Bezkontaktní teploměr - je spolehlivý?

matire
2. pro 2015

Ahojte maminky.
Dcerka má už podruhé během měsíce několikadenní horečku a tak jsme narazili na problém s teploměry. Bezkontaktní teploměr, se kterým se má měřit teplota na čele (Dr. Max) ukazuje hodnotu 37,2 stupňů, zatímco digitální teploměr v zadečku 39,3 stupňů. Například. Každé měření je takhle rozdílné (samozřejmě jsme to zkoušeli v tu samou chvíli 🙂). Důvěřujeme tomu digitálnímu, protože jím naměřené hodnoty odpovídaly jejímu stavu. Ale doktoři používají ty bezkontaktní teploměry také, takže snad spolehlivé být musí. Jaké máte zkušenosti vy? Vysvětlíte mi to někdo? Existuje nějaký přepočet či co? Když je malá zdravá, tak na čele mívá často kolem 36,8, takže to není takový rozdíl.
Díky

meyryen
2. pro 2015

Měla jsem dva bezkontaktní teploměry, dr max a thermoval a oba jsem reklamovala, protože měřily naprosto odchylně od digitálního teploměru do zadečku. V obou případech mi hned vrátili peníze.....škoda, že to nefunguje.....na měření v noci by byly ideální:(

matire
autor
2. pro 2015

Vážně? Takže by měli ukazovat stejnou teplotu? Tedy po odečtu samozřejmě. No právě, za prvé měření v noci a za další ani přes den se mi nelíbí strkat jí co dvě hoďky teploměr do prdky. Vím, že ten bezkontaktní teploměr je nějak "naprogramovaný", že má ukazovat tu teplotu na čele; měřit s ním například v podpaží je nesmysl, protože je tam nějaký přepočet. Když jdu s malou k doktoru a říkám, že má horečku, tak ten jejich bezkontaktní teploměr taky ukáže něco kolem 37 stupňů a nikdo se nad tím nepozastaví... tak mě napadlo, jestli na čele není teplota vždycky o něco (něco víc) nižší. Je to zmatek, snad nám to někdo objasní 🙂

naho31
3. pro 2015

Stejný problém jsem řešila také, reklamace. Jinak jsem si koupila teploměr v zahraničí a odtamtud nemám problém. Zvláštní. Nechte si doporučit nějakým pediatrem a případně si připlaťte nebo nechte dovezt ze zahranici,

liko77
3. pro 2015

Mám bezkontaktní z Lidlu a s digitálním do zadečku, po odečtu, se shoduje. Ale je potřeba měřit teplotu na spánku. Pokud měřím uprostřed čelíčka, je teplota i o stupeň rozdílná. Taky tomu moc nerozumím, u lékaře nám měřili teplotu také na spánku, doktor říkal, že měření je přibližné, že je lepší měřit v zadečku s odečtem.

fifina86
3. pro 2015

@matire kamaradka magistra mi rikala,ze ty bezkontaktni reklamuji lidi stale,takze mame ten digitalni.Zadny bezkontakni mi proste nedoporucila.

matire
autor
3. pro 2015

Pani, tak to koukam. Z toho vyvstava dalsi otazka a to proc je tedy lekari porad pouzivaji? Protoze minimalne na pohotovosti i u nasi dr. jim to dela to same, co me a nijak jim to nevadi; a to by tedy melo. Tak diky za vase prispevky, zitra zkusim najit uctenku, i kdyz po roce uz asi marne. 🙂 Jeste bych chtela poprosit, muzete mi rict znacku, ktera vam funguje?