Antibiotika vysadit nebo dobrat?

pavlina05
22. únor 2016

Prosím o radu, názor...
Náš malý (4,5 roku) ještě nikdy neměl atb.
O víkendu měl šíleně slitý trup, krupičku která se barvila do ruda. Jinak nic, Bez teplot, bol.v krku,...Prostě jen ta vyrážka.
Na dětské pohotovosti nám bylo řečeno, že jde o spálu. Dostal atb.
Včera jsem je nasadila...vyrážka se ale dnes nejevila jako spála...šla jsem k obvodnímu a ten řekl že o spálu nejde. Že se nejedná o streptokoka. Ale že ty atb mám už teda dobrat.
Malý dostal 5 dávek. Ještě by musel brát 9 dnů atb.
Není to zbytečné ládovat zdravé tělo antibiotiky??? Není lepší je vysadit zavčas a nenechat si ničit zdravou mikroflóru?
Nebo je lepší dobrat a ev.přeléčit něco co se děje uvnitř a nevíme co...?
Co by jste dělaly vy?
Jaké máte názory na neuposlechnutí dr.
Děkuji za názory

sheila86
22. únor 2016

Pokud jsi na 100% přesvědčená, že se nejedná o spálu, atb bych vysadila, není důvod je dobírat.

mandala
22. únor 2016

Já bych radši nechala dobrat, přece jenom nejsi doktor a ATB nejsou žádná sranda, abys jen tak vysadila. 😒

lucykal
22. únor 2016

Rozhodně dobrat. I streptokok se léčí antibiotiky. Nějak moc nechápu, proč neustále lidé přehodnocují a nevěří lékarům.

berenika39
22. únor 2016

@lucykal píše, že to NEBYL streptokok.
Neudělali crp? Podle toho by se vidělo, jestli jde o zánětlivý proces, nebo je to vyrážka např. jen jako reakce na něco nebo virového původu něco...nevím.
Asi bych počakala na zítra - když to zmizí, nedávala bych, když to bude třeba (spála se může rozjet), jedna vynechaná dávka nebude vadit a pokračovala bych.

p.s. Přehodím Ti Otázku na Diskusi, abys mohla reagovat.

verka4d
23. únor 2016

Antibiotika se dobírají,když už se jednou začlo,nedá se nic dělat. Taky nevím,proč někdo nedá na rady lékaře,vždyť přece ví,co dělá. Léčba antibiotiky se nemá svévolně ukončovat...

slunickova123
23. únor 2016

Ahoj, kdyz uz se jednou zacalo, musi se dobrat. Je to kvuli tomu, ze pokud se nedoberou a bakterie se jen trosicku "posimraji" antibiotiky, ale nejsou vyhubeny, hrozi do budoucna moznost rozvoje rezistence, tozn. ze ta antibiotika priste uz nebudou ucinna. A treba to bude pripad, kdy budou sakra potrba. Takze radeji zanech uvah, a doberte to.

lucykal
23. únor 2016

@berenika39 ta to jsem špatně přečetla já omlouvám se, ale souhlasím s CRP a FW krevní obraz

pavlina05
autor
23. únor 2016

Děkuji za vaše názory. Pohybuji se ve zdravotnictví nějaký ten pátek a vím už něco...
Lékařům věřím, ale bohužel ne vždy mají pravdu...
Na pohotovosti dětského odd. nám neudělali crp ani strept test, řídili se jen vyrážkou a hned to byla spála. Ono to tak v sobotu vypadalo. Ovšem v neděli se zdálo dítě s vyrážkou zdravé, živé, neměl teplotu ani jiné příznaky spály. Proto jsem navštívila lékaře obvodního kterému důvěřuji a ten bohužel po nasazení atb nemohl už nic dělat...strep testy už by byly zkreslené. Jen tedy nařídil atb dobrat.
Malý dostal 4 dávky po 8 hodinách, á 2,5 ml. Což si myslím, že ještě neznamená dobrat...
Malý má 4,5 roku, jen 12 kg a nikdy atb nepotřeboval,..

Názory se různí, každopádně jsem poslechla lékaře a atb bereme tedy dál. Bohužel vymítím mu zdravou mikroflóru....dávám probiotika.