Alergie na mléko u dítěte, máte zkušenost?

ddeniska21
5. říj 2015

Ahoj maminky, nemáte prosím některá zkušenost s alergií na mléko u dítěte? Náš malý už odmítá nutrilon allergy, není nějaká náhrada, třeba za sojové, poradíte??

radkasz
7. říj 2015

Ahoj, a jak staré máš miminko?, mojé malá má 7 měsíců a taky řeším podobný problém, ale zatím kojím a dáváme příkrmy a kašičky bez mléčka třeba s banánem........Doktorka totiž říkala že kvůli nízkým váhovým přírůstkům mám dokrmovat nutrilonem a z něj měla kopřivku a hypoal. mléko jí nechutná... V nějaké diskuzi jsem se dočetla že sojové prý taky není nic moc. Prý bývá alergie na soju většinou i když je na mléko.... . Taky prý soja nějak ovlivnuje hormony, takže bych to asi miminku nedávala .Prý je dobré ovesné ( pokud není i alergie na lepek...) rýžové i pohankové ....Taky uvažuji nad rostlinným mléčke, ale nevím od kdy se tyto mléčka mohou dávat, samotnou mě to zajímá. Pohankové, rýžové i různá jiná mléka lze vyrobit jednoduše i doma, je toho plný internet, ale nevím od kdy tyto mléka mohou mimka jíst a taky jakou mají trvanlivost......Jinak hodně maminek kupuje tyto mléčka drogerii DM, co jsem postřehla...Jo a mudr. taky říkala že prý většinou do dvou let se ty mléčné alergie nějak vytratí... ale nevím..

ddeniska21
autor
7. říj 2015

Ahoj, náš malý má rok a právě už jsem chtěla zkusit jiné mléčko než ten nutrilon. O tom sojovém jsem taky slyšela, že to není dobrá varianta, dobré zkušenosti jsem četla o tom rýžovém, ale žádné mléko prej nenahradí mateřské, nebo umělé co se výživových hodnot týče, tak nevím ☹

katyxq
7. říj 2015

@ddeniska21 @radkasz Poslala jsem vám oběma pozvánku do skupiny Potravinové alergie - nakupujeme a vaříme https://www.modrykonik.cz/group/2161/