APLA - máte zkušenosti?

Ahoj holky,

tak po roce čekání jsme konečně přišli se synem na řadu, samozřejmě mezitím jsme byli u psycholožky, chodíme na logopedii, neurologii a do psychologicko-pedagogické poradny. Vyšetření tam stojí 4000kč, byli jste někdo? pomohlo vám to?
Syn má prvky naznačující ADHD, negativistické chování a opožděný vývoj řeči.
Děkuji za každou odpověd 🙂
berenika39
24. bře 2013
ahoj, můžeš zkusit napsat sem do té diskuse, mají tam mamči zkušenosti, třeba někdo poradí. držím palce.
http://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-st...
nikolletta87
3. kvě 2013
S APLA mám zkušenost trochu jinak. Dělala jsem asistentku na jejich táborech a bratr má nepotvrzený autismus - má těžkou MR, DMO, epilepsii, a od mala psané autistické rysy... U nás totiž diagnózu autismus nepoužívají u dětí s mentální retardací... krom toho odpověděl na pozdrav paní z SPC (což by podle ní autista rozhodně neudělal). Mamka vyšetření od APLY zvažuje, ale odrazuje ji dlouhé čekání a vysoká cena. Ale prý jsou výborní.
nelala
13. únor 2015
S Aplou zkušenosti nemáme, ale super je organizace Adventor nebo Centrum terapie autismu - obojí v Praze.
zuzi2608
4. bře 2015
Dobrý den, vážení rodiče dětí s PAS,
jsem studentka 5. ročníku oboru Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, pracuji jako osobní asistentka v rámci organizace APLA-JM a píši diplomovou práci z oblasti autismu. Zabývám se faktory, které Vám, jako rodičům dětí s poruchou autistického spektra, pomáhají zvládat každodenní péči o Vaše dítě. Na základě zjištění z Vámi vyplněných dotazníků bych ráda tyto faktory identifikovala a navrhla možné postupy, jak je aktivně a efektivně podporovat, aby se zvýšila kvalita života rodičů dětí s PAS. Bohužel ne každá rodina se dokáže vyrovnat s postižením svého dítěte a proto si myslím, že data získaná z tohoto výzkumu mohou takovýmto rodinám pomoci. Sběr dat pro diplomovou práci je poměrně zdlouhavý proces a velice bych ocenila, kdybyste se zapojili. Proto Vás chci požádat, zda byste obětovali cca 30 minut svého času a vyplnili sadu dotazníků, který naleznete v odkazu níže.

Odkaz: http://goo.gl/forms/P2QsPbMNUa

Předem velice děkuji
Zuzana Lamserová

Začni psát odpověď...

Odešli