Batole má zvláštní skvrnu na kůži

bayt
11. dub 2019

Syn má už tři týdny zvláštní skvrnu na kůži velikosti asi dvacetikoruny, která nechce zmizet. Je světle oranžová, mírně se zvětšuje, na omak drsnější. Nevíte, co by to mohlo být? Nestalo se to někomu? K lékařce jdeme až v úterý. Jinak nic podobného nikde na těle nemá.

sudylichozrout
11. dub 2019

@bayt cus, zkus vyfotit, takhle podle popisu je to dost neurcite 🙂

jajulin
11. dub 2019

@bayt a po koupání je to ještě víc vidět? U nás to byla kvasinka.

petka345
11. dub 2019

foto by jistě pomohlo víc než jen samotný popis 😉

bayt
autor
11. dub 2019
bayt
autor
11. dub 2019

foti se to blbe :(

sudylichozrout
11. dub 2019

@bayt tohle mela Betka nekolikrat. Prislo mi to jako nejaky ekzem. Ale zmizelo to samo, vetsinou tak do ctrnacti dnu. Mazala jsem jen kremem od Vichy. Cervenooranzovy kruhovy flicek, vypadal jak ze suche kuze.

bayt
autor
12. dub 2019

@sudylichozrout diky, to me trochu uklidnilo 🙂 ale nejak mu to nemizi, ani more nezabralo

saruka6611
12. dub 2019

@bayt Tohle má i dcera. Vůbec to nemizelo a dr nám řekla, že je to nějaká plíseň či kvasinka. Dostala krém s antibiotiky. Mažeme teprve pár dní a zatím žádný efekt. Tak uvidíme. Dr říkala, že do 2 týdnů by se to mělo zlepšit /zmizet

kittyy17
12. dub 2019

@bayt takhle začíná synovi atopický exém. Nejdřív suché místečko, časem mění barvu víc dočervena. Musí se mastit, olejíčkem, mastným krémem. U nás nejlépe funguje Lipobase, ale je na předpis, a teď už pro něj musím na kožní, dětská ho prý nesmí psát...

alesiaps
12. dub 2019

Nemastit, vysusovat zinkem.

bayt
autor
13. dub 2019

@alesiaps Děkuji, zkusím to víc mastit 🙂 Jako citlivou kůži má od malinka, to bylo pořád nějaké pupínky na tváři, pak ve vláscích...

jana2381
13. dub 2019

My zkouseli vselicos a nakonec krasne zabrala zinkova mast za par kacek. Nedam na ni dopustit.

alesiaps
13. dub 2019

@bayt právě nemastit. Nejlépe zinek od Herbacos. Moje malá měla také flíček o velikosti koruny u ouška. Blbec jsem mastila, jak tu všichni radili, a teď má ekzém přes celou hlavu. Mastným to jen roztaháš. Toť můj názor.
Zkus ještě místní skupinu https://www.modrykonik.cz/group/6098/

alesiaps
13. dub 2019

@bayt a pokud má citlivou kůži, pupínky a flíčky, šupinky apod., tak je to stravou. Něco ve tvém jídelníčku, pokud kojíš, pokud ne, tak v jeho stravě, případně příkrm, mu vadí. 😉

bayt
autor
13. dub 2019

@alesiaps To míval jako miminko, ale teď má kůži dlouho krásnou (až na tu skvrnu, co se objevila ty cca 2-3 týdny nazpět).

alesiaps
13. dub 2019

@bayt dcera po tele nic nemela, jen ten flicek. Tim to zacalo. Uvidite, co rekne doktorka, do te doby bych mazla rano a vecer zinkem. Pokud mate doma sudocrem, tak tim.

saruka6611
14. dub 2019

To mi taky říkali, že se to rozleze. Měla to měsíc. Na atop trpí po koupeli jinak ne. Teď máme tu mastičku a už se to lepší 😉

alesiaps
14. dub 2019

Jako neodsuzuji nic a nikoho. Co clovek to nazor a zkušenost. My vyzkouseli hodne masticek a vzdy to po nich zmizlo, ale do tydne zpet a jeste vetsi...

bayt
autor
14. dub 2019

@alesiaps Ono to bledne a zaroven lehce roste. Ja se hlavne bala, aby to nebyl nador.

alesiaps
14. dub 2019

@bayt rekla bych ekzem, takze kvasinka. Mrknete na ten odkaz, treba podle fotek najdete podobu. 😉

bayt
autor
12. kvě 2019

Jen pro info, flek už zmizel. Byl to tedy ekzém, nic vážného. Mazala jsem Vitellou Ictamo (zinková mast s ichtyolem). Hodně pomohlo i koupání v moři a do koupele teď často přidávám i odvar z řepíku.

barulina
23. kvě 2019

Plisen nebo kvasinka