Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Campylobacter. Co dcera může a nemůže?

shariii
29. črc 2011

Ahoj, měly vaše děti tuto střevní bakterii? Malá - 3,5 roku to chytila pravděpodobně z jídla v restauraci. Je už sice bez problémů, ale bakterie se prý vylučuje z těla dlouho, i půl roku. Musí chodit na kontrolní výtěry a dokud nebudou negativní tak nesmí do školky. Pokud by to trvalo opravdu tak dlouho tak přijdu o práci, navíc si neumím představit držet ji tak dlouho v izolaci. Infekční je pouze stolice, ale i tak by to znamenalo, že tedy nesmí nikde jinde než doma na WC, tudíž žádné výlety, návštěvy atd. Doma stále vše dezinfikuji, ale nevím jak dlouho to musím dělat. Jak jste se v tom období než bylo dítě negativní chovaly vy? Dr. mi řekla, že kromě toho že nesmí do školky tak žádná zvláštní opatření být nemusí, ale nevím...nechci někoho nakazit třeba právě přes to veřejné WC. A co bazén? Může do bazénu, alespoň do domácího na zahradu? Zkrátka prosím o vaše zkušenosti a tipy. Moc díky.

jajinka27
29. črc 2011

ahoj, můj syn toto prodělal před rokem a zbavil se toho docela dobře. Nám doktorka nezakázala skoro nic, mohl mezi děti, mohl prakticky cokoliv, jen nikdo nesměl přijít do kontaktu s jeho stolicí, což nepřišel.

pajjka
2. kvě 2017

Tak my stim bojujem ted a doufam ze to bude taky rychle nerada bych ho mela mesic doma ze skolky :-/

mufinkah
2. kvě 2017

Bazén bych určitě vynechala- i doma na zahradě, přece jen bakterie jsou i v okolí konečníku a do vody se mohou "omýt". Veřejného wc bych se nebála, pokud dodržíte běžné hygienické návyky. Vhodné koupit probiotika (tj. "hodné" bakterie, v lékárně poradí nejvhodnější tip s ohledem na věk dítěte a formu, jakou je schopno je přijímat), můžete dávat klidně dočasně ve dvojnásobné dávce. Je šance, že ze střeva tyto "hodné" bakterie vytlačí ty "zlé", protože spolu budou soupeřit o potravu. Jinak proto opravdu nemůžete udělat nic jiného, než počkat, až tělo samo bakterii vyloučí.

Sem začni psát odpověď...

Odešli