Časté zahlienenie, čo mám robiť?

matta1
22. říj 2012

Mam zachvilku 4rocnu dcerku a je casto zahlienena neviete co mam robit obcas sa stazuje na bolesti hlavy na cele mali sme uz aj nosove dutiny upchate kasel upchaty nos ale to len v jeseni a zima inac nikdy mate nejake skusenosti co pomaha alebo akeho doktora ste navstivili dakujem za odpovede :D

jitulindaj
22. říj 2012

ahoj Matta, mám velmi ortodoxní a velmi účinnou metodu, vyzkoušenou na celé rodině. Okamžitě a ideálně na pořád (nebo tedy minimálně na podzim a zimu)musíš malé vysadit kravské mléko a mléčné výrobky(a ideálně také cukr)!Pokud má malá takový opakovaný problém, žádný medikament z lékárny ti nepomůže. Všechny "odhlěňovadla" ji zbaví problému teď a za chvíli to má znova. znám to..

co nejíme mléčné věci, nemáme tyto problémy! zkus si o tom něco vygooglovat 😉

xsenova
22. říj 2012

@jitulindaj jj suhlasim s tebou. Mam ten isty problem. Vobec nemozem mlieko, smotanu a pod. veci 😒 Niekedy sa rada "pozadbudnem" ako teraz, a uz lezim 5.ty den v posteli 😠 Som lactose intolerant - a ako to zvladam pocas leta tak jesen a zima to je finale

jitulindaj
22. říj 2012

ale to není jen věcí intolerance na laktozu (jako mléčný cukr) ale také neschopnost zpracovat kasein a tenprávě tak vehementně zahleňuje! Mám to taky tak a nejsem diagnostikovaná s žádnou intolerancí.Ale stačí mi "ujet" a dát si úžasný kousek Nivy a ráno vykašlávám hleny 😖
kozí ani ovčí sýry mi to endělají.ale jím jen čerstvé z farmy, z nepasterizovaného mléka. jenže každý nesnese ten "pach" kozy a vlbec né ovce- ale to já právě miluju.
Mléko i smetanu používám mandlové, rýžové, sojové atd.... a je to paráda! malá si zvykla na sojové jogurty "raz dva" 😵