Častá bolest bříška

radus90
7. říj 2018

Ahojte,
zajímá mě váš názor příp.zkušenost ...mám 3leteho syna, už delsi dobu si
stěžuje na bolest bříška, většinou ráno po snidani, někdy přes den, když se ho
zeptám kde, ukazuje mi na místo nad pupikem,někdy jde na záchod, někdy
stačí namasirovat ...začíná mě to trápit, dávám mu i laktobacilky, připadá
mi, že to nijak nepomáhá, zatím ho nechci hnát na nějaké zbytecne vyšetření.

Mám tomu věnovat pozornost? Nebo to tak děti prostě mají? Přijde mi, že kolikrát
hrozně rychle jí, někdy pořádně nekouse ...to může být asi taky jeden z důvodů.

zelenaesmolda
7. říj 2018

vase dite si DELSI DOBU stezuje na bolest bricha a vam prijde zbytecne jit k lekari?!
Ano,reste to na MK,tady je to sam doktor a spolehlive dostanete diagnozu...
Paneboze...

sudylichozrout
7. říj 2018

@radus90 pokud si na to stezuje delsi dobu, tak uz jste meli byt davno u lekare. Muze to byt banalita, ale take neco vaznejsiho. Bezte s nim k pediatrovi, at vam napise zadanku na gastro. Tim bych zacala. Hned v pondeli.

cuuza
8. říj 2018

Určitě k lékaři. Co dostává k snídani? Evidentně mu to nesedí...

radus90
autor
8. říj 2018

Ano stěžuje si už delší dobu a u lékaře jsem byli hned ...představte si, že to bylo
to první co jsme udělala ...ptám se tady, protože mi doktorka řekla, že to tak děti
mívají, že to je úplně běžné, protože ještě nemají dozraly trávicí systém, že mu mám koupit probiotika a že by ho zatím nestresovala zbytečným vyšetřením.
Neboli ho to moc a taky ne každý den, proto to zatím neresim a ptám se tady.
Může to být i psychického původu, začal chodit do školky a nechce tam kakat, proto mě zajímá i názor ostatních a vy se tu do mě hned pouštíte ...fakt díky
@cuuza Snídá jen lupínky s mlékem, nic jiného nechce, někdy Nesquik, někdy Cini Minis nebo plněné polstarky

cuuza
8. říj 2018

@radus90 Co nahradit mleko za jogurt? Nebo přidat banan? Nebo upéct něco? Tahle snídaně je taková těžší na trávení...

zelenaesmolda
8. říj 2018

@cuuza co uplne vynechat mlecne vyrobky?muze to byt intolerance laktozy...

kittyy17
8. říj 2018

Můj čtyřletý si občas stěžuje na boleni bříška, pak se vyprdi a je to dobrý. Akorát se mi vymstilo, když jsem jednou řekla v autě, že potřebuje vyprdet a bude mu líp, a on nám dvakrát za sebou poblil auto... Od té doby už dostává na delší cesty Kinedryl...
Takže určitě nebagatelizovat...
Zkusila bych vypustit ty cereálie a dát mu jen jogurt s rohlíkem, za chvíli mají ve školce svačinu

priefi
9. říj 2018

@radus90 muze mu vadit laktoza, zkus mleko nahradit za kysane mlecne vyrobky, prip.syry. Muze se jednat i o nejakou potravinovou alergii, kdyby Vas poslala do gastro poradny, udelaji mu utz.a nejspis nejake testy na potraviny pomoc krve. Bylo by dobre sledovat, zda to nezpusobuji nejake potraviny, muze byt problem s lepkem, vajickem nebo mlekem u mleka to muze byt bud laktoza, nebo alergie na bilkovinu kravskeho mleka. Dale pozor na brambory nebo banan. Pak muze byt problem v nadymani, pecivo davej do mrazaku, kdyz projde mrazem udajne uz neni nadymave, jablicka a jine podobne ovoce davej bez slupek atd. Dale problem muze byt v histaminove intoleranci, takze snazit se vyhnout vysokohistaminovym potravinam jako jaou napr.rajcata, paprika a cokoloda. Hlavni je tak trochu posledovat, po cem to je zkus postupne vylucovat a zarazovat. Efekt nikdy neni hned, ale az tak do tydne dvou. Bohuzel to muze byt i kombinace neceho.

lobella
9. říj 2018

Mne jeste napada detska migrena, trpela jsem ji pry take nekdy od 3 let az do 12,kdy me casto bolelo brisko v oblasti pupiku, jidlo nemelo vliv, byla jsem xkrar v nemocnici na x vysetrenich a nikdy se na nic neprislo, mne se tedy projevovala jako nahla bolest briska, behem 2 hodin jsem se pozvracela a najednou byl klid, stavalo se to pres den, v noci, nekdy nekolikrat v tydnu, jindy cely mesic klid, lekari to poznalo az kdyz me kolem 12 roku prestalo bolet bricho a zacala pomalu hlava

radus90
autor
9. říj 2018

@priefi Dekuju za vyčerpávající odpověď ...zkusím vysledovat 🙂

radus90
autor
9. říj 2018

@priefi alergie ať už na laktozu nebo bílkovinu kravského mleka se může projevovat pouze bolením břicha? Já myslela, že to má i jiné příznaky k tomu, popravdě mě to vůbec nenapadlo, mléko pije cca od roku a pul (kravske) , to by ho bolelo i dříve, ne?

urtica
9. říj 2018

Ahoj, moje dcera to má cca měsíc a u ní je to jednoznačně psychika - bříško ji začne bolet vždycky, když se začne vztekat...tak jen přidávám jako jednu z možností...

odula
9. říj 2018

dcera to měla hodně často, byli jsme u lékaře,testy v pohodě, na gastro nás nehnali. určitě se bez poradit. ale u takhle malých dětí to může být cokoliv. í obyčejná plynatost. neumí to popsat. u nás se to nakonec s věkem zlepšilo, laktobacily jsem dávala jeden čas pravidelně, bylo mi doporučeno dávat spíš bezezbytkovou stravu. pak jsem vysledovala,ze ji bolivalo spíš když měla hlad. stacilo třeba 1.5 h. po jídle- slupnout banán a bylo po problému. 🙂 jak rikam - porad se,abyste vyloucili intolerance a jiny obtize. ale u nas se na nic nepřišlo a uz nic neboli 🙂 (dceri je sedm).

ah1234
9. říj 2018

@radus90 mne za alergia na mliecnu bielkovinu zacala prejavovat cca vo veku tvojho syna, najprv bolestou zaludku miernou a potom uz neznesitelnou. Moja mamka ma ale napriklad tu istu alergiu a ma problem so zapchou, mna naopak kvoli tomu prehana. Alergia sa prejavuje rozne 🙂 a ked mu byva zle vzdy po ranajkach tak ja by som skusila uplne vylucit mliecne vyrobky, aj tak su uplne neprirodzene pre ludske telo a vacsina populacie ich nevie stravit. Nahradte mlieko rastlinnym alebo podavajte kase a podobne. Cerelie nesquick s mliekom aj tak v sebe nenesu ziadnu vyzivu takze mu zmena minimalne neuskodi 🙂 ak samozrejme nie je alergicky na nieco ine..

priefi
10. říj 2018

@radus90 ano, nekdy to muze byt jen bolesti briska a nekdy se pridruzi i neco dalsiho. Syn ma alergii vic, mezi jinymi abkm a mel skaredy ekzem, zacpu a bolave brisko, ale ekzem neni vzdy, prujem nebo zacpa taky neni vzdy, takze muze byt priznak jen bolave brisko. U laktozy chybi nejaky enzym, ktery se muze a nemusi dotvorit. Pokud je nesnasenkivost laktozy (nejedna se o alergii) , krom bolesti briska muze a nemusi byt zacpa nebo prujem. U te laktozy jsou i nejake tbl., ktere pomahaji nahradit dotycny enzym