Červené fleky v obličeji. Co by to mohlo být?

goovana
20. srp 2023

Dobrý den,
Dcera 3,5 roku šla večer normálně spát a ráno na obličeji chudák toto...
Nevíte co to může být?
Alergie na slunce mi to nepřijde má to jen a jen na obličeji
Fotky dám do komentáře

goovana
autor
20. srp 2023
petlep
20. srp 2023

@goovana Syn měl podobné pár měsíců zpět, také se ráno takto vzbudil, v jeho případě nové pyzamo se syntetikou, čehož jsem si nevšimla v kombinaci s nočním spocenim. Nemá dcera nové pyzamo, ložní prádlo, hračku na spaní?

goovana
autor
20. srp 2023

@petlep dobrý den děkuji za reakci vůbec nic nového nemá spala jen ve spodním prádle lozni povleceni má bavlnu a máme ho už déle a hračku novou také nemá právě.. fakt netuším co by to kolo být říká že ji to svědí je i trochu otekla

goovana
autor
20. srp 2023
draceka
20. srp 2023

@goovana a nemohlo ji v noci něco postipat?komar?moje děti mívají podobne reakce po stipnuti hmyzem. Zkusila bych nejaka antihistaminika (zyrtec nebo fenistil).

goovana
autor
20. srp 2023

@draceka fenistil jsem ji samozřejmě hned dala ale vůbec to nevypadá na štípance ty vypadají právě jinak...

petlep
20. srp 2023

@goovana
Aha, no tuším, že syna to nesvědilo vůbec. Držím palce ať to brzy vyřešite. Já to synovi mazala krémem na opruzeniny, které se mu dělali po rozetřených nudlích z nosu. On má celkově pokožku v obličeji citlivější.

petlep
20. srp 2023

Nejedlá nebo nepila něco jiného? Zbytek těla ok?

slecnami
20. srp 2023

Ahoj, já mívám občas podobnou reakci, když mi nesedne nějaký krém, moje mamka podobně reaguje na kari koření...takže se určitě přikláním k alergické reakci - nový krém, koření, jídlo??

goovana
autor
20. srp 2023

@slecnami ano psala jsem do jedné lékárny a je to opravdu alergická reakce
Doporučeno bylo vapnik půlka tablety fenistil kapky a bapanthen nebo panthenol v případě nelepseni nebo zhoršení navsteva pohotovosti

properjoey
20. srp 2023

Mě takovéhle fleky dělá voda.jakmile si oplachnu obličej a okamžitě, třeba do minuty se nenamazu, tak to mám. Neomyla si ráno obličej?

ireniq
20. srp 2023

Syn mel takovehle fleky a dle pediatry pokousani muchnickou. Nekolik dni se jeste zvetsovaly, pak trvalo docela dlouho, nez zmizely.

ada22
20. srp 2023

Dcera měla něco takového na noze. Jen na jednom místě několik flekancu. Doktorka říkala že asi muchničky. Po fenistilu časem zmizelo

goovana
autor
20. srp 2023

@properjoey takto ráno vylezla z postele