Alergie na zeleninové příkrmy. Setkali jste se s tím?

anke
6. lis 2008

Uz jste se nekdo setkal s alergickou reakci na zeleninovy prikrm?
Nas maly se dnes po par lzickach kvetaku kapku osypal, do 60 minut to bylo pryc, ale mel cervene flicky na oblicej a na hrudnicku, sotva znatelne, ale byly tam.

Setkali jste se uz s reakci a jak vypadala?

radka.m.
6. lis 2008

anke-pokud se ti malý náhle osypal,jak píšeš,tak to nejspíš byla alergická reakce,takže když víš,že ta alergie byla z květáku,tak by jsi ho ted měla do roku dítěte zcela určitě vynechat.jo,a pokud je malý potencionální alergik,tak by jsi měla příkrmy opravdu zavádět ve třístupnovém rozestupu,ale to asi určitě víš.

anke
autor
6. lis 2008

jo jo, to vim a delam ... akorat si nejsem jista, jestli to ma opravdu z toho, protoze prodelal pred par dny virozu s horeckama, tak nevim, jestli se mi neosypal z toho ... proto se ptam, jak se projevily reakce u jinych deti ... kvetak samozrejme vynecham, stejne ho doma nikdo nejime 🙂

radka.m.
6. lis 2008

myslím,že od tý virozy to asi nebude,to by se osypal nejdéle ke konci nemoci,ted po pár dnech asi těžko.ty pupínky-to tak odpovídá alergické reakci.

junovka
6. lis 2008

ja by som ho vyradila na 3 tyzden a skusila znova. 😉

radka.m.
6. lis 2008

pokud už je v rodině alergická zátěž,tak alespon do roka by se měla určitá potravina vyškrtnout z jídelníčku.

blau
6. lis 2008

kvetak je karfiol, pravda? No ja myslim, ze s tym kvetakom mozes este chvilku pockat aj do 8-9mesiaca aj s brokolicou, obsahuju vela dusicnanov. Ked som raz malemu urobila karfiol, tiez sa vyhadzal, tak som to skusila neskor a uz v pohode

anke
autor
6. lis 2008

blau: ja mam bio brokolici i bio kvetak-karfiol, to on to papal az se oblizoval, ale holt ty flicky me trosku vystrasily ... ja sama jsem potravinovy alergik, ale po varene zelenine jsem teda nikdy reakci nemela ... no uvidime, pockame a casem zkusime znova

blau
7. lis 2008

anke aj ja som mu dala bio z nasej zahrady/ nasi nic nehnoja/ a predsa, tak ako hovoris chvilku pockaj a potom vyskusajte znovu 😉

amina
7. lis 2008

No, já bych ten problémový květák bez konzultace s mudr. raději sama nezkoušela, reakce může být podruhé už horší.