Maminky, pri odsávaniu upcháte jednu nosovú dierku?

erimi
31. říj 2017

Maminky, pri odsávání upcháte jednu nosovú dierku ?

8slunicko6
31. říj 2017

Ne-ona by so to ani nenechala...normálně tam strčím hadičku a odsáváme... ona se kroutí jak žížala a vzteká se, takže by to ani nešlo...

pavca1982
1. lis 2017

Nic neupchávat 😲

nafuka
1. lis 2017

jak tohle proboha může někoho napadnout😲

pavca1982
1. lis 2017

😅😀😂

koncita
1. lis 2017

@erimi nechápu tady ten výsměch. Ano, správně se má jedna dírka přidržet....já to tak dělám. Při smrkání taky člověk smrká střídavě a jednu dírku si vždy drží.

erimi
autor
1. lis 2017

@koncita jasné moja, robia to aj tak , aj tak ! vysmievať sa netreba každý má iny názor !!! a nevymyslela som to ja, a aj to tak vaskúšam, lebo to chvália !!!!

pavca1982
1. lis 2017

@erimi súhlasím netreba sa hnevať😉

erimi
autor
1. lis 2017

@pavca1982 namala som to na mysli, ani ma by to nenapadlo 🙂

pavca1982
1. lis 2017

Odsaju a je to takový fofr, že u nás...netreba😉

jitka0a
1. lis 2017

Ne ne druhou dírku neucpávat, to by neudělalo moc dobře. U nás by to taky neprošlo, potřebovala bych být v tu chvíli chobotnice 😀

lenka_strelenka
2. lis 2017

@koncita při odsávání ucpat druhou nosní dírku není třeba (něco o tom vím, s nadsázkou se dá říct, že se odsáváním z nosu živím - jsem krčař ;). Při smrkání se ucpává druhá nosní dírka proto, aby se veškerý vyvinutý tlak a proud vzduchu koncentroval na jednu stranu. Při odsávání tento mechanismus nefunguje, už vzhledem k tomu, že pravá a levá dutina nosní jsou anatomicky oddělené (pokud tedy člověk nemám perforaci nosní přepážky).

@erimi vesele odsávejte a druhou dírku neucpávejte, volnou ruku (dá-li se mít při této činnosti volnou ruku 😂 ) radši využijte k tomu, abyste dítě držela a nezranila ;)

koncita
2. lis 2017

@lenka_strelenka díky za rozumné vysvětlení, tak já to dělám celou dobu blbě 😕 Ale přišlo mi to tak logický, navíc jsem to tenkrát u prvního syna někde četla, že se to tak má dělat a taky se mi zdá, že je tak odsávání efektivnější....tak nic no, zkusím bez ucpávání, aspoň budu mít druhou rukou navíc 😀