Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Caste zanety spojivek u deti - co s tim?

calvac
13. čer 2019

Syn 8 let miva casto zanety spojivek. Nejcasteji se objevi po bazene. Kapeme vzdy Maxitrol od ocni, ten obsahuje kortikoidy. Co s tak castymi zanety v ocich? Obzvlaste v lete, kdy se deti koupou? Mate zkusenost? Neprijde mi stastne kapat casto kortikoidy. Jinak od unora ma syn zanet spojivek jiz popate.

pe_tu_ss_ka
13. čer 2019

@calvac nám u malého vysvětlovala oční (syn tedy 6 měsíců), že je to proto, že není průchodný oční kanálek směrem do nosu a proto se ten hnis drží v oku = zánět.. A tehdy mi říkala, že se to řeší masáží kanálků a kdyby se to nezleosilo, tak do roka se to řeší výplachem, a po roce se to řeší už operativně 🤷

calvac
autor
13. čer 2019

@pe_tu_ss_ka aha, a je tedy mozne, ze by se mu zanety objevovaly az v osmi letech a mel by tedy az v tomto veku problem s kanalky??

pe_tu_ss_ka
13. čer 2019

@calvac to vůbec netuším, ale třeba pomůže ta masáž i vám 🙂 https://www.detskeoci.cz/detske-ocni-vady/ucpan... dole je video, kterým jsme se řídili.. Určitě bych to ale konzultovala, malému pak ani nezabiraly antibioticke kapky..

calvac
autor
13. čer 2019

@pe_tu_ss_ka dekuji mockrat.

pe_tu_ss_ka
13. čer 2019

@calvac vůbec není zač, držím palce, ať mátě brzy po zánětech 🙂

calvac
autor
13. čer 2019

@pe_tu_ss_ka dekuji.

gabulinkaa
13. čer 2019

Dobrý den, má dcera trpěla také na zanety v očích i ječná zrna, byla ale také malá, od šesti měsíců asi do dvou let..výplach očních kanálků podstoupila několikrát..dělá se malým dětem kvůli průchodnosti slz a tím i odplavení nečistot z oka..masáží očních kanálků ale nic nezkazíte, i v osmi letech se může nějakou nečistotou ucpat..po konzultaci s různými očními lékaři nam nejvíce pomohla naše nynější ocarka, na kterou nedám dopustit..poradila mi několikrát denně čistit oči volně prodejným přípravkem Blephagel a kapat do očí kapky Oculocin propo, jsou celkem přírodní. Vše skvělé zabralo..Zkusila bych tedy pred každým koupáním v bazénu vyčistit oči Blephagelem, ten gel zanechá na víčkách film a po každém koupání opět vyčistit (návod je uvnitř,není to nic strašného ani složitého) a po koupání ještě kapnout Oculocin. Je to skvělá prevence😉

calvac
autor
13. čer 2019

@gabulinkaa dekuji, tyto kapky neznam. Zkusime.