Proplach nosu. Jak jstou na tom Vaše děti?

eririka
16. srp 2019

Preplach nošteka malému som zaviedla ako nosovú hygienu nech si zvyká🙂 no vôbec nie je nadšený ☹ Ako sú na tom vaše detičky ?

hankaviki
16. srp 2019

A je k tomu nějaký důvod to dělat?

eririka
autor
16. srp 2019

@hankaviki ano, často je prechladnutý

kafr
16. srp 2019

Myslím, že diskuze na tohle téma už tu byla, zkus prohledat...
Ja si výplach taky dělám, je to jediné, co mi pomáhá (časté nachlazení, bolesti hlavy a záněty dutin - ty jsem neměla, co si dělám výplach).
U dětí asi záleží na věku a jak je schopné to zvládnout, protože ten začátek je těžký. Já měla pocit, že se topím.

eririka
autor
16. srp 2019

@kafr ale tak krásne prečistí noštek, bez pardonu musí si zvyknúť, či sa páči či nie 😉

xxx3d
16. srp 2019

Proplach nosu, myšleno jak? Nosním sprejem, nebo tou konvičkou?
Malej si teda nechá vyčistit nosík, nechá si dát kapky, sprej, když je to potřeba, myslím tím, když má rýmu, nesnáší odsávačku, jakoukoli, a když je teda fakt nutná, tak snese ruční, tu manuální, má teď dva roky, ale neumím si představit, dělat mu proplach nosu tou konvičkou 🙂 mám dojem, že děti musí v dnešní době absolvovat mnohé nepříjemné zákroky, tak proč je stresovat navíc něčím, co dělá problém mnohým dospělým.

zmrzlinka
16. srp 2019

Podle mně by stačil Sterimar nebo Vincentka.

eririka
autor
16. srp 2019

@zmrzlinka ja robím so striekačkou

zelenaesmolda
16. srp 2019

@eririka
proc by si mel zvykat na proplach nosu?ja jsem teda tohle nikdy neslysela ani u dospelych,ze by si proplachovali nos...podle me uplne zbytecna a pro dite stresujici procedura...

eririka
autor
16. srp 2019

@zelenaesmolda má plný noštek a odsávať tiež nedovolí, a preplachom vyjde všetko🙂 a plným noštekom byť nemože lebo sa mu to usadí😠 striekačkou robím preplach😉

zelenaesmolda
16. srp 2019

@eririka
jo takhle,ja myslela,ze to delas preventivne treba jako si myjeme zuby...