Byli jste s dítětem na operaci kyčlí?

kleplikova
17. bře 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda někdo byl s dítětem na operaci kyčlí???Malé je deset měsíců, momentálně nám sundali třmínky z toho důvodu, že se to vůbec nezlepšilo a teď čekáme zda se to ještě srovná nebo ne. Máme problém u stríšek. Je tu někdo kdo má podobné zkušenosti???Budu ráda za každou odpověď, díky

mandala
17. bře 2015

@kleplikova Nás strašili, ale dopadlo to dobře. Dceři je skoro 9 let a ještě při poslední kontrole říkala doktorka něco, že zatím operaci ne, tak doufám, že už ani nebude. Jako malá měla taky třmínky. Nezávidím vám to, ani si to nedovedu s takhle malým dítětem představit, držím pěsti, at se to spraví. 🙂

adelinkkaa
17. bře 2015

mrkni tady k nám do skupinky ,je tam pár maminek s dětma a stejným problémem🙂
https://www.modrykonik.cz/group/6706/
jinak malí nosil třmínky do 11m zpravilo se mu to až když mu je sundali🙂

jittulle87
24. bře 2015

Ahoj máme podobný problém.Dceři je teď osm měsíců ,ma pavlíkovy trmínky od dvou měsíců( od narození měla dečku marwel) z propouštěcí zprávy z nemocnice jsme se nedozvěděli stupeň poškození kyčlí. Ve třech měsících jsme změnili ortopeda. Okamžitě udělal U Z a měla vpravo IIb/c a v levo IIa na kontrole v sedmi měsících IIb a IIa. Má je poctivě 23h denně. Moc se to nelepší spíš je to stabilní. Teď jedeme v pátek na kontrolu, prý je možná sundá a určitě je sundá za měsíc(to prý už musí) jo a mezi řeči se zmínil o možné operaci. Což nikdy neříkal. Ani nevím jak bych ji udržela v lehu když od sedmi měsíců sedí a usíná jen v kočárku. Od tří měsíců chodíme na rehabilitaci. Dává špatně nožičky, což je těma třmínkama a taky posiluje svaly celkově protože byla celá rozevlátá. Ted má sílí na rozdáváni a cvičeni se upravuje přímo pro ni protože ji v těch polohách nejde udržet . Tak jsem moc zvědavá co nám rekne na kontrole v pa 27.3.2015.

kleplikova
autor
25. bře 2015

Mě teda malá dělá úžasné pokroky. Krásně leze, ne na kolínkách, nožičky má stále do provazu..To čekání je hrozné, člověk neví co bude dál. Ani si to nějak nepřipouštím, že bysme šli na operaci.Na kontroly budeme chodit každý měsíc tak jsem zvědavá.

ludul
25. bře 2015

@kleplikova já sama jako malé dítě měla třmínky, mám vrozenou luxaci kyčlí a na operaci jsem nebyla....díky bohu se to relativně srovnalo samo - uvidíme, co s tím udělá mé těhotenství, zatím je vše ok 🙂

kleplikova
autor
25. bře 2015

tak já jsem teda zase zastáncem toho, že pokud člověk nemá nožky v pořádku tak by na tu operaci měl jít co nejdřív.Rozhodně lepší v dětství, to dítě si to pamatovat nebude, v dospělosti je to určitě horší. Samozřejmě Vám přeji, aby bylo vše tak jak má být. Někomu se to srovná a někomu bohužel ne.

ludul
25. bře 2015

@kleplikova jsem ráda, že mě rodiče nenechali operovat, dokud není dokončen vývoj kostí , může se vyvinou jakkoli...kdybych na operaci jako dítě šla, musela bych v tuto chvíli na výměnu kloubu - výdrž je max 25 let, což nemusím a svůj vlastní....

kleplikova
autor
25. bře 2015

Však já jsem jako dítě operovaná byla...řádné problémy zatím nemám.Ale nikdy neříkej nikdy