Alergie nebo nemoc? Měsíc a půl přetrvávající kašel

zukru
3. zář 2016

Dobrý den,
jsem už toho všeho zoufalá a nešťastná... Syn (17měsíců) už asi měsíc a půl přetrvává kašel. Nejprve i s rýmou, to po týdnu ustalo, týden klid a pak nanovo, takže dohromady měsíc a půl.
Nejprve jsem byla u lékaře, předepsal léky, zabraly. Pak za týden nanovo, ale to tam nebyl, tak jsem šla k zastupující lékařce. Po přečtení chorobopisu a informací, s čím přicházíme se mě nejprve ptala, zda máme doma zvíře. Ano, psa. Navíc do toho lezou trojky zuby. Dostali jsme aerius - jen ráno, fenistil a sinecod. Za týden na kontrolu...
Stav se nějak nelepší, jdu k našemu už lékaři. Ten si neustále jede v tom, že mu mám dávat stoptusin. A kdyby to byla alergie, tak by aerius zabral. Ale mám ho dávat 2x denně.
Za týden jdu znovu, že začal po stoptussinu i v noci kašlat, že má záchvaty suchého kašle. Pokračovat v léčbě a navíc atb.
Já jsem silný alergik od tří let, takže je předpoklad, že i syn bude. Po donucení mě teda vypsal žádanku na alergologii... Navíc během půl roku, kdy je po třetí nachlazený, opět léčba končí atb. Tedy už má třetí. A to se mi zdá hodně do takového malého tělíčka.
Má někdo s tímto zkušenosti, že se může jednat o alergii, nebo zkusit i změnu lékaře?
Děkuji za názory 🙂

caverina
3. zář 2016

@zukru mela jsem neco podobneho se synem....v 5 letech mu zjistili alergii na plisen....pockej jak dopadnes na alergologii....

lajla
3. zář 2016

...neznam nikoho kdo by neměl " alergií" na plíseň...stačí se podívat co vše způsobuje...
Takže prvně prohledat celý dum zda se nejde neskrývá,je to svinstvo a dokáže být skrytá i za nábytkem... má ráda vlhko
Alergologum a doktorum nevěřím...cpali do mě 14 m to samé, sáme testy,atb,kortikoidy...nakonec jsme končili co měsíc v nemocnici se Zapaly plic...po 7 atb a stále stejné se opakující léčbě,dokonce jsme měli i autovakcinu jsem dospěla k názoru že tudy cesta nevede...
Šli jsme alternativně...kontaktovali paní dr Strnadelovou, je původně neurolozka, ...po první dávce čínské medicíny...ejhle... malá má 4 roky a od její léčby nebyla nemocná

caverina
3. zář 2016

@lajla doma plisen nemam....nebudu to tady vysvetlovat....

lajla
3. zář 2016

@caverina já s Vámi nekomunikuju😉 to bylo na autorku...sama víte, že pokud dítě trpí na časté rýmy a kašle...je potřeba se nejdříve podívat na tu plíseň, když jste to načala...jen jsem navázala...nikdo po Vás žádné vysvětlení nechce...hm

caverina
3. zář 2016

@lajla tak jo.....

japona
3. zář 2016

@zukru Může se jednat o alergii, může to být reflux, může to obyčejný kašel z nachlazení.. to vám na netu asi nikdo neřekne🙂
Jednu dobu jsme s tímto také bojovali, plíseň doma nemáme (aspoň pokud vim🙂), všechna vyšetření na alergie negativní, a bylo diagnostikovano astma.

caverina
3. zář 2016

Neda mi to a ozvu se......jedna se o plisen ktera je vsude kolem nas....z deste,ze snehu,z horka...vetsine z nad ro nevadi ale jsou jedinci,kteri jsou na to citlivi a prave proto maji caste infekty hornich dychacich cest...muj syn tak ziskal chronickou brontichidu....

zukru
autor
3. zář 2016

Právě že jsem s ním byla i jinde u rodiny. Nejprve u babičky a dědečka, bydlí v rodinném domku na vesnici, my v paneláku ve velkém městě. Pes tam byl s námi. Ale spal jen dole v obýváku s kuchyní. Jakmile jsme přišli dolů, začal kašlat a kýchat, třít si nos.
Pak jsem byla s ním u tety, kde jsme byli bez něj, ale denně jsme jezdili autem, kde také psa převážíme. Taktéž kašlal, ale ne tolik.
Dr mi tvrdí, že se alergie neprokáže, že z testů na ruce to nejde kvůli spolupráci dítěte a krev nic neprokáže. Přitom vím, že kamarádce z krve určili astma. Má stejně staré dítko, jak je můj syn.
Ale děkuji za názory, počkám na alergologii a poté budu pokračovat dále, ale vážně se mi nelíbí, že má už opravdu během půl roku třetí atb :(

caverina
3. zář 2016

@zukru tak to se ti nedivim...nez jsme sli na alergologii tak mel klulk a to si nedelam srandu 2 krat atb v prosinci a 2 krat v dubnu:((( detska dokrorka je zaroven kardiolozka takze ji duveruju ze mu ty atb mu nedavala zbytecne....od te doby co jsme sli na alergologii se jeho nemocnost vyrazne zlepsila....preju at to dopadne dobre;)

sara84
3. zář 2016

Nam se toto delo 3/4 roku. Pak se ze steru v krku zjistila MRSA!!!! A po silnych atb + aerius o hodne zlepsilo!

helcenka
3. zář 2016

@zukru - u syna se asi před třemi lety objevila pilová alergie, hlavně teda v očích a pak rýma. Má ji každoročně od du

zukru
autor
4. zář 2016

To jsem pozorovala, že na jaře jak já taky kýchal a měl červené očenka. Ještě 2 měsíce vydržet než budu vědět, na čem jsme.