Alergická rýma u dětí. Ja probíhá vyšetření?

zanulav
2. srp 2008

Holky chci se zeptat syn 5,5 let ma pořad rýmu byli jsme u ušního jestli nema mandle zvětšene a nema, ale ma pry sliznici bílou, mívaj to pry alergici. Jenže mi alergici z manželem nejsme, a tomikovi neteče ani z očí ani nekycha on tu rymu ma měsíc pak tyden klid atd. furt davam kapky do nosu a nic nezabíra musím jít na alergologii, nevíte jak ta vyšetření asi probíhaj a zco tam tak zjištují a za jak dlouho bychom asi vedeli na co je alergicky no zkratka jak to asi probíha u alergologa, dík za zkušenosti 😵

bambusko
2. srp 2008

zanula, na alergologii malemu vezmu krv, z toho sa zistia hodnoty specifickych imunoglobulinov a alergia sa potvrdi alebo nie. tiez sa daju zistit konkretne alergeny - potraviny, zvierata ap., su rozne sety, na ktore sa testuje. robia sa aj kozne testy, ale mimo sezonu, to sa na predlaktie nanesu kvapky roztokov s alergenmi a koza sa podrazdi ihlou, potom sa zhodnoti, kde je reakcia, zacervenanie. zrejme dostanete aj anihistaminika a nejaky sprej do nosa. nosne kvapky by sa nemali uzivat dlhodobo, poskodzuju sliznice. robili mu uz aj vyter, pripadne rtg nosnych dutin? tiez vam doporucia ako znizit mnozstvo alergenov v domacnosti a budu sa pytat, ci mate zvierata a ci fajcite.

zanulav
autor
2. srp 2008

bambusko dík za info byli jsme na rtg a nic tam nema. Vyter mu nedelali. Kouřit jsme přestali i manžel- No a mame doma kralíka ale mame ho už rok a pul tak nevím jestli z neho. uvidime no 😨

petik77
3. srp 2008

zanulav: alergie muže přijit kdykoliv .Syn taky začal teprve v 6 letech s alergii na pyly začlo to v unoru pokud byla tepla zima a končí to tak v červnu tak že je možne že ten kralik ho muže draždit švagrova měla kralika dva roky a teprve ted jse ji oběvila alergie když byla u něj tak se jí špatně dychalo ,a svědilo ji tělo tak ,že ho dala ted pryč a nema žadné přiznaky

roasha
5. srp 2008

s alergiou mame bohate skusenosti.mala zacala alergiou na antibiotika/postupne jej vypadavaju dalsie skupiny,ked jej pri chorobe nejake nasadia/,jahody,teraz nam tiez pribudli slivky/este dramatic.priebeh ako pri jahodach/,a doteraz ich mohla v pohode. ☹

emjee
22. zář 2008

darilka • 1d • 20. sep 2008 o 12:41
Ahojte,
chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s alergiou u detí. Ide o môjho synovca, ktorý má 5rokov a teraz mu zistili začiatočné štádium alergie na nejaké kvety, roztoče, prach a pod. Ževraj, to "chytil" z oslabenej imunity, keď začiatkom roka, asi tri mesiace, musel byť na ATB.
Poznáte niekto nejaký " babský" liek, na posilnenie imunity, aby nemusel byť na liekoch?
Vďaka

basado • 2d • 20. sep 2008 o 13:44
ahoj darilka. ja davam svojim synom , vola sa to Imunoglukan, je to na baze hlivy ustricovej. davam im to najmenej 3 mesiace. aby to malo nejaky učinok. lebo mladší byva častejšie chory. prvy krat som im to davala vo februari. no moc som asi nepomohla

darilka • 1d • Včera o 19:21
Ahoj basado,
vdaka. Myslis, ze to nejak pomaha? Synovi sa zlepsilaimunita? Lebo tiez som pocula o tomto Imunoglukane.

roasha • 1d • Včera o 19:55
imunoglukan,alebo vitaglukan,nam to velmi nepomohlo,a mala to brala min pol roka.