Blinkání po kojení u 3týdenního miminka - vyzvrací skoro vše

bublina2019
8. dub 2019

Zdravím vás,

Prosím, mám dotaz. Malá ma necelé tři týdny a vždy mi po kojení lehce ublinkla, někdy třeba vůbec.
Ale od dnešního odpoledne mi po kojení vyzvraci vše. Mám hrozný strach, co by to mohlo být. Už tak nám podle doktorky za týden přibrala malo (160g), tak se bojím, aby teď ve čtvrtek měla váhu v pořádku. Nechci prechazet na umělou stravu.

Stalo se vám to někomu?

kittyy17
8. dub 2019

@bublina2019 nema rýmu? Hleny jsou nestravitelné, a děti můžou z nich zvracet

neomenia
8. dub 2019

160g za tyden neni malo. Děti maji pribirat za tyden 150-300g, tak jste v norme. Nechat poradne odkrknout, klidně několikrat během kojeni, vyvysena poloha horni poloviny tela po kojeni, zkusit Gastrotuss proti refluxu....

neomenia
8. dub 2019

A jinak je malá spokojená? Kolikrat denne cura, kaka? Place?

urtica
8. dub 2019

Háčkuji se, máme podobný problém...dle infu na netu to vypadá na reflux. Zatím jsme zavedla častější kojení po menších dávkách a trochu to pomohlo. Malej se mi přitom bohužel několikrát už i dusil...

jade85
8. dub 2019

Taky doporučuju dělat často přestávky na odkrknutí, i když se to mimču samozřejmě nelíbí, tak ho jemně odpojit od prsa, nechat krknout a pak zas pokračovat, když bude chtít. Jinak 160 g/týden je krásný, my ze začátku taky bojovali s kojením/blinkanim a přibíráním a cokoliv nad 100 g jsem brala jako úspěch 🙂 Syn má teď ve 13 m přes 12 kg a stále je kojený, po UM jsme nikdy sáhnout nemuseli, to jen pro uklidnění. Nevím, jakou máte pediatričku, ale i kdyby teď malá přibrala málo, nenech si UM vnutit, bylo by to zbytečné, to blinkání se srovná.

lindikova
8. dub 2019

Mne moje fyzioterapeutka upozorňovala, aby mimi nezaklanelo hlavu, ani při kojení ani po něm. Přesně si to nepamatuju proč, ale pry tam mají cosi jako neuplnou zaklopku🙂

kittyy17
9. dub 2019

Oba kluci blili do 1,5 roku. Klidně i tři hodiny po vypití flašky. Hláška Pozor blije, byla na denním pořádku. Pak z toho vyrostli. Jejich tatínek taky pořád blil jako miminko...
Dávat míň se mi nepovedlo, naopak starší kluk vypil v každé lahvi o 60 ml víc než psali na krabici, a tvrdě požadoval svoji porci...

bublina2019
autor
11. dub 2019

Všem moc děkuju, doktorka nás nakonec posílá na ultrazvuk ❤️

lenkacabalkova
13. dub 2019

Náš malý ublinkaval dost často. Hlidala jsem pak stolici pokud v ní nejsou zilky krve. Pak by to mohla být alergie. Třeba u nás to byla alergie na bilkovinu kravskeho mléka. Reflux poznáte když blinká do oblouku...