Bílý povlak v pusince. Co to je? Je to od rýmy?

mousunek
7. čer 2009

Ahojte holky, mám problém, malej chytil někde rýmu (2dny) a dnes když jsem mu koukala do pusinky má na vrchním matře bílý povlak, na pohmat je to jak když přejedete prstem přes hermelín, takové hladké....

Co s tím, co to je, je to od rými? předem díky za info

micanek
7. čer 2009

Mous: ... je to moučnivka ... plíseň na kterou trpí malé děti, které strkají všechno do pusinky.
Někdo říká koupit genciál a vytírat tím pusinku ( fialku) mě to dr nedoporučila , jelikož je to karcinogení, tak mi dali jinou vodičku, kterou jsem musela vytrat pusinku 3x denně. Někdo říká že to nebolí, ale pro našeho Mikeše to bylo bolestivé a dostalose mu to až ke krku a nemohl vůbec polikat .. takže co nejdřív začni vytírat pusinku ... samozdřejmě se taky musí pořádně čistit hračky, dudlíky .... pokud kojíš, můžeš to dostat i na prsa.

micanek
7. čer 2009

Dá se to lapnout z věcí znovu a hodně těško se toho zbavuje.

micanek
7. čer 2009

Někde už je tady o tom téma .. jmenuje se to moučnivka nebo SOOR .. možná se to píše jen SOR

mousunek
autor
7. čer 2009

tak to je jasny prcek sptrka do pusinky vsechno co mi prijde pod ruku a at mu to sebe vic beru a branim mu tak odejdu na WC a ma to tam strcene znovu.
Bolestive asi trochu jo, kdyz jsem se toho dostkla zaknournul, ale ted tu spokojene sedi na koberci a hraje si...

micanek
7. čer 2009

Mous: ... když to ale nebudeš dezinfikovat, tak se mu to rozleze uplně po celé pusině

micanek
7. čer 2009

Měla jsem vždy na špejli vatu a jakoby jsem to strhvala ven s pusiny .. strašně to drží, ale myslím že to prcka to vyndávání nebolí ... jen je to nepříjemný, takže to byl vždycky u nás porod 😅

mousunek
autor
7. čer 2009

me staci odsavani hlenu z nosanku to je u nas vzdycky boj kdo z koho.... a jak dlouho cca to trva kdyz to mazes...a jakou "silou" se to maze jen tupat nebo trit. zajedu s nim na pohotovost asi at mi na to neco daji

micanek
7. čer 2009

spíš tak jako vytírat směrem ven pryč s pusinky, někdy se na tu tyčinku namotal i kus toho povlaku

mousunek
autor
7. čer 2009

micanek - moc dekuju jsi moje zachrana, snad to nejak zvladneme bez toho abych bylo pokousanauz takhle kdyz mu sahnu do pusiny tak vytahuju prst ohryzany

micanek
7. čer 2009

Já jsem to strašně prožívala, kor když jsem viděla jak Mikeš trpí ... ještěmu do toho rostl zoubek ... ale všichni mě uklidňovali, že to má skoro každé dítě.

mousunek
autor
7. čer 2009

no malej ma zubu sedm tak snad nas ted zadnej neceka ale ma k tomu osklivou rymu

micanek
7. čer 2009

Já mu vždy držela pusinu jako by zmáčklou v tvářičkách ... to bylo jediné, jak bych to vytáhla.

mousunek
autor
7. čer 2009

tak jedeme na pohotovost tdam pak vedet co nam dr rekl

micanek
7. čer 2009

mous ... já si myslím, ža stačí jít do lékárny ... tam ti taky poradí, co na to. .. ale pak určo písni.

mousunek
autor
7. čer 2009

tak jsme doma, doktorka si nebyla jista moucnivkou, ale i tak rekla radeji mazat, ze pry kdyz ma rymu tak funguje i spatne cisteni pusinky

mousunek
autor
7. čer 2009

nevite nekdo zda je to prenosne nejak jsem se dr nezeptala

micanek
7. čer 2009

Mous: ... je .... proto je potřeba umejvat hračky a dudánky, flanděrky ... já jsem to chytla i kojením na prsa .. ale to jsem používala fialku.
Pokud to je moučnivka Vikymu se to vyléčí a pak se pustí do neumytejch hraček tak to můlže bejt hned spátky ..... mikymu jsem nechala jen pár hraček na hraní, které jsem několikrát denně umejvala.

mousunek
autor
7. čer 2009

no ja nevim co to je protoze jsme to teda mazly fijalkou a nic nema tak jestli to bylo fakt od mlika :-O ale to mel zas v 7rano tak bych se divila ze by se to drzelo tak dlouho

micanek
7. čer 2009

Náš Mikeš to měl přesně jak píšeš .. akorát jsem to vytírala průhlednou vodičkou ... šlo hlavěn vidět zda to mizne, nebo ne

mousunek
autor
7. čer 2009

pry to co ma Viktor je z mleka mlecne kvasinky.
dala jsem mu ted najist namazla pusinu do fialova a spi. pokud to ma z mlika rano by to mit tedy nemel kdyz to ma po krmeni vycistene

paola.o1
7. čer 2009

ahoj my to prave mame. dr. mi dal super masticku za dva dni to bolo prec. maly to mal aj na perach. masticka sa vola dektarin

mousunek
autor
7. čer 2009

paola.o1 - dekuju zeptam se na ni otazkou zda v CR existuje taky. malymu se to objevilo rano a po namazani to bylo pryc

paola.o1
7. čer 2009

opytaj sa na nu je fakt dobra, inak nam to presne zacalo s rymou. maly je nejaky nachladnuty, tiez odsavame, ma trochu teplotu, ale podla dr. to s tym bielym povlakom nesuvisi...

mousunek
autor
7. čer 2009

paola.o1 - me rekla dr dnes ze s tou rymou souviset muze, ze pry kdyz nema ditko rymu tak si tu pusinku nejak samo cisti a kdyz rymu ma tak ne-e, a tak se delaji tyhle plisnicky, no rymu mame od patka vecer a dnes rano se to ukazalo, tak myslim ze ta spojitost tam je

micanek
7. čer 2009

Mous: .. to jsem uplně zapoměla napsat .. dělá se to právě uí z mlíka .. v mlíku se jí daří ... ale to neznamená, že přestaneš Bobšovi dávat mlíčko .. já kojila přes klobouček , měla jsem prsa na fialovo 😀 a pokaždé jsem je umyla a zas natřela.

kulicka
7. čer 2009

mousunku, potvrzuju, urco je to moucnivka, hnusna to houba
nakazlivy to je, drzi se to vsude, ja to chytla taky na prsa a pak me bolely bradavky no auvajs. Musela jsem natirat jak bradavky tak v pusince 4x denne antimykotickym gelem, co mi predepsala doktora celej tejden. Pry na to kojeny decka casto trpej.
takze umejvat hracky a hlavne prat podprdu furt pryc 😝

mousunek
autor
8. čer 2009

micanek - no mazla jsem vecer to nemel ani flicek a ted pro jistotu maznu jeste.
Mlicko ma sice uz jen 2x za den, ale to proste mit bude tak to nejak vydrzime

kulicka - no malej kojenej neni, tak mam aspon od jedne "starosti" se sebou v tomto ohledu klid. A s jeho zubama kojit no to by hodne bolelo

micanek
8. čer 2009

Mous: držím palečky, ať se toho brzo zbavíte.