Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
kafr
22. led 2020
Článek z roku 1904 a stále platí.

https://www.bejvavalo.cz/clanek/nejlepsi-hracka...
Zobraz celou zprávu
kafr
Zpráva byla změněna 31. říj 2019
https://www.idnes.cz/technet/veda/oscillo-oscil...

Toto si sem odložím, to se ještě bude hodit :grin:
Zobraz celou zprávu
kafr
2. srp 2019
#svetovytydenkojeni
Obvykle se nevyjadřuju, ale tentokrát mi to nějak nedá...
Opět tolik emocí. Ať už od kojících, kojících nonstop, kojících s podporou um, už nekojících, ještě nekojících, nikdy kojících...

Všem ženám bych přála to, co jsem zažila já: ohleduplnost a podporu hned od začátku.

Porod jsem měla "za odměnu" ale laktace se rozběhnout nechtěla. Dcera byla drobná, spavá a spala i u kojení. Nechtěla pořádně pít, nepřibrala a pak přibírala hodně pomalu. Sestřička na novorozeneckém byla ale zlatá!!! Byla to mladičká holčina, ale svou práci milovala a dělala ji s láskou. Dodnes nezapomenu, jak mě posadila na odsávačku, já odsála pár kapek, se zoufalým pohledem jsem ji lahvičku dala a ona nasadila nadšený výraz, lahvičku nakonila, aby to nic bylo vůbec vidět a řekla: "Jé, koukejte kolik jste odsála, vždyť už teče! Teď už to bude jen lepší!"
Štěstí jsem měla i na dětskou doktorku, ke které chodíme. Dcerka rozhodně nepřibrala podle tabulek, ale přibírala a vypadala spokojeně. I ona mě v kojení podpořila a poradila.
A samozřejmě mě podpora čekala i doma, kdy mi manžel neskutečně fandil a opečovával mě. Vždy říkal, že "mě stát platí za péči o dítě" tak ať pečuju! A on obstarával domácnost a vše okolo.

Dceři je 15 měsíců a já nevím, co bych bez kojení dělala. Mnohokrát nám vytrhlo trn z paty. Jsem za něj neskutečně vděčná a vím, že to rozhodně není samozřejmost a jen moje zásluha.
Teď se zase setkávám s názorem "a není už na mlíčko trochu velká?!" A víte co? Nic vám do toho není!:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
kafr
1. črc 2019
Ahoj maminky, najde se tu někdo z Opavy, kdo mi poradí?
Na konci července jedeme do Opavy na "dovolenou" a chtěli bychom každý den nějaký výlet, máte nějaké tipy co navštívit s ročním dítětem?
Určitě chceme do zoo Ostrava a asi vyvezeme babičku do arboreta, ale co dál?
A co když bude pršet? Je v okolí nějaké zábavní centrum nebo herna?
Díky moc za západy :kissing_heart:
Zobraz celou zprávu
kafr
Zpráva byla změněna 11. únor 2019
Tak tenhle článek se mi líbí. I když mi dal vlastně pár facek a já se musím stydět.

https://www.modrykonik.cz/blog/exbordelar/artic...

První co mě při přečtení nadpisu napadlo, byla chvála moderní doby: miluju myčku! Hned po pračce je to nejlepší pomocník v domácnosti. Pak se ještě těším, až bude centrální vysavač dovedený i do kuchyně...
Druhé co mě napadlo (v návaznosti na chválu vymoženostem) bylo, jak to mohly zvládat naše babičky! A ještě s tou kupou dětí!!!

Po přečtení článku jsem věděla. Zvládaly to přesně takhle. A co víc, zvládala to takhle i moje mamka a teď ten výchovný pohlavek: mamka mě takhle vychovala!!! Přesně takhle to u nás chodilo, jak jsem mohla zapomenout?

Takže si dávám další předsevzetí: "udělej to hned"! (První předsevzetí - pouštět televizi pouze cíleně - se mi daří :thumbsup: a je to fajn)

Máme na to odkládání povinností takové krásné moderní slovo: "prokrastinace". Zní to dobře, že? Určitě lépe než hezky česky "lenost".
Zobraz celou zprávu