Borová voda do uší. Je to to stejné jako do očí?

monikaah
8. únor 2020

Zdravím, včera jsme byly s moji rocni dcerkou na ušní a má zánět, propichli ji obě dvě ouška 😔 . Chci se zeptat, paní doktorka nám poradila borovou vodou čistit okolo usi, jen ty venkovní nečistoty které jsou videt. Poslala jsem přítele do lékárny a meli jen borovou vodu do oči, je to to samé? A mám jen tedy čistit jen tamponkem okolo nebo ji mám kapat i dovnitř do ucha, když ji je pichali? 🤔

katkapavlik
8. únor 2020

@monikaah ahoj můžeš čistit borovou vodou do očí, já ji požívala na desinfekci po chyrurgickém zákroku vlévala jsem přímo do rány doporučil lékař. A super

katkapavlik
8. únor 2020

@katkapavlik
@monikaah Borová voda je protizánětlivá, spíš jen čisti tampónem okolo, do ouška by měla mít antibiotika ne??

neomenia
8. únor 2020

Klidně i do uší.

adel2507
8. únor 2020

@monikaah To je ona, žádný strach.🙂 Na lahvičce je vždycky nápis oční vody, ale má víc použití.

syslounek
8. únor 2020

Dá se použít i ta oční, jinak v některých lékárnách se dá sehnat i na uši, ta je o něco víc koncentrovaná (silnější) a ve větším balení, ale jinak je to to samé. Řídila bych se pokyny lékaře. Když ji uši proplachneš, tak to neublíží, ale měla by mít tělesnou teplotu a následně všechna vytéct. My jsme dceři ucho po píchnutí vyplachovali 20 ml borové vody 5x denně, ale měla už 2 roky a lépe spolupracovala.

konik4525
8. únor 2020

@monikaah pokud řekla dr srozumitelně jen venkovní nečistoty otřít, tak bych ji poslechla a neptala se jinde natož laiků ....

alcar
8. únor 2020

Tak ja mela zanet stredniho ucha a nasledne propichnuti pred par lety a dr. mi vyslovene rekl, ze po propichnuti nesmi do ucha nic prijit...nic nekapat, nicim nevyplachovat!

monikaah
autor
9. únor 2020

@katkapavlik Prave ze nic jiného nám nedala, co by jsme měli kapat, dala jen antibiotika ale ty se jedí,do ucha nic.

monikaah
autor
9. únor 2020

@alcar děkuji

katkapavlik
9. únor 2020

@monikaah aha já vím že známá právě dostává kapky i do uší antibiotika,asi je to pamikon jestli nekecám přesný název si nepamatuji,ale kape zároveň do uší i do nosu její děti mívají záněty z rými.ale Borová voda na vytření určitě neuškodí 😁 brzké uzdravení 👍

brunhylda
11. únor 2020

zrovna minulý týden měla dcera zánět středního ucha, prasknul ji bubínek. měla vyplachovat borovou vodou 5x denně. Měli jsme borovou vodu označenou jako do očí. Dnes, takže přesně po týdnu, je ucho úplně v pořádku (kontrolováno na ORL)