Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  8slunicko6
  31. srp 2020    Čtené 136x

  Jak jsem začala psát pohádku

  Přelom letošního jara - léta jsem byla s dcerkou doma (zavřela se nám školka kvůli Covidu). Protože bydlíme v domečku s ohromnou zahradou, rozhodla jsem se jako každý rok touto dobou, že si zkusím vypěstovat nějakou zeleninu a drobné ovoce.

  Vše vypadalo celkem slibně, rostlinkám se dařilo až nadešel čas vysázet je na zahrádku. Jenže tam se to jaksi všechno zvrtlo - skoro všechno co jsem vysadila, zmizelo kvůli nenasytným slimákům. 

  Navíc jsem s dcerkou musela do nemocnice takže na zahrádku nikdo nešel. A to byl pro slimáky ráj - cukety, jahody, saláty a dokonce i listopadky, které jsem dostala od babičky - vše jim prostě báječně chutnalo.

  Dcera se v nemocnici těšila, že si pak doma dá jahůdky a byla dost zklamaná když na zahrádce nebyla žádná. Pořád se vyptávala jak se to stalo a tak vlastně vznikl pohádkový příběh o ošklivých slimácích, kteří ubližují všem kytičkám a rostlinkám na zahrádce. Hlavní hrdinkou se tak stala naše porcelánová panenka, která stejně jako v pohádce, seděla celý den na poličce...  

  Jenže jsem nechtěla příběh jen tak nechat ležet ladem v šuplíku (jako všechny minulé), usilovně jsem přemýšlela co udělat aby pohádka vyšla v knižní podobě... Na knižní trh se jako nováček těžko dostanu - nikdo nechce číst nic od neznámé autorky (podezřívám vydavatelství, že mnohdy ani ukázky vůbec nečtou, a nevyžádaná pošta míří rovnou do koše), takže mi bylo jasné, že tudy cesta nevede.  Až jsem jednoho dne šla vyklízet pokojík a ze skříně na mě vypadl zmuchlaný letáček, který tam celou dobu sloužil jako pomyslná zarážka aby se neotvírala zásuvka: Pointa-zkus vydat svou knihu...

  V ten okamžik jsem si říkala, že to je asi znamení a musím to prostě zkusit... .

  8slunicko6
  9. srp 2020    Čtené 111x

  Zrození knihy

  Vždycky jsem toužila vydat svojí vlastní knihu. I když píšu různé příběhy už léta, nikdy jsem neměla odvahu někomu dát mojí tvorbu přečíst, natož jí někde zkusit zveřejnit a následně vydat.

  Jenže čím jsem starší, tím míň mi záleží na tom co si o tom co píšu, ostatní lidé myslí (myslím to čistě z pohledu mojí tvorby🙂).

  Takže jsem s jednoho dne rozhodla, že to prostě zkusím, jelikož život je krátký na to aby člověk o sobě pořád pochyboval. 

  Vzala jsem si zápisník, tužku a během začátku léta jsem napsala pohádku o porcelánové panence Johance, která se vydá na dobrodružnou cestu aby zachránila rostlinky v zahrádce před slimáky.

  Ale dopsání příběhu je vlastně jen začátek zrození opravdové knihy.

  Momentálně ji na Pointě, s celým týmem spolutvůrců (Ilustrátorka, redaktorka, grafička...) dotváříme do konkrétní podoby. A i když se už docela blížíme k předprodeji, není stejně jisté, zda se to podaří a kniha vznikne, jelikož je financována z předprodeje a vydá se pouze pokud se vybere dostatečný finanční obnos. 

  Ale přesto pořád věřím, že se to podaří a já si konečně splním svůj sen!