc 2022

jestli je to aftozni stomatitida tak nic moc nepomuze a musi se to preckat, trva to cca tyden... studene zmrzliny, piti, kase, rozmixovane jidlo

zrzeckas
22. črc 2022

Nam jen fialka, nic jineho nepomohlo.... Doporucila nam to i doktorka

draceka
22. črc 2022

@nazka Aloclair

natysnovec
22. črc 2022

@nazka my to mame taky vzadu v krku. A neocit sprej sem kupovala a prd. Ani sem ji to nestrikla protoze ja to zkousela a pozvracela jsem se z toho. Takze cekame az to odezni.

nazka
autor
22. črc 2022

@jjasmina a nepálí to?

nazka
autor
22. črc 2022

@petramana a jak poznam, že je to ono? 🙂

nazka
autor
22. črc 2022

@zrzeckas nám právě na tu fialku řekla doktorka, že je to zastaralý a nepomáhá. Pak se v tom vyznej 🙈 proto jsem psala hlavně o zkušenosti 🙂 děkuji

nazka
autor
22. črc 2022

@natysnovec nám říkala, že ne sprej, ale gel 🤷‍♀️ každopádně děkuji za zkušenost 🙂

nazka
autor
22. črc 2022

@draceka to neznám, děkuji

martt
22. črc 2022

@nazka Nám tenkrát na aftozni stomatididu pomohl z lékárny Alocler (myslím, že se to tak jmenuje) , je to gel a udělá na těch aftech takový film. Přímo nam ho doporučila lékařka. Od té doby na afty nepoužívám nic jiného.

natysnovec
22. črc 2022

@nazka ja ji to pak chtela namazat vecer a jak sem ji sahla do krku tak se poblinkala. Takze to nechavam byt

petramana
22. črc 2022

@nazka ma natekle i dasne?

9radka9
22. črc 2022

@nazka sirup anebo kapky kaloba jsou na afty dobré

jjasmina
22. črc 2022

@nazka trichu ano, ale do dvou dnů byl klid

sedid
22. črc 2022

Dobrý den...afty jsou trápení. Co se týká pálení, tak pálit ji bohužel bude všechno. Dá se říct, že afty pálí, i když pije vodu. Co třeba nepálí, je řepkový čaj. Jinak to, co znecitlivy a malička se bude moct třeba najíst a napit je třeba i Tantum Verde sprej (jestli to má v krku), jinak v te pusince nic dlouho nevydrží. Ale nic z toho nehoji, ale více méně spíše jen znecitlivuje....asi je to mimo, ale kdyby měla častěji, tak řešit alergii nebo intoleranci na jídlo (dost často to dělá mléko, mléčné vyrobky)

zmrzlinka
22. črc 2022

@nazka Nurofen na bolest po 8 hodinách a jíst a pít studene veci

nazka
autor
22. črc 2022

@petramana nemá naštěstí

petramana
22. črc 2022

@nazka a nema treba sedmou nemoc? ta ted radi a deti to mivaji v puse... no ale i tak, at je to cokoliv, tak stejne to musi prejit samo, nic moc na to neni... boruvkovy kompot a ta stava se doporucuje, ale ja to do syna pri aftech nedostala..

nazka
autor
22. črc 2022

@natysnovec chudák malá

nazka
autor
22. črc 2022

@petramana nene, tohle jsou přímo afty 🙈 nikdy jsem se s tím právě nesetkala ještě a díky za to

natysnovec
22. črc 2022

@nazka byla sem s ni u dr a rikal,ze my uz mame po,ze ted to bude mizet. Jela jsem tam pro jistotu v sobotu mame ject za dedou do Prahy a dedovi je 82 tak aby jsme tam ne o nedotahly. A rikal,ze ted to ma kazde 2 dite. Ze je to masakr. Co to zas lita.

nazka
autor
22. črc 2022

@natysnovec aha, díky za odpověď. Vůbec jsem netušila, že je to takhle infekční

zrzeckas
22. črc 2022

@nazka 😃 100 doktoru 100 ruznych nazoru 😃..... A treba to nedavaji i proto jak si psala - je to zastarale .... Mozna i jak kteremu diteti, co sedne nebo jestli je i rozdil jak tu aftu dostane.... Ale nam gel nepomohl, fialka jo... 🙂 At se toho brzy zbavite 🍀

nazka
autor
22. črc 2022

@zrzeckas dekuju 🙂 jo holka, já ani nevím, jak ty afty dostala. Jsme v kempu na dovolené. Původně jsem myslela, že se kousla. A do druhého dne se to rozjelo

draceka
22. črc 2022

@nazka není zač!Hlavně, ať je brzy lépe!!držte se🍀