Boulička na noze

radus90
19. únor 2018

Zdravim,chci se zeptat,nemate nekdo zkusenost?? Syn (4m) ma tesne nad patickou boulicku ...vsimla jsem si toho cca ve 2m,doktorka rikala,ze nevi co to je,ze to asi zmizne,nejaky podkozni tuk...kozni neporadil,pry bych musela na detskou chirurgii a zatim se mi litat po doktorech nechce.Jedine co me napadlo,ze to muze byt z toho,jak mu jako miminku brali krev z paticky? Jestli tam nebylo neco spatne? Prijde mi to vetsi nez na zacatku .Prikladam foto,za kazdy nazor diky 🙂

radus90
autor
19. únor 2018

Jeste pro info,zadne boticky jeste nema,pouze ponozky 🙂

evulinkab
19. únor 2018

hmmm, já bych to asi s doktory resila, zvlášt pokud se to zvetsuje...Bohužel ale neporadim.Ono to vypadá jako nejaký otlak, ale když nenosi botičky, pak je to nesmysl

petulak7
19. únor 2018

Nase dcerka mela neco podobneho, akorat zespodu paticky. Byli jsme i u fyzioterapeutky a vsichni se shodli, ze pokud je to mekke, nikam to necestuje a po zmacknuti ji to neboli, tak to nicemu nevadi. Jak ji rostla noha, postupne to mizelo a ted ve trech letech uz to nema vubec. Drzim palce, at mate ten samy prubeh 🙂

zmrzlinka
19. únor 2018

Neni to misto ze kterého se bere novorozencom krev. Ja bych na dětskou chirurgii zašla. Cim dřív se to zacne řešit tym lip.

priefi
19. únor 2018

@radus90 muze to byt mastocitoza, bud to zustane u toho jednoho, ale muze se to rozsirovat. Je nutno vyloucit systemovou mastocitozu (je to nepravdepodobne, ale muze byt). Takze je treba sono briska a krevni testy a spec.detske kozni pracoviste zamerene na mastocitozu, casto byva ve fakultnich nemocnich. Zadanku dava prakticky lekar. Pokud dr.nema zkusenosti, mastocitozu nepozna, upozornete dr.na tuto moznost. Pokud kapku podrazdis papulku a ona se zvetsi, je to 100%mastocytozu... papulky muze zpusobovat alergen,.nebo potraviny s histaminem...

alemari
19. únor 2018

Nemá tojen plyskýř od kopání na podložce??? Je to plné vody nebo tuhé?

radus90
autor
20. únor 2018

@petulak7 Ono je to spis tvrdsi na omak, fakt, jakoby otlak

@priefi Jsi me ted uplne vystrasila ☹ , uz si o tom ctu...zkousely jsem to podrazdit, nevypafa, ze by se to zvetsovalo ...

@alemari To by byla uplne nejlepsi moznost, je fakt, ze hodne kope, i do stolu mimo podlozku ...ale je to tuhe, neni to plyskyr

alemari
20. únor 2018

@radus90 tak to raději jdi😉

priefi
20. únor 2018

@radus90 tohle plati u urnicy pigmentosy, ale nevim, zda to plati i u ojedinele mastocitozy, vice by Ti rekl specializovany lekar, ktery ma s timto probleme zkusenosti, klasicky lekar a kozni, nemusi vedet. Avsak to vubec mastocitoza nemusi byt. Vice viz zprava 😊