Bakterie E. coli u 16měsíčního dítěte

kaci11
25. črc 2017

Dobry den,dneska nam oznamili,ze muj syn ma E Colu,mate s tim nekdo zkusenost? Co jste na to detem davali za leky,jake jidlo a pod. Maly uz ma stolici normalni. Hrozne se bojim. A jak dlouho to trva,nez se to vyleci. Dekuju za odpovedi.

berynka
25. črc 2017

@kaci11 přítomnost e coli ve stolici není neobvykle.Mam zkušenost od děti,když to měly v mocovem ústrojí.Resilo se to ATB a zvýšeným pitnym režimem,dávala jsem uroval sirup.

kaci11
autor
25. črc 2017

@berynka ja se prave s tim jeste nesetkala. A dr.me jeste rekl,ze normalne se s tim konci v nemocnici. A jak se to prenasi. Nevis?

berynka
25. črc 2017

Já myslím,ze se to nepřenáší,v těle přítomna je,problémy dela,když se přemnoži a je tam,kde by neměla.

kaci11
autor
25. črc 2017

@berynka no me rekl dr.ze i slinama,kdyz maly neco olizne a pak treba mala. Jsem z toho zmatena. A jake opatreni jsi delala a jake jidlo si davala?

berynka
25. črc 2017

Ja řešila jen to pití,aby pomohlo 'vyplachnuti' te bakterie.U průjmu neporadím :-/.

kaci11
autor
25. črc 2017

@berynka i tak dekuju

keksikova1
25. črc 2017

E-coli je normalne přítomna v tlustém střevě, spíš by byl prusvih,kdyby tam nebyla. Léčí se jen,když je tam kde nemá byt,např zmínene močové cesty. Možná pan doktor myslel přemnožení? Nevím, zkusila bych maximalne tak probiotika..

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 to davam biopron a snazim se mu nedavat moc mastne ale suchou ryzi a vareny brambor s mrkvi uz nechce.

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 a má vůbec nějaký potíže? Kde měl tu bakterii?

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 mel prujem a tak jsem s nim zasla k dr a ten udelala vyter ze zadecku.

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 co presne řekl ten doktor?

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 jestli ti nemyslel jen tak,ze tam byla jen e coli (teda ne salmonella atd),takže pravděpodobně to bylo bud virový,nebo dietní chyba. Pokud nemá potíže aspoň 2 -3 dny,začínala bych pomalu normální stravu. Suchou ryzi a brambory bych taky dlouho nechtěla,obzvlášť zbytecne..

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 volali me z hygieny a jen se vyptavala a rekla,ze ma EColu. A ze mam volat sveho obvodaka. A muj dr.me rekl,ze se s tim bezne konci v nemocnici a ze se to prenasi slinama. Pritom z hygieny nic takoveho nerikala. Jen davat pozor na hovinka a myt si ruce.

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 dalo by se rict,ze od toho vyteru ve ctvrtek je to lepsi den o de dne a od vikendu uz ma tuhe hovinko i chut k jidlu. Nejhorsi bylo utery,to uz vecer mel vodovou a hnedou. Dala jsem enterol a druhy de uz to bylo dobre,ale pak po obede mel zase kasi tak jsem radsi sla.

keksikova1
25. črc 2017

asi uděláš nejlíp, když zavolas rovnou jemu a zeptáš se,co měl na mysli a jak máš pokračovat. .btw- napiš mi,jsem sama zvedava teda,ale nejspis pujde o to premnozeni..k přemnožení a trávicím potížím muže dojít při kontaminaci vody nebo jídla fekaliema,pak dělají neplechu,to by vysvětlovalo tu hygienu..V nemocnici se konci ne běžně, ale při těžkým průběhu (viz aféry z Prahy se špatnou kanalizaci)

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 osobne bych dala normální jídlo uz

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 ja si na to davam pozor. Nevim jak by se mu mohla dostat fekalie do jidla a piti. Na to davam bacha. Jdu k nemu pristi stredu na novy vyter a budou ho delat i holce. Ale ta to ma v pohode.

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 staci si špatně umyt ruce po záchodu, nebo méně často třeba z MHD apod. Sliny asi taky,ale hlavně ty ruce..

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 porad jim myju ruce a i sobe,po zachodu z venku fakt nevim. No neco jsem posrala,jinak by to nemel.

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 ne ne,za vinu si to nedávej, to se prostě muže stát (mimochodem,taky si ty ruce mohl neumyt někdo jiný, staci pak sáhnout dítěti na ruku,na hračky atd). Hlavně že už je jim dobře,žádný dramo neproběhlo a to je důležitý..😘

pavlk
25. črc 2017

Nejspíš se jedná o nějaký druh patogeniho e.coli to dělá problémy u dětí do dvou let. Normální e. Coli se na hygienu nehlásí.

keksikova1
25. črc 2017

Jo,tak ja předpokládám že ji neřekli serotyp. .

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 uz je v poho a i chut k jidlu ma. Davam mu skoro vse. Nerekla jaky tip to ma,ale zkusim se zeptat dr. Davam mu i bilou activii a dje to v poho. Dekuju

keksikova1
25. črc 2017

@kaci11 to není potřeba,beztak to bude nejspiš nějaký číslo, to ti nepomůže. .proste přemnoženy patogen no..Měj se! 🙂

kaci11
autor
25. črc 2017

@keksikova1 hlavne aby nas nevytirali co 14 dni pul roku. Taky se mej.😃😘