Alergie na sunar

lnk84
24. dub 2019

Dobrý den, mám dvou mesiční miminko. Dodávám si kombinovane školu a k dokončení musím splnit docházku, zbývají mi dva dny. Dvakrát mi malého hlídal manžel. Poprvé měl malý večer, když jsem přišla trochu vyražku, myslela jsem, že se asi zapařil. Do rána se to zlepšilo, tak jsem to neresila. Včera večer (po dalším hlídání), se mu ale udělala opravdu hrozna koprivka. Manžel ho krmil sunarem, tak myslim, že je to z toho.odstrikat mléko na celý den asi nezvladnu.Nemáte s tím zkušenost? Pomohlo by přejít na jiné mléko?

makronka222
24. dub 2019

Neprikryl ho moc? Davkoval spravne? Tezko rict, treba to je z toho... tak asi zkus jiny, co jinyho a cekej na reakci, tohle na dalku asi a nikym nevyresis, nebo co tim chtel basnik rici?

lnk84
autor
24. dub 2019

@makronka222 Ne, myslím, že je to z toho sunaru. Jde mi o to jestli někdo má podobnou zkušenost a našel mléko, které by miminko snaselo dobře..

alterego
24. dub 2019

@lnk84 Můžeš zkusit HA řadu (hypoalergenní)... Má ji i Nutrilon, myslím, že i Sunar.

kettkav
24. dub 2019

@lnk84 Můj syn má alergii na bílkovinu kravského mléka a kupujeme Nutrilon Allergy Care. Můžeš zkusit..

lnk84
autor
24. dub 2019

@kettkav A taky se to projevuje vyrazkou? Starší syn má nesnášenlivost laktozy, ale ma jen prujem. Zkusim ten nutrilon, snad to bude lepší, ale trochu se bojim, byla to fakt oskliva koprivka..

diewcatqoo
24. dub 2019

@lnk84 ahoj, ked som dala synovi prvykrat sunar, dostal strasny otok sliznic.. usta cele cervene, oci mal take, ze na ne takmer nevidel, koprivka na tvari a na rukach... diagnoza znela alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Ja som este kojila, ale kasicky som mu neskor robila v nutrilon allergy care. Ten nutrilon ale chuti strasne oproti sunaru, takze je mozne, ze syn ti ho bude odmietat.

kettkav
24. dub 2019

@lnk84 Jemu se dělaly hned takové rudé fleky na obličeji... ale u každého je to jinak, no.

lnk84
autor
24. dub 2019

@kettkav tak to bude asi podobné... no zkusím ten nutrilon ha..

lnk84
autor
24. dub 2019

@diewcatqoo To zní strašně. U malého se to asi stupňuje, poprve nemel po sunaru nic, podruhe trochu vyrazku a po třetí už byla oskliva vyrazka na rukou a hrudniku, po čtvrté už to zkoušet nebudu. Já taky kojim, potrebuju to jen jeden den v týdnu, abych dodelala školu. Celkem mi chybí jen dva dny abych splnila dochazku..

garfulka78
24. dub 2019

@lnk84 Nejsem odbornik, ale jako reakce na UM mne to neprijde, nase mala UM spatne snasela a vyhovuje ji az pate. Reakci po UM mela - zvraceni, prujem, krik z boleni briska, ale nikdy ne vyrazku. Nenamazal treba mamzel mimco nejakym kremem na ktere neni zvykle? Z vlastni zkusnosti jako atopika mam reakci na kuzi( spatnej krem, mydlo, prasek na prani) okamzitou, ale po jidle az po nekolika dnech. Kazdopadne bych to konzultovala s doktorkou.

jessical
25. dub 2019

@lnk84 Dobrý den, my měli problémy s kojením celkově, nakonec jsem od 2 měsíců synovi podávala pouze UM, užívali jsme klasický Nutrilon, poté začal mít ošklivé průjmy, občas se osypal. Vyřešilo to mléko AC (allergic Care) od Nutrilonu, to je ale drahé a do 1 roku věku dítěte ho hradí pojišťovna, takže jsme si chodili pro recept k pediatrovi a měli jsme zadarmo.. Hypoalergeni je také dražší, ale pojišťovna ho nehradí.. Uvidíte sami, co bude vyhovovat vám, se synem jsme pak přešli na to HA a od jednoho roku je na klasickém Nutrilonu, pak se mi ještě osypávat po bílém jogurtu, zkusila jsem pak znovu za 2 měsíce a už to bylo v pořádku, každé dítě hold všechno snáší jinak a každé tělíčko jinak reaguje.. Tak přeji hodně štěstí, ať se váš problém vyřeší 😊

lnk84
autor
25. dub 2019

@garfulka78 taky mi to přišlo divný, ale měl to na zadech a na hrudniku a na rucickach,tam ho manžel určitě ničím nemazal. Mažeme ho jenom večer po koupání a to jsem ho mazala ja..Jedine co bylo jinak byl ten sunar..

lnk84
autor
25. dub 2019

@jessical Děkuji. Doufám, že ho to věkem přejde. O víkendu zkusim ten Nutrilon HA a jestli bude mit vyrazku i po něm, tak budu muset školu oželet..Když ho kojím tak problemy nema...

garfulka78
25. dub 2019

@lnk84 No tak to musi byt z toho, uz bych ho nezkousela a konzultovala bych to s doktorkou a pokud kojis, tak bych zkusila radeji odsavat a hromadit postupne do sacku do mrazaku.