Časté chození na WC, nutkání na zachod - syn 3 roky

radus90
1. zář 2018

Zdravím všechny,
chci se zeptat, můj 3lety syn poslední dobou chodí strašně často curat,vycura se
a třeba do 5 min je schopný jít ještě 2x a to uz vycura jen pár kapek, stalo se párkrát,
že ucurava,pár kapiček ...prvně jsme si myslela, že je nachlazeny, tak jsem šli
s močí k doktorce, prý úplně čistá,žádný zánět ...nedokážu si to nijak vysvětlit,
čím to tedy může být? Byly nám doporučeny brusinky a tím to hasne.
Syn pije sice celkem dost, ale nikdy takový problém nebyl ...nic jiného ho nebolí,
nepali. ..nesetkala se nektera z vás s něčím podobným?
V noci a ve spaní vydrží v pohodě.

mysicka_lb
1. zář 2018

Přesně ten samý problém jsme řešili u syna, tehdy 4 roky. Začalo mu to po dlouhé nemoci (třetí v řadě), na kterou bral antibiotika. Ale problém byl nejspíše hlavně psychického rázu. Jak byl dlouho doma, asi více přemýšlel a vzpomínal, co se dělo ve školce. Jednou tam jedna učitelka zakázala holčičce jít čůrat a ta se pak počůrala. Já jsem mu na to ještě nepříliš vhodně řekla, ať raději chodí čůrat vždy, když je možnost. No a tak chodil.... Každé tři minuty. A panicky se bál, že se počůrá. Musela jsem napsat mail té učitelce, vysvětlit jí situaci a nechat ji, aby mu sama přede mnou řekla, že může chodit čůrat, kdykoli se mu bude chtít. A nechala jsem ho vybrat si ty nejhnusnější slipy v obchodě, protože hlavní důvod, proč se bál, byl, že nechtěl přijít o ty své hezké slipy, co normálně nosil. Samo se to srovnalo cca po třech týdnech, a to to vypadalo opravdu tragicky.

mysicka_lb
1. zář 2018

Jo a dohodli jsme se, že to nikdo nebude komentovat, žádné "vždyť jsi byl před pěti minutami". Prostě zavelel čůrat, šlo se čůrat, nikdo se nedivil, nikdo to nekomentoval. Nakupovali jsme takhle třeba na pětkrát. Ale potřeboval se prostě ujistit, že může čůrat, kdykoli bude chtít.

berenika39
1. zář 2018

@radus90 nejde prvně do školky?

radus90
autor
1. zář 2018

@mysicka_lb Ja premyslela, jestli treba nemá strach z toho, že to nevydrží, tak
chodí radši častěji...přes den nehody nemival, není dlouho na noc bez plenky, furt se
pocuraval,tak jsem mu řekli, že to nesmí, že to dělají prasátka, že je velký kluk...
žádné nadávání nebo tak,je to už ale delší dobu,teď jsem vychytali noční cas na
chrání a v pohodě
@berenika39 Jde v pondělí poprvé, ale těší se, je hrozně společenský

berenika39
1. zář 2018

@radus90 hele, ale on to možná vnímá - ne negativně, ale že bude změna, mluvíte o tom? třeba se cítí nejistý, tyhle věci bývají opravdu hodně často psychického původu....

mysicka_lb
1. zář 2018

@radus90 Nejspíše ano... Neříkali jste mu třeba, že do školky už plínku mít nesmí (jak ji měl na noc dlouho)? Někdy stačí opravdu drobnost....

radus90
autor
2. zář 2018

Snažíme se mu to nepřipomínat, je fakt,že změny nemá moc rád 😊 ...říkali jsme mu i o tom,že ve školce plenku mít na spaní nesmí, že nikdo tam nenosí plenky,je to už ale delší dobu...asi máte pravdu, vypadá to,že to bude psychického původu, nějaké rady? 🙂

Jinak na nic nema plenku teprve 3m cca