Bronchitida (zánět průdušek) a pobyt v nemocnici

ikaterina
15. bře 2014

Prosím o rady a názory. Od minulé neděle (tzn. šestý den) jsem s 4měsíční dcerou v nemocnici s bronchitidou. Šli jsme na pohotovost protože špatně dýchala a celkově je celá zahleněná. Dávají nám dýchat Ventolin po 4hodinách (ze začátku to byl i Ventolin+Spiropent po dvou hodinách) a chodíme 3x denně na inhlace (Mucosolvan+Vincentka). Do středy se to zlepšovalo, ale pak nastalo zhoršení (dýchání) a je pořád strašně zahleněná, nejde jí to vykašlat, něco málo vysajeme z nosu, ale nestačí to, je zahleněná v snad všude a připadá mi, že ty inhalace moc nepomáhají. Včera chytla asi dvouhodinový záchvat kašle (ale dráždivého, nevykašlala skoro nic), bylo to hrozný, myslela jsem, že si vykašle plíce. Do toho nám začly růst zuby, takže hrůza. Doktoři nic víc neřeší, zůstáváme na inhalcích a dýchání Ventolinu, toť vše. Víc prý dělat nejde, nechtěli jí dát ani nic na ten hrozný kašel včera, prý se s tím musí poprat. Taky moc nejí, nechce.

Jaké máte zkušenosti? Je podle vás postup doktorů ok? Dá se dělat něco víc? Jsme tu týden a strašně mě štve, že dítě trpí a nemůžu mu nijak pomoct, ze strany doktorů mi to připadá málo (ta léčba), ale koneckonců, jejich dítě to není, co trpí, že jo...???

pavlapl
15. bře 2014

Já jsem byla se synem v nemocnici s bronchitidou v 6 měsících. Dávali mu ventolin Spiropent a Stoptussin. Byly jsme tam 7 dní a po propuštění dostal domů Ventolin a Spiropent. Já si myslím že pokud je to tak vážné jak píšeš tak by měli nasadit ATB.

ujuuju
15. bře 2014

@ikaterina ahojky cítím s tebou mam skoro 5 letou dceru a mužu ti říct že jsme si prožila peklo od jejího cca4 měs- půl roku až do 4 let to samé co ty ☹ vždy mi lékařka řekla že to nic neni a poslala me s ventolinem domů a ja po 4 dnech přišla k doktorce a mala byla ještě v horším stavu a nasadili se antibiotika a vše se táhlo do jejich 4 let a já celý noce nespala pač se mi malá dávila hlenama a kolikrát kdybych ji nezvedla tak se mi udusí.Nekolikrat jsem byla s manželem i na pohotovosti kde nas poslali domu .Je to šílená zkušenost a už nikdy více bych to nechtela zažít ted bude male 5 let a stane se nám třebas 2 krát do roka že je takto nemocná ale uz je to lepší protože je starsí,dříve to bývalo třebas dvakrát do měsíce a asi si dokážeš představit co to je za šílenost pro matku.Musíš mít pevný nervi a spát na jedno oko jako já.Moc bych ti přála aby to bylo jen vyjímečně a už se to nikdy neopakovalo.Nechtela jsem kvůli tomu druhé dítě ale když vidím jak male chybí sourozenec tak jsem do toho šla a pevně věřím že se to už nebude opakovat .To že ti nechce jíst nic není hlavně tekutiny malá mi nejedla třebas tyden a pití jsem ji musela nutit.Vzdy jsem si rikala ze lekari me zanedbavaji ale jak čtu tak nejsem jedina ke komu tak přistupovali.No a na závěr jsem ti chtela rici že se mi zdá že všechny tyhle problemy začaly po očkování.Přeju brzké uzdravení

ikaterina
autor
16. bře 2014

@pavlapl Bylo mi řečeno, že na bronchitidu se ATB nedávají... kdyby to byl zápal plic nebo náběh na něj, tak by se prý ATB nasadili... to je prostě úlet!!! Takže máme asi čekat v nemocnici, až z toho všeho dostane zápal plic a pak nám dají antibiotika.... 😠 ☹

ikaterina
autor
16. bře 2014

@ujuuju To jste si teda zažily, soucítím s tebou ☹
Nás teda domů neposílají, ale zase nás tady drží a nic se neděje! Pořád dokola inhalace, dýchání Ventolinu, odsávání nosu a nic se nelepší! Teď má k tomu ten kašel a na to prostě nic nedostanem! Já to prostě nechápu. Dítě se mi tady dáví kašlem a já s tím absolutně nemůžu nic dělat...

ikaterina
autor
16. bře 2014

Děkuji holky za podporu. Včera mi tady jedna doktorka řekla, že dýchání má malá čisté, teď se akorát zbavit zase toho kašle. A dneska ráno mi jiná doktorka řekla, že to na těch průduškách má pořád, že to pořád slyší. Už jsem z toho zralá na blázinec. Že necháme léčbu beze změny. Jestli se tomu dá říkat léčba, že... 🤐

chlupatinka
27. bře 2014

Ahoj
Naše děti mají zánět průdušek často, bohužel :(
Někdy to léčí dr ATB, a někdy jen Ventolínem a něco na odkašlávání. Teď momentálně mají týden po dobrání atb 😨