Apatické dítě, sirupy na sražení teploty nefungují

diamanta
30. zář 2014

Dcerce včera večer začla teplota, dva dny předtím špatně spala a brečela v noci, což ani předtím nijak nedělávala. Nahoře vidím nafouklé deroucí se zuby, takže jsem to ještě včera neřešila, ale dnes jí teplota atakuje 39, i přesto, že jí dávám Nurofen a Panadol... Máme také širokospektrální atb od lékařky, kam jsem dnes zašla. Malá je taková rýmovo kašlová celé září, ale bez teplot to bylo. Proč píšu je, že mne je divné, že nefungují ty sirupy na sražení teploty, to je jen o půl stupně, a za tři hodiny je to zas vysoko. Jak můžu kombinovat Nurofen a Panadol u roční co nejčastěji?? Už si nemyslím, že to jsou zuby. Malá bývá veselá a hravá, a teď je jak hadrová panenka, ani nevydrží posazená. Sice ještě nechodila, ale byla jinak živoučká, teď jen leží na mne či se hroutí když ji posadím, pořád usíná, ale jen na chvíli, je úplně apatická. Nebudu plašit, když po překročení 39 pojedu na pohotovost?

arrowka
30. zář 2014

Šestou nemoc už prodělala? Pro tu jsou celkem typické teploty přes 39 a obtížné srážení. Apatie k tomu taky patří. Dcera prodělala šestou nemoc v osmi měsících a příznaky sedí. 🙂

arrowka
30. zář 2014

Jo a na základě jaké diagnózy vám doktorka předepsala atb? Na základě den staré horečky? 😕

tria002
30. zář 2014

Mě vždy mudr. říkala, že pokud nezabere paracetamol (panadol), mám zkusit brufen (nurofen).. Nikdy jsem to nijak nestřídala, jako třeba po hodině.. Zkus jí udělat studený zábal, jestli teplotu nesrazíš. A osobně: pokud nezabírá ani Nurofen a teplota i hodinu po něm šplhá nad 39 a nezabírají ani zábaly, já bych jela. Od toho tam jsou, aby ti pomohli.

helcenka
30. zář 2014

@diamanta - můžeš kombinovat paralen a třeba nurofen nebo jiný sirup s jinou látkou, každé 4 hodiny. Poradila bych zábaly kotníků a nártů, ovšem ne studenou vodou, jen odraženou. Alespoň zopakovat 3x za sebou po 10-15 minutách. Nebo vlažnou sprchu, alespoň 5 minut, po hodině třeba zopakovat. Takhle jsem dceři srážela teplotu, když jí vylítla na 39,5. To už koukala "doblba", chtěla se jen chovat. Během 24 hodin se mi to takhle povedlo srazit - střídání paralenu, nurofenu, zábaly a 2 sprchy. Pak už nad 38 nevylezla. U nás to bylo o to složitější, že se vůbec nepřišlo na příčinu. Nic jiného než horečky nepřišlo, moč, výtěr z krku i CRP bylo v pořádku. Trvalo to 5 dní. Závěr paní doktorky byl viroza.

berynka
30. zář 2014

@diamanta jela bych a s sebou připravenou moč 😒

telu
30. zář 2014

Dle mojí MuDr. V akutních připadevh můžes střídat po 3-4 hodinách nurofen s panadolem. Já malé dělala i zábaly, když to nešlo dolů, jak tu holky psaly. 3 krát po sobě zábal, hlidat, aby nebyly studené ruce ( najdi si to kdyztak na netu). Co dělám já, namočím ponožky do vody( ne ledová) s trochou octu a dám to malé na nožky, zatím to vždy pomohlo. Na pohotovosti ti poradí urcitě tuto formu srážení teplot, tak to vyzkoušej 🙂 ať je líp, my teď taky bojujeme s nemocí ☹

rudovap
30. zář 2014

Taky bych jela na pohotovost, dnes v Sama doma speciál na srážení teplot, dětská doktorka tam mluvila, že se zásadně má srážet od srdce a nikoli od spodu (nohy), zábaly atd. Držím palce....

petule12
30. zář 2014

@diamanta dcerce když nešly srazit teploty tak to byl zánět ledvin. Ale může to být spoustu dalších věcí. Na pohotovost bych klidně jela, jsou tam od toho. A jak už bylo zmíněno vzala bych moč pokud se vám podaří odebrat. Což je trochu oříšek z vlastní zkušenosti 😒 Držím palce ať je brzy dobře.