Alergická rýma, co je nejčastějším alergenem?

irenapusinka
20. črc 2015

Ahoj , mozna nekdo s tim mate vic zkusenosti . Dcera uz mesic ma rymu a to uz i bakterialnou , zacalo se to jak sla do skolky , na jare. Za tu dobu jsme mely rymu uz ani nepocitam kolik krat ,ale posledni derzi uz mesic . Ode dneska jsme zase na AB ,a nasa doktorka poperve rikla ze to muze byt i alergicke. Netusim na co by to mohlo byt . Nevite co je nejcastejsim alergenem , nebo jak muzu pomoc dcerce a minimalizovat alergeny v domacnosti? dekuji.

ls83
22. črc 2015

A kýchá u toho? Třeba ji něco šimrá v nose. Já sama jsem alergik, tak jsem se bála, aby syn nebyl taky. Máme doma ionizátor, který čistí vzduch, dobrá věc...

annaluciapetrzel
22. črc 2015

@irenapusinka nejlepsi je zajit na alergologii 🙂

anansie40
23. črc 2015

alergická rýma je bezbarvá, vodová, předpokládám, že na takovou by vám dr. nedala ATB, pokud je rýma bakteriální je nažloutlá, nazelenalá, hlenová. Alergenů je spousta, přes pyly, trávy, roztoče v domácnosti, zvířecí výměšky, ovoce, po různé dráždidla typu osvěžovače vzduchu apod. Na alergologii se dělají krevní testy na nejčastější alergeny.

irenapusinka
autor
24. črc 2015

Už měsíc nemůžeme se zbavit rýmy a už je i bakteriální a proto jsme na AB . V rodině nikdo alergií nemá . zatím jak jsme týden neměly vycházky ,léky a Fenistil - zlepšilo se to .Ale teď pro změnu já kycham skoro pořad , a mám ucpany nos , asi něco máme doma co nám vadí.

lucinka_1984
27. črc 2015

Nás doma dřív trápila rýma pořádně... často ta klasická, ale bohužel máme v rodině i alergika. Manžel trpí alergií již několik let, naštěstí není nijak vážná, děcka si zas často nosily něco ze školy. Už se to nedalo vydržet. V lékárně mi tenkrát poradili, že pokud děti trpí rýmou takhle pravidelně, pak že by měly dodržovat hygienu nosu, moc jsem nevěděla, co si pod tím představit, ale v podstatě to není nic složitého. Jde o pravidelné proplachování (čištění) nosní sliznice solnými roztoky mořské nebo termální vody. Mně doporučili termální vodu ve spreji Nasodrill. Ta opláchne sliznici a na té se pak neudržují bakterie ani žádné jiné další nepříznivé látky ze vzduchu, třeba různé nečistoty, viry ale i alergeny 😉 takže se tím začaly řídit děcka i tatínek. Naštěstí můžu říct, že jim to pomáhá, už nejsou tak často nemocná a manžel má alergii hezky pod kontrolou 🙂

irenapusinka
autor
27. črc 2015

@lucinka_1984 stejně mi poradily na ORL , dodržujemee to teprve pár dni. Děkuji za zkušenost a snad i nám to pomůže

lucinka_1984
28. črc 2015

@irenapusinka budu moc držet palečky, ať vám to také pomůže a jste zdraví 😉

irenapusinka
autor
28. črc 2015

Děkuji🙂

21klara21
29. črc 2015

@lucinka_1984 souhlasím, máme doma s Nasodrillem podobnou zkušenost. Líbí se mi jeho všestrannost, protože díky svému obsahu i způsobu aplikace opravdu pomůže na jakoukoli rýmu, ať už je klasická, chronická či alergická, Oceňuji i to, že je pro děti i dospělé, nemusím tak v lékárně hodinu přemýšlet jaké a kolik přípravků koupím, takhle vezmu jeden a uleví celé rodině 🙂 s dodržováním nosní hygieny také souhlasím, přijde mi to jako skvělá prevence a způsob, jak si ušetřit spoustu starostí. Držím také palce, irenapusinka, ať je celá rodinka zdravá 😉

irenapusinka
autor
29. črc 2015

@21klara21 kolikrát za den aplikujete sprej do nosiku ? já dělám ráno a večer, nebo stačí jenom večer? Děkuji🙂